Portmone Блог Статтi Корисна інформація Як купити квартиру і зберегти субсидію

Як купити квартиру і зберегти субсидію

Субсидия

Коштовні покупки — причина для відмови в наданні субсидії. Раніше після купівлі квартири її власники автоматично позбавлялися права на отримання допомоги від держави. Однак у серпні поточного року Кабінет міністрів України затвердив поправки до цієї норми.

Що змінилося

Тепер у разі придбання квартири можна розраховувати на субсидію лише за умови дотримання двох правил:

 • нова квартира (будинок) куплена впродовж пів року після продажу старої;
 • продана квартира була єдиним житлом здобувача субсидії.

Нагадаємо, кому призначається субсидія

Адресна допомога від держави орієнтована на незахищених українців, які не «тягнуть» комуналку. Допомога з часткового відшкодування комунальних платежів призначається:

 • на одного члена сім’ї;
 • з урахуванням сукупних доходів усіх, хто прописаний у квартирі або в будинку.

Розмір субсидії розраховується окремо для кожного випадку. Він залежить від суми платежів за комуналку та загальних доходів.

Житлові норми, що враховуються під час нарахування субсидій

Норма площі житлового приміщення, на яку нараховують субсидію — 49 кв. м. Це «квадрати» на одну людину, що безпосередньо подала заяву на субсидію. Якщо у квартирі або будинку живуть інші люди, то до 49 кв. м додається по 13,65 кв. м на кожного з прописаних мешканців.

Причини відмови в наданні субсидії

Не можуть претендувати на фінансову допомогу під час оплати комунальних послуг громадяни, що володіють двома об’єктами нерухомості та більше. У цього правила є винятки. Претендувати на субсидію можна в таких випадках:

 • одна з квартир або будинок залишилися на тимчасово окупованій території;
 • житло знаходиться в сільській місцевості, є недорогим і неліквідним;
 • житловий об’єкт перебуває в спільному або частковому володінні.

Хто позбавляється права на субсидію

Субсидія не призначається громадянам, які протягом року зробили покупку на суму понад 50 тисяч гривень зі списку:

 • товари тривалого користування;
 • житлові об’єкти;
 • земельні ділянки;
 • автомобілі.

Проблеми під час оформлення субсидії виникнуть у власників нових автомобілів, з моменту випуску яких пройшло до п’яти років. У категорію «відмовників» потрапляють автомобілісти з двома машинами, якщо з моменту їхнього випуску пройшло менше ніж 15 років. Фінансова допомога від держави не нараховується громадянам, які обміняли будь-яку валюту на суму, еквівалентну 50 тис. грн, або купили/продали банківські метали.

Також отримають відмову:

 • власники банківських депозитів на суму понад 100 тис. грн;
 • власники житла в багатоквартирному будинку площею понад 130 квадратів або приватного домогосподарства площею від 230 кв. м;
 • українці, що вказали в податковій декларації відсутність доходу, але перебували за межами України понад 60 днів (поширюється також на неповнолітніх дітей заявника). Умови не стосуються тих, хто перебував за кордоном на лікуванні, у відпустці по догляду за дитиною або офіційному відрядженні;
 • неплатники аліментів (понад три місяці);
 • особи, що мають борг за послуги ЖКГ або отримували субсидію незаконно.

Комісія з призначення житлової субсидії не надає допомогу людям без офіційного доходу, які не навчаються, не працюють і не зареєстровані на біржі праці.

Сплачуйте комуналку, не виходячи з дому

Усі рахунки за квартплату, газ, воду, електроенергію, утримання прибудинкових територій і ще десятки послуг клієнти сервісу Portmone можуть оплачувати онлайн. Вам не доведеться стояти в черзі та штовхатися в транспорті: просто переходьте за посиланням і здійснюйте будь-які платежі.

«Портмоне» пропонує зручні способи онлайн-транзакцій. У базі сервісу — понад 4 тисяч українських комунальних організацій. Знайти потрібне підприємство можна за назвою та адресою.

Онлайн-платежі через Portmone — це економія часу і грошей. У сервісі можна не тільки платити за комуналку, але й здійснювати безліч інших транзакцій:

 • оплачувати телебачення та інтернет;
 • поповнювати мобільний телефон;
 • купувати проїзні та електронні квитки.

Завдяки функції нагадувань і готових шаблонів можна не турбуватися про прострочення. Система запам’ятає дані та самостійно ініціює обов’язковий платіж або надішле повідомлення. Завдяки технології токенізації вся персональна інформація платника надійно захищена.

Платити за комуналку, поповнювати телефон та інтернет, переказувати гроші можна через сайт або мобільний застосунок. Реєструватися в сервісі при цьому необов’язково.

Платіть швидко та без зайвих складнощів за допомогою сервісу Portmone!

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC