Portmone Блог Статтi Корисна інформація Як передавати показання лічильника води

Як передавати показання лічильника води

У більшості квартир і приватних будинків із централізованим водопостачанням встановлені лічильники. Це дозволяє споживачам платити лише за використані обсяги води. Початкові вкладення у придбання та встановлення лічильників окупаються, оскільки використовувати ці прилади вигідніше, ніж платити за встановленими нормативами.

Передача показників лічильників — завдання, котре багатьом з нас здається неприємним. Пропонуємо зробити це в пару кліків і заощадити час. На сайті Portmone можна передати показники води та сплатити спожиті обсяги в режимі онлайн. Ми розповімо, як зробити це швидко та без проблем.

Як знімати показники лічильників води

Прилади монтуються на стічних трубах у кухні та санвузлі. Якщо ви використовуєте централізовану подачу холодної та гарячої води, на трубах кожного окремого стояка мають бути встановлені 2 лічильники. Відповідно до стандарту, прилад для обліку гарячої води встановлюється зверху, для холодної — знизу. Деякі споживачі використовують нагрівачі води. У цьому випадку встановлюється один лічильник, а домовласник передає показники холодної води. Це зумовлено тим, що споживач витрачає електроенергію чи газ на нагрівання та сплачує за додатковий обсяг цих енергоносіїв.

Зазвичай прилади для гарячої та холодної води мають корпуси червоного та синього кольору відповідно. Але є й конструкційні відмінності. Внутрішні деталі приладів виготовлені з різних матеріалів. Лічильник для холодної води не може вимірювати окріп і розрахований на температурний діапазон 5–30°C.

Щоб правильно скласти показники води, слід розібратися в позначках на табло:

 1. Уважно розгляньте роликовий індикаторний пристрій. Цифри на ньому розрізняються за кольором і розділені комою. Цифри на чорному тлі відраховують використану воду в м³, на червоному — в літрах.
 2. У 1 м³ — 1000 л. Передаючи до водоканалу інформацію про використані обсяги, потрібно внести показники лічильників води в м³ (цифри на чорному тлі).
 3. Числа на червоному тлі можна ігнорувати чи враховувати. Якщо ви вибрали другий варіант, використовуйте їх для округлення. Наприклад, лічильник показує 00001,850. Ви можете округлити та записати 00002 м³.

Як передати показники води (на прикладі Києва)

Користувачі сервісу «Портмоне» знають — тут можна сплатити всі комунальні послуги через інтернет швидко, просто та з мінімальною комісією. Крім того, на сайті можна передати показники холодної та гарячої води. Ця функція доступна після реєстрації в особистому кабінеті. Для передачі показників скористайтеся цією інструкцією:

 1. Авторизуйтеся на сайті та зайдіть в особистий кабінет.
 2. Створіть шаблон. Для цього потрібно:
 • вибрати у списку категорію «Комунальні послуги»;
 • вибрати серед компаній «Київводоканал»;
 • вказати у спеціальному полі номер особистого рахунку на оплату споживання води;
 • клацнути на полі «Створити шаблон»;
 • зайти до розділу «Шаблони», вибрати «Київводоканал», вказати реквізити банківської картки, з якої плануєте оплачувати послугу, та адресу електронної пошти для отримання квитанцій.
 1. Після створення шаблону виберіть в особистому кабінеті функцію «Передача показників».
 2. Виберіть зі списку компаній «Київводоканал».
 1. Внесіть цифри, що зображені на індикаторному пристрої лічильника (м³) і натисніть «Передати показники».

Як коригувати показники лічильників води

Споживачі часто стикаються з невідповідністю нарахованого водоканалом середнього показника із фактично вжитим обсягом води. З 2019 року мешканці Києва можуть скористатися функцією коригування показників. Під час внесення змін зверніть увагу на ліміт — ви можете коригувати до 20 м³.

Зробити це можна на сайті «Київводоканалу». Щоб передати інформацію про воду, скористайтеся цією інструкцією:

 1. Увійдіть до особистого кабінету.
 2. Внесіть фактичний об’єм у шкалу показників і натисніть на кнопку «Подати».
 3. Підтвердьте дію.
 4. Після отримання повідомлення про успішну подачу показників натисніть «Ок».
 5. Поверніться на сторінку показників і переконайтеся, що в шкалі скасовано середній обсяг і позначено фактичний.

Якщо у вас виникли проблеми з коригуванням, і потрібно вказати різницю в об’ємі понад 20 м³, створіть повідомлення на сайті «Київводоканалу».

У які числа передавати показники води

Кожен постачальник комунальних послуг встановлює певний термін подачі показників приладів. Це пов’язане з особливостями роботи систем і формування рахунків. Коли потрібно передати показники лічильників води? Вибирайте будь-який день у період з 5 числа до останнього дня місяця. З 1 по 4 показники не приймаються. У цей період водоканал підбиває підсумки минулого місяця та формує рахунки для оплати.

Якщо споживач не встиг подати показники в зазначений час, йому буде нараховано середній обсяг на основі споживання у попередні місяці.

Способи подачі показників лічильників води

До послуг споживачів пропонуються різні варіанти:

 • сервіс онлайн-платежів «Портмоне». Це найзручніший формат. Користувачі отримують можливість надати показники лічильників і сплатити всі комунальні послуги на одному сайті;
 • на сайті водоканалу у вашому місті чи районі. Також споживач може зателефонувати операторам або подати показники у месенджерах;
 • відвідування відділу роботи з клієнтами місцевого водоканалу.

З певною регулярністю співробітники постачальника води відвідують будинки клієнтів і перевіряють лічильники, щоб переконатися в актуальності зазначених показників.

Переваги Portmone

«Портмоне» — компанія, що посідає провідні позиції у сфері онлайн-платежів України. У відгуках про сервіс користувачі відзначають комплекс переваг:

 • широкий спектр послуг. Тут можна сплатити всі комунальні рахунки, покупки в інтернет-магазинах, транспортні послуги, страховку, інтернет, навчання, податки, поповнити телефон, переказати гроші з картки на картку, зокрема з Європи;
 • вигідні тарифи. Сервіс стягує мінімальну комісію, регулярно анонсує акції та пропонує систему знижок;
 • максимальна швидкість транзакцій;
 • зручний інтерфейс і сучасні інструменти для оплати онлайн;
 • надійність і найвищий рівень захисту персональних даних користувачів.

Скористайтеся послугами Portmone — тут створено найкращі умови для фінансових операцій. Реєструйтеся на сайті та передавайте показники лічильників за декілька секунд, а у разі виникнення будь-яких питань звертайтесь до фахівців сервісу. Ми будемо раді допомогти!

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC