Portmone Блог Статтi Корисна інформація Розмір субсидії на 2021–2022 роки збільшиться: скільки отримуватимуть українці в опалювальний сезон

Розмір субсидії на 2021–2022 роки збільшиться: скільки отримуватимуть українці в опалювальний сезон

Нарешті приємна новина для тих, хто отримав нову платіжку за опалення і вже встиг попрощатися з кругленькою сумою. У новому році уряд вирішив збільшити розмір субсидій для соціально незахищених категорій населення.

Якою буде сума адресної допомоги

Як повідомив під час виступу в Раді прем’єр Денис Шмигаль, в опалювальному сезоні 2021–2022 розмір житлової соціальної виплати становитиме 2000 грн (у минулий період сума дорівнювала 1770 грн). Підвищення, здавалося б, незначне, але новина тішить, особливо з огляду на перспективи зростання комуналки, а також затримки у виплаті субсидій у жовтні-грудні та численні обмеження щодо нарахування соцдопомоги.

Нагадаємо, що 2021 ознаменувався завершенням реформи житлових субсидій. Згідно з законодавством, субсидія призначається з місяця звернення до управління соцзахисту до закінчення опалювального сезону (але не більше ніж на 12 місяців). За новими правилами, особам, яким її було призначено раніше, повторно подавати заявку не потрібно: виплати автоматично продовжуються на наступний період. До речі, з цього року заявку на субсидію можна оформити на порталі «Дія».

Хто в Україні має право на субсидію, і хто не може претендувати на допомогу від держави

Право на цей вид соцдопомоги мають громадяни (а також іноземці та особи без громадянства, що легально проживають в Україні), доходів яких катастрофічно не вистачає на погашення комунальних платежів. Точні цифри, якими визначається неплатоспроможність, у чинному законодавстві не вказані. До «пільгової» категорії належать пенсіонери, інваліди, що не працюють, багатодітні родини, сім’ї, які втратили годувальника та інші.

Щоправда, у списку соціально незахищених категорій є особи, котрі не можуть претендувати на субсидію. До них належать:

  • власники двох і більшої кількості квартир;
  • власники автомобілів, «вік» яких не досягає 5 років або двох і більшої кількості транспортних засобів «молодше» 15 років (виняток — мопеди та причепи);
  • власники нерухомості, члени сім’ї яких понад 60 днів впродовж останнього року перебували за кордоном (враховуються виключно мешканці будинку або квартири);
  • громадяни, що здійснили протягом року покупку більше ніж на 50 тис. грн. Також не може оформити субсидію людина, що внесла аналогічну суму до статутного фонду компанії, надала іншій особі фінансову допомогу або позику.

Увага! Несплата комуналки протягом 3 місяців, накопичення заборгованості на суму понад 20 неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто понад 34 тис. грн, загрожує позбавленням права на субсидію.

Оплата комуналки за допомогою Portmone – вигода для бюджету

Навіть не претендуючи на адресну допомогу від держави, ви все одно можете заощаджувати на оплаті комунальних послуг. Обирайте тариф «Місяць» і лише за 25 грн оплачуйте всі комунальні послуги без комісії.

Бажаєте отримувати додаткову вигоду? Беріть участь у реферальній програмі. Рекомендуючи наш сервіс друзям, родичам і колегам, ви зможете отримувати по 50 грн за кожного нового клієнта «Портмоне». Гроші надійдуть на ваш бонусний рахунок, коли користувач перейде за посиланням і здійснить перший платіж. Отриманими коштами можна оплачувати комісію під час будь-яких онлайн-транзакцій.

Ще один безпрограшний варіант забути про комісію — скористатися кешбеком. Також бонусні бали можна використовувати як абонплату за використання тарифного пакета «Місяць».

Зробіть комуналку менш витратною — користуйтеся «Портмоне»!


Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC