Чи можна купити Зелену карту на кордоні – всі тонкощі оформлення

Чи можна купити Зелену карту на кордоні – всі тонкощі оформлення
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 868

Поліс «Зелена картка» — важливий міжнародний документ, необхідний для перетину кордону України в будь-якому напрямку. Він оформляється на транспортний засіб і підтверджує наявність страхового покриття в країнах, що увійшли до Green Card System. Спричинивши аварію за кордоном, власник сертифіката може значно заощадити, оскільки страховка повністю або частково покриє завдану шкоду іншим учасникам дорожньої пригоди. 

Оскільки правила перетину кордону у воєнний час часто зазнають змін, у водіїв виникає безліч питань з приводу обов’язкового страхування. Чи можна оформити поліс онлайн в електронному вигляді? Які ризики купівлі Зеленої карти на кордоні — в пунктах Шегині, Чоп, Устилуг чи Рава-Руська? Яка вартість оформлення? Шукайте відповіді в нашій статті.

Чи потрібна Зелена карта при виїзді з України

Міжнародний сертифікат є обов’язковим документом для поїздок на автомобілі в інші країни. «Зелена картка» — це наче звична для українських водіїв автоцивілка, що працює у кількох десятках країн. Виїхати без неї до держав ЄС неможливо. Річ у тім, що поліс в обов’язковому порядку перевіряють митники на кордоні та співробітники поліції в країні перебування. Рухатися автомобілем без нього територією іншої держави заборонено.

У 2022 році був період, коли ця заборона не діяла: низка країн ЄС пішла назустріч українцям, що рятувалися від повномасштабної війни. Водіям дозволили виїжджати без поліса (його можна було придбати або навіть отримати безоплатно пізніше). Проте зараз цей етап завершений: «Зелена картка» знову необхідна для виїзду з України на автівці. Вона знадобиться, якщо ви перетинаєте кордон з Польщею, Молдовою, Угорщиною, Румунією або Словаччиною.

Чи можна купити Зелену картку на кордоні

З 9 березня 2023 року змінилися умови оформлення поліса: тепер він набирає чинності не раніше, ніж на наступний день після придбання. Також радимо видрукувати електронний договір, адже іноді прикордонники вимагають документ саме в такому форматі. Тож варто враховувати, що купити страховку на кордоні онлайн і безпроблемно проїхати за маршрутом вже не вийде.

Звісно, залишається можливість придбання паперового поліса у посередника на кордоні. Проте це пов’язано з кількома ризиками:

  • «Зелена картка» в такому випадку коштує набагато дорожче (націнка посередників завищена, адже вони враховують майже безвихідну ситуацію автовласників);
  • існує ймовірність натрапити на шахрая та купити звичайний «папірець» замість справжньої автостраховки, внесеної до бази МТСБУ.

Скільки коштує Зелена карта на кордоні

Ціна Зеленої карти на кордоні або під час оформлення в режимі онлайн залежить від типу транспортного засобу, напрямку та терміну дії поліса. Вартість сертифіката в Україні затверджена в МТСБУ та незмінна для всіх страхових компаній. Наприклад, якщо ви плануєте поїхати на легковому авто вагою до 3,5 т до країни Євросоюзу на 15 днів, «Зелена картка» коштуватиме 982 грн. Плануєте використовувати автівку за кордоном впродовж року? Обирайте максимальний термін дії документа — 12 місяців. У цьому разі поліс обійдеться у 8594 грн.

Якщо поліса немає — доведеться зробити страховку на кордоні за вищою ціною та з ризиками. Навіть сам факт необхідності затримки та заповнення документів може спричинити додатковий стрес. Саме тому оформити Green Card краще в режимі онлайн.

Отже, підіб’ємо підсумки:

  • тарифи на поліс однакові для всіх страховиків України;
  • набагато вигідніше купити «Зелену картку» онлайн заздалегідь;
  • електронний поліс можна перевірити на сайті МТСБУ.

Чи можна оформити Зелену карту для перетину кордону онлайн

Оформити Зелену картку онлайн
Зелена картка в Портмоне

Придбати поліс Зелена карта онлайн можна за допомогою Portmone. Процес займає близько п’яти хвилин:

  1. Оберіть напрямок, термін перебування та дату початку дії поліса.
  2. Перегляньте актуальні пропозиції від перевірених страхових компаній. Оберіть будь-яку з них.
  3. Надайте страховику інформацію: ПІБ, дату народження, податковий номер, адресу реєстрації. Введіть дані документа на вибір (внутрішній або закордонний паспорт, ID-картка), а також номер телефону та email.
  4. Вкажіть дані транспортного засобу: держномер, марку, модель, рік випуску та VIN-code. Перевірте та підтвердьте інформацію.
  5. Внесіть оплату онлайн зручним способом і за кілька хвилин отримайте електронний поліс на пошту. Він почне діяти на наступний день після купівлі.

Зверніть увагу: страховий поліс при перетині кордону вважається дійсним, якщо має унікальний шифр і QR-код, а його дані є в базі МТСБУ. Чи можна показати поліс на митниці в електронному вигляді? З 2 березня 2022 року «Зелену картку» можна демонструвати в цифровому форматі, а держслужбовці мають перевіряти її, скануючи QR-код. Але практика показує, що на польському кордоні та на інших митницях можуть вимагати саме друкований поліс. Тому краще прихопіть з собою такий варіант, щоб убезпечити себе від затримок і стресових ситуацій.

Portmone продовжує розширювати можливості для автовласників. Ми співпрацюємо виключно зі страховими компаніями — повними членами МТСБУ, що мають право оформлювати міжнародну автоцивілку онлайн. Зручно обирайте, оформлюйте та купуйте поліс на нашому сайті без витрат часу, ризиків і переплат.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі