Як отримати 6500 гривень «єПідтримки» та на що їх можна витратити

Як отримати 6500 гривень «єПідтримки» та на що їх можна витратити
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
3 036

Дати гідну відсіч російським окупантам — важливе, але не єдине завдання українців під час війни. Ми боремося за економічно сильну та успішну державу. Попри те, що планувати ще рано, зробити все можливе для підтримання економіки варто вже зараз. Але як бути, якщо багато підприємців поставили бізнес на паузу, а населення живе на заощадження, котрі, на жаль, мають властивість закінчуватися?

Сьогодні взаємна підтримка важлива як ніколи раніше. У рамках програми «єПідтримка» держава надає допомогу на суму 6500 грн працевлаштованим громадянам і фізособам-підприємцям, що втратили доходи внаслідок бойових дій у регіоні знаходження бізнесу. Фінансова допомога, отримати яку можна через застосунок Дія, дає можливість купувати необхідні товари, оплачувати мобільний зв’язок, інтернет, телебачення, податки, комуналку та здійснювати інші платежі, підтримуючи на плаву економіку нашої країни, а також зробити внесок на користь української армії.

Хто має право на допомогу від держави

Процедура виплати українцям коштів регулюється порядком надання допомоги в рамках програми «єПідтримка» відповідно до постанов Кабміну № 1272 від 9 грудня 2021 р. та № 199 від 4 березня 2022 р.

На одноразову допомогу можуть розраховувати:

  • наймані працівники підприємств, за яких роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок. Виняток становлять працівники, що одержують зарплату з державного бюджету;
  • фізичні особи — підприємці І–IV груп, що подали звітність за 2021 рік або IV квартал минулого року.

Під дію програми підпадають офіційно працевлаштовані громадяни та підприємці, що втратили прибуток (або його частину) внаслідок припинення економічної діяльності через війну.

Отримати допомогу можуть підприємці та компанії з Києва, а також Київської, Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей. Уточнимо, що до уваги береться лише місце реєстрації бізнесу. Якщо діяльність ведеться в одній із зазначених областей, а фірма чи ФОП зареєстровані у відносно спокійному регіоні, виплата не здійснюється.

Як отримати 6500 грн за програмою «єПідтримка»

Якщо ви активно користуєтеся застосунком Дія та вже отримали «ковідну тисячу», проблем з оформленням фінансової допомоги не виникне. При цьому відсутність вакцинації від Covid-19 не є перешкодою для оформлення допомоги. Якщо у вас ще немає рахунку «єПідтримка», виконайте такі дії:

  1. Виберіть у застосунку послугу «єПідтримка».
  2. Відкрийте рахунок спеціального призначення в одному з банків — учасників програми. До таких фінустанов, зокрема, належать Monobank, «ПриватБанк», Raiffeisen Bank, «Ощадбанк», «ПУМБ», «Укргазбанк» та інші.
  3. Щоб надіслати заявку на отримання коштів, достатньо натиснути кнопку «Отримати допомогу» на сторінці «єПідтримка».

Після отримання відповідного повідомлення ваші дані будуть внесені до реєстру одержувачів допомоги. Гроші надійдуть на рахунок впродовж 10 робочих днів.

Як витратити допомогу від держави

Отриманими на спеціальний рахунок коштами українські громадяни можуть розпоряджатися на свій розсуд:

  • витратити на купівлю будь-яких товарів;
  • оплатити комунальні послуги, користування мобільним зв’язком, телебаченням та інтернетом. До речі, як і раніше, найзручніше здійснювати оплату через Portmone. За допомогою сервісу ви можете сплачувати за послуги з будь-якої точки України або взагалі з-за кордону;
  • перерахувати гроші на армію, волонтерським організаціям, захисникам тварин, що потребують допомоги.

Від початку війни в мережі з’являється безліч оголошень про збирання коштів на потреби армії та тероборони, а також для підтримки біженців. За деякими з них ховаються шахраї, що не гребують заробляти на біді всієї країни. У розділі «Допомога нашій Армії» сервісу Portmone ви знайдете список перевірених благодійних фондів і зможете перерахувати гроші, зробивши лише кілька кліків.

Наша країна переживає важкі часи, тож лише спільні дії призведуть до результату. Держава готова допомогти своїм громадянам у скрутну хвилину, а українці можуть підтримати свою країну, своєчасно оплачуючи комунальні послуги та за можливістю допомагаючи ЗСУ. Посильний внесок кожного у спільну справу прискорить нашу перемогу та дозволить повернутися до нормального життя після закінчення війни з російськими окупантами. Слава Україні!


Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах