Portmone Блог Статтi Корисна інформація «Мегабанк» залишає ринок: що відомо про ліквідацію компанії

«Мегабанк» залишає ринок: що відомо про ліквідацію компанії

Правління Нацбанку віднесло «Мегабанк» до категорії неплатоспроможних. Відповідне рішення було ухвалене 2 червня поточного року та оприлюднене на сайті регулятора. Уже наступного дня розпочалася процедура виведення компанії з ринку шляхом призначення представників тимчасової адміністрації.

«Мегабанк» — кредитно-фінансова установа, послугами якої користувалися понад 700 тисяч клієнтів. Більшість відділень (72%) було зосереджено на Харківщині. Загалом функціонувало 154 філії в Києві, Львові, Кропивницькому, Полтаві та багатьох інших містах України. Компанія працювала на фінансовому ринку нашої країни з 1990 року і не припинила своєї діяльності на прифронтових територіях після початку повномасштабної війни. Проте, за інформацією Нацбанку, останні кілька років діяльність «Мегабанку» велася на мінімальному капіталі.

Дебати сторін: що призвело до ліквідації банку

Представники Нацбанку підкреслюють, що ситуація жодним чином не пов’язана з фактом вторгнення рф. За інформацією пресслужби регулятора, «Мегабанк» був визнаний проблемним ще до початку воєнних дій. Причинами такого рішення стали серйозні порушення нормативно-правових актів Нацбанку, регулярне кредитування пов’язаних осіб і наявність на рахунках великого обсягу активів, що не відповідають профілю фінорганізації. Окрім того, стрес-тести минулого року продемонстрували негативний результат.

За інформацією НБУ, керівництво АТ «Мегабанк» не звернуло належної уваги на попередження регулятора. Паралельно з цим до Нацбанку надходять звернення клієнтів «Мегабанку». Вони підтверджують, що зобов’язання з боку фінансової компанії виконуються не в повному обсязі. Згідно з законодавством, основні акціонери мали вжити заходів для підвищення ліквідності підприємства, проте цього зроблено не було. Це і призвело до того, що компанія «Мегабанк» змушена припинити свою діяльність.

Зі свого боку, мажоритарний акціонер «Мегабанку» Віктор Суботін звернувся до народних депутатів з проханням дати оцінку роботі НБУ під час війни. Він наголосив, що «Мегабанк» став єдиною організацією, якій відмовили у рефінансуванні. Крім того, визнання банку банкрутом у воєнний час — безпрецедентний випадок, що потребує особливої уваги з боку влади.

Що буде з виплатами за депозитами

Віктор Суботін стверджує, що ліквідація банку може зашкодити економіці країни, оскільки виплати вкладникам у цьому випадку лягають на плечі держави. Дійсно, 159 тисяч клієнтів банку отримають відшкодування від ФГВФО. Причому його розмір не обмежуватиметься 200 тис. грн, як це було раніше. Загальна сума можливих виплат перевищує 4 млрд грн.

За словами першого заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової, «Мегабанк» має великі заборгованості перед Міністерством фінансів, а сума невиконаних платежів станом на 3 червня склала 30 млн грн. Зокрема йдеться і про борги перед комунальними підприємствами. Так, більшість жителів Харківської області оплачували комуналку через «Мегабанк», але гроші не були перераховані отримувачам. Постачальники пропонують клієнтам звернутися до банку із заявами про повернення коштів.
Після ліквідації фінансової компанії споживачі комунальних послуг змушені шукати альтернативу. Оптимальним рішенням може стати зручний сервіс онлайн-платежів Portmone. На нашому сайті та в додатку можна здійснювати всі регулярні оплати в пару кліків, отримувати рахунки та прив’язувати їх до адрес, передавати показники лічильників і зберігати квитанції в особистому кабінеті. Ми пропонуємо можливість додаткової економії — з пакетом «Місяць» платити за комуналку, телебачення та інтернет можна без комісії.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC