Portmone Блог Статтi Корисна інформація Українців звільнять від оплати комуналки: кого стосуються нововведення

Українців звільнять від оплати комуналки: кого стосуються нововведення

Мільйони українських громадян змушені залишити своє житло через загрозу бойових дій, окупації чи руйнування внаслідок обстрілу. Крім того, захисники нашої країни знаходяться на передовій та також не мають можливості потрапити додому. Оскільки люди, що виїхали, не користуються комунальними послугами, то у них є повне право не платити за них. Розкажемо, що необхідно для перерахунку платіжок.

Хто звільняється від оплати комуналки, та які документи потрібно подавати

Згідно з новими правилами, споживачі електроенергії, послуг водо- та газопостачання можуть не платити за них, якщо відсутні вдома протягом 30-денного періоду. Як доказ постачальникові необхідно надати одну з довідок:

  • про набуття статусу внутрішнього переселенця;
  • про службу в Збройних Силах України;
  • про проходження лікування.

Якщо сім’я не користується комунальними послугами, але в будинку або квартирі встановлені лічильники, необхідно подавати актуальні показники або просто надсилати старі цифри. Зробити це всього за кілька секунд можна за допомогою нашого сервісу.

Рішення про тимчасове скасування плати за комуналку приймається на регіональному рівні. У Харкові ухвалена постанова звільнити населення від комунальних платежів до кінця війни. Жителям Чернігова за березень і квітень не нараховувалася оплата за послуги ЖЕКів, вивіз сміття, водопостачання та водовідведення.

У тимчасово окупованих населених пунктах, а також у гарячих точках країни місцева влада може рекомендувати постачальникам не здійснювати нарахування. Якщо споживач не користувався послугами, але отримав платіжку, він має надати довідку, що підтверджує відсутність його вдома.

Що буде, якщо не платити комуналку

У березні 2022 року було прийнято закон, що забороняє:

  • нараховувати штрафи та пеню за несплату комуналки;
  • позбавляти споживачів права користування послугами (відключати електроенергію, газ тощо) за борги.

У травні було ухвалено законопроєкт № 7317, яким у період дії воєнного стану забороняється примусове стягнення з фізичних осіб і деяких категорій юросіб заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Проте тимчасова відсутність штрафів і скасування примусових заходів не означає, що платити за комуналку не потрібно. До того ж тарифи на воду, газ, тепло та електроенергію поки що залишаються незмінними. Щоб не допустити накопичення боргів і підтримати нормальну роботу комунальних служб, варто по можливості оплачувати послуги ЖКГ вчасно.
На сайті та в мобільному додатку Portmone всі платежі, як і раніше, можна здійснити у два кліки. Ще не користувалися нашим сервісом? Реєструйтеся, створюйте шаблони та оплачуйте комуналку, не виходячи з дому.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC