«Пункти незламності»: де знайти, та як вони працюють

«Пункти незламності»: де знайти, та як вони працюють
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 080

У зв’язку з початком холодів, збоями в роботі енергосистеми та ризиком настання блекауту українська влада ухвалила рішення про розгортання по всій країні «Пунктів незламності». Острівці з цілодобовим теплом і світлом уже готові приймати дорослих і дітей, чиє житло залишається без електропостачання та опалення протягом тривалого часу.

Якими послугами можна скористатися в «Пункті незламності»

У місцях, призначених для безоплатного тривалого перебування людей, надається можливість:

  • провести час у теплі;
  • випити гарячого чаю чи кави;
  • зарядити гаджети;
  • скористатися мобільним зв’язком, аптечкою, інтернетом.

Комплектація та функціонування об’єктів визначаються місцевими органами влади. Більшість пунктів обладнані джерелами освітлення, тепла і води, місцями для відпочинку й необхідними речами для мам і дітей. У Мінцифри планують під’єднати ПН до супутникових терміналів Starlink, щоб відвідувачі могли користуватися безплатним Wi-Fi.

Прийманням і розміщенням громадян займаються чергові, що цілодобово стежать за ситуацією. Наразі в Україні діє близько 5 тис. ПН, кожен з яких готовий розмістити від 40 до 500 осіб. Найближчим часом керівництво країни має намір збільшити кількість пунктів утричі.

Як знайти найближчий «Пункт незламності»

Стаціонарні ПН розміщуються в приміщеннях будівель:

  • органів місцевого самоврядування;
  • шкіл, дитячих садків;
  • відділень ДСНС і поліції.

Мобільні пункти розгортаються на базі наметів і транспортних засобів. З ініціативи власників ПН також можуть бути обладнані в будівлях комерційних організацій та магазинів.

Найближчу точку ви можете знайти на інтерактивній мапі на сайті nezlamnist.gov.ua. На цьому ж ресурсі власники бізнесу можуть запропонувати свою допомогу щодо обладнання локацій на об’єктах, що їм належать.

Адреси ПН, що знаходяться у прифронтових районах Херсонської, Запорізької, Харківської та Донецької областей, з міркувань безпеки не оприлюднюються. Про місце їхнього розташування можна дізнатися у військовій, обласній чи районній адміністрації, міській, селищній або сільській раді.

Підтримка енергетичного фронту

Українські енергетики та комунальники роблять усе можливе, щоб звичні блага цивілізації були доступні людям навіть за умов постійних ракетних атак. Ми ж, українці, можемо підтримати роботу енергосистеми, просто роблячи регулярні платежі. Частина отриманих коштів йде на відновлення працездатності електрообладнання, що призводить до зниження ймовірності блекауту. Приєднуйтесь до ініціативи Yasno і вчасно оплачуйте електрику. Платити за спожиту електроенергію рекомендується до 20 числа наступного місяця.

Своєю чергою, Portmone надає можливість оплачувати комуналку всього в пару кліків з будь-якої локації, де є доступ до інтернету. Зверніть увагу, що мешканці деокупованих територій Херсонщини та Харківщини до кінця війни звільняються від сплати комісії за послуги нашого сервісу. Скористатися такою можливістю можуть авторизовані клієнти Portmone, котрі переказують кошти на рахунок підприємств, що працюють у Харківській та Херсонській областях. Користувачі з інших регіонів України мають змогу заощадити на комісії, скориставшись тарифним планом «Місяць».

Виконання простих зобов’язань перед постачальниками послуг, витримка та взаємна підтримка допоможуть нам пережити найважчу зиму за всю історію незалежності. Продовжуємо допомагати один одному і робити все можливе для наближення перемоги.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах