Виробничий календар 2023 — корисний та незамінний інструмент у повсякденній діяльності бухгалтера, кадровика та керівника компанії. Наявність документа під рукою спрощує планування робочих процесів, дозволяє уникнути простоїв і перероблень, дає можливість безпомилково нараховувати співробітникам грошові виплати.
Робочий календар 2023 року не затверджений на державному рівні, однак складений з урахуванням правил чинного КЗпП, положень інших нормативних актів, що регулюють правовідносини між роботодавцем і працевлаштованими особами. У ньому ви знайдете точні відомості про кількість повних і скорочених робочих днів, вихідних та свят за певний період.
Систематизовані дані, подані у вигляді таблиць в Excel, використовується в компаніях під час:
- формування графіка зайнятості персоналу;
- планування співробітниками щорічного відпочинку та визначення кількості днів у відпустці;
- обчисленні робочих годин;
- ведення табелів обліку відпрацьованого часу;
- нарахування зарплати;
- розрахунку відпускних і лікарняних виплат.
Коли в комп’ютері або у надрукованому вигляді є готові цифри та розрахунки, не потрібно шукати календар і самостійно здійснювати обчислення. Таким чином можна заощадити час і позбавити себе нудної рутинної роботи.
Поки в Україні йде війна, регламентовані законодавством норми, що стосуються відпочинку у зв’язку зі святами, скорочення часу роботи, продовження вихідних (зокрема шляхом перенесення робочих і неробочих днів на інші дати) тимчасово скасовуються. Впровадження на підприємствах рекомендацій Кабміну щодо змін у робочому графіку у зв’язку зі святковими днями у поточному році не передбачено.
Які дні вважаються святковими у 2023 році
До свят, під час яких фахівці та персонал з нормованим днем не виходять на роботу, входять:
Ці дати зазначаються відповідним чином у виробничому календарі України.
Згідно з нормами Закону 2136–IX, що діє з березня 2022 року до закінчення воєнного стану неробочими днями фактично є лише святкові дати, що припадають на суботу та неділю.
Які дні вважаються неробочими
За загальноприйнятим правилом, що діє у мирний час, якщо дата державного чи релігійного свята збігається з вихідним, неробочий день переноситься на найближчий робочий. Відповідно, додатковими оплачуваними вихідними українців мають бути:
- 17 квітня (понеділок після Великодня);
- 5 червня (після православної Трійці);
- 16 жовтня (після Дня захисників і захисниць).
Додатковий відпочинок зі збереженням зарплати та тривалі вихідні для працевлаштованих громадян, що працюють на п’ятиденці, стане можливим лише після закінчення воєнного стану. До завершення війни та настання миру в країні ці дати у виробничому календарі слід вважати робочими днями.
Розрахунок норми годин робочого часу у 2023 році
На сайті Portmone можна переглянути та завантажити виробничий календар 2023 в програмі Excel. Ви можете зробити фото та зберегти його на телефоні або комп’ютері, а також видрукувати на принтері.
У документах дотримані вимоги Закону № 2136–IX. Цифри наведено з урахуванням дії воєнного стану до 20 травня 2023 року. Завантажити їх можна за посиланнями:
- Виробничий календар для п’ятиденного робочого тижня
- Виробничий календар для шестиденного робочого тижня
Норми годин роботи за місяцями за умови трудової зайнятості на п’яти- та шестиденці розраховуються виходячи з кількості робітників. Користуйтеся нашими підказками та дізнайтеся більше про свої права!