Житлова субсидія для переселенців: хто може оформити та як це зробити

Житлова субсидія для переселенців: хто може оформити та як це зробити
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
3 136

Попри очікування найважчого опалювального сезону за всю сучасну історію, українці все ж таки можуть розраховувати на тепло в будинках і державну допомогу на оплату комунальних послуг. ВПО також мають право на субсидію, навіть якщо вони не зареєстровані на житлоплощі, на якій проживають. Розповідаємо, хто може отримати виплати та що для цього потрібно.

Кому з внутрішніх переселенців може бути надана житлова субсидія

Допомога держави на оплату послуг ЖКГ може бути призначена не лише власникам житла та членам домогосподарств, що зареєстровані на конкретній житлоплощі. Право на отримання субсидії мають також українці, що мешкають у будинку чи квартирі без реєстрації на підставі рішення суду чи угоди про винаймання житла. Якщо заявник є ВПО і може підтвердити це відповідним документом, договір про оренду надавати не потрібно.

Рішення про нарахування допомоги приймається спеціальною комісією місцевого органу влади з урахуванням сукупного доходу, а також акту перевірки житлово-побутових умов членів домогосподарства. Виплата призначається лише за однією адресою. Отримувати субсидію одночасно за місцем реєстрації та фактичного проживання неможливо.

Що потрібно переселенцям для оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Для подання заявки на отримання державної виплати внутрішньо переміщеним особам слід звернутися до Управління соцзахисту, ЦНАП або сільської (селищної) ради за адресою перебування. При собі необхідно мати:

  • заяву на призначення субсидії;
  • дані про склад сім’ї;
  • декларацію про сукупний дохід осіб, що претендують на допомогу;
  • довідку про статус ВПО;
  • документи про право на пільги;
  • паспорт і реєстраційний номер картки платника податків.

Оформлення житлової субсидії можливе також на вебпорталі Дія. Для цього необхідно авторизуватися на сайті, зайти до розділу «Пенсії, пільги та допомога» і вибрати функцію «Заява на субсидію». Щоб надіслати заявку, слід відповісти на кілька запитань і надати іншу інформацію за запитом.

Як дізнатися про статус субсидії

Допомога для оплати послуг ЖКГ на опалювальний сезон надається з 1 жовтня до 30 квітня включно. Дізнатися статус і розмір призначеної субсидії за своєю адресою можна на сайті subsidii.ioc.gov.ua.Допомогти державі та всім українцям пережити важку зиму може кожен. Для цього варто економно витрачати теплові ресурси та вчасно розраховуватися з постачальниками послуг. Оплачувати комуналку онлайн усього у два кліки ви, як і раніше, можете на сайті або в мобільному додатку Portmone.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах