Зелена картка в Польщу: актуальні питання у 2023 році

Зелена картка в Польщу: актуальні питання у 2023 році
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 951

Збираючись у Польщу на автівці, кожен водій повинен мати при собі Green Card — поліс страхування автоцивільної відповідальності. Навіщо потрібна Зелена картка на авто в Польщу, які правила діють на кордоні, та як оформити поліс дешевше? Відповіді на ці запитання шукайте у нашій статті.

Що таке Зелена картка в Польщі

«Зелена картка» покриває збитки, завдані здоров’ю та майну постраждалих, якщо ДТП сталася з вини страхувальника на території Польщі. Іншими словами, це автоцивілка, що оформлюється на зареєстрований в Україні транспортний засіб і діє за кордоном.

«Зелена картка» входить до списку обов’язкових документів, що необхідні для поїздки в Польщу та пред’являються на кордоні. Гарантом виплати страхового відшкодування є МТСБУ. Завдяки цьому винуватець аварії може уникнути непередбачених витрат на ремонт автівки другого учасника аварії та надання медичної допомоги постраждалим.

Чи потрібна Зелена картка в Польщу

До міжнародної системи автострахування Green Card входить понад 40 держав, зокрема Польща та Україна. Без цього поліса перетнути українсько-польський кордон не вдасться. Якщо строк дії договору завершився, страховку необхідно переоформити, оскільки за керування автомобілем без «Зеленої картки» передбачено систему штрафів.

Тоді чому ж в автовласників виникає питання про необхідність поліса? Річ у тому, що на початку повномасштабної війни в нашій країні прикордонна служба та уряд Польщі з розумінням поставилися до ситуації та дозволили автомобілістам в’їжджати без Green Card. Це послаблення для українців під час перетину польського кордону діяло до кінця квітня 2022 року.

Зараз Грін картка на авто знову є обов’язковою для відвідування сусідньої країни. Оформити Зелену картку онлайн у Польщу ви можете на сайті Portmone: для цього просто вкажіть категорію ТЗ, регіон направлення, дати поїздки та виберіть одну з пропозицій від наших партнерів — членів МТСБУ. Оцініть переваги такого рішення:

 • висока швидкість і зручність оформлення;
 • достатній вибір пропозицій від надійних страховиків;
 • усі процеси доступні онлайн;
 • готовий сертифікат реєструється у базі МТСБУ.

Скільки коштує Зелена картка в Польщу

Ціну поліса визначає МТСБУ, тому розрахунок здійснюється однаково в усіх страхових компаніях країни. Вартість сертифіката залежить від терміну дії договору, маршруту (ЄС або Молдова/Азербайджан), а також класу транспортного засобу. Поліс можна оформити щонайменше на 15 днів, максимум — на рік.

Для прикладу наведемо актуальну вартість оформлення поліса на машину вагою до 3,5 т, розраховану максимум на дев’ять осіб (легковий транспорт):

 • 15 днів — 982 грн;
 • 1 місяць — 1564 грн;
 • 3 місяці — 3713 грн;
 • пів року — 6942 грн;
 • рік — 8594 грн.

Важливий нюанс: вказані ціни на страховку авто в Польщі є актуальними виключно за умови придбання поліса в українській компанії (зокрема онлайн, якщо ви вже знаходитесь за кордоном). До речі, в цьому випадку «Грін картка» обійдеться набагато дешевше, оскільки тарифи на закордонний поліс можуть значно відрізнятись. Якщо ви плануєте залишитися в Польщі надовго і перетинати кордони інших держав ЄС, варто подбати про оформлення поліса Ubezpieczenie graniczne (або OC graniczne).

Чи варто оформлювати Зелену картку на кордоні

Плануючи подорож, враховуйте, що оформити онлайн-поліс просто на кордоні та одразу в’їхати з ним на територію іншої країни не вийде. Договір набирає чинності не раніше наступного дня після оформлення страховки.

Звісно, є варіант придбати на кордоні страховку для виїзду в паперовому форматі. Однак, пам’ятайте, що посередники зазвичай роблять націнку. Розуміючи, що українські водії не мають іншого виходу, вони «накручують» вартість. Крім того, купівля «Грін картки» на кордоні має інші недоліки:

 • втрата часу. Поліс оформлюється досить швидко, але очікування в черзі може затягнутися;
 • ризики. У таких умовах є можливість стати жертвою шахраїв і купити поліс, не внесений до бази МТСБУ;
 • стрес. Перетин кордону на власному авто завжди пов’язаний з емоційною напругою, а необхідність терміново оформляти страховку лише її збільшить.

Чи можна перетнути кордон з Польщею без Грін картки

Виїхати на авто з України до Польщі чи іншої країни Європи без «Зеленої картки» неможливо. Прикордонники обов’язково перевіряють не лише наявність поліса, а й факт його внесення до бази. Імовірність, що співробітник Держприкордонслужби цього не робитиме, практично нульова, тому їхати «на удачу» не рекомендується. Тим більше, що оформлення поліса в режимі онлайн займає всього пару хвилин.

Чи потрібна Зелена картка в Україну з Польщі

Оскільки Україна приєдналася до договору, під час в’їзду до нашої країни іноземці також показують «Грін картку». Це позбавляє їх необхідності оформлення додаткових страхових документів. Якщо страховка відсутня, власникові транспортного засобу доведеться придбати поліс, що діє на території нашої країни.

Що стосується українців, то після повернення додому їхню автоцивільну відповідальність гарантує страховка ОСЦПВ. Проте враховуйте, що відсутність чинного поліса «Зелена картка» під час виїзду з Польщі до України може спричинити проблеми та серйозні штрафи.

Де можна придбати Зелену картку в Польщі

Якщо ви перебуваєте на території Польщі та бачите, що термін дії сертифіката добігає кінця, необов’язково переплачувати місцевим страховикам.

Оформити Зелену картку онлайн можна за допомогою Portmone. Варто лише зробити кілька кліків — і поліс надійде на вказану електронну пошту. Процес триває до п’яти хвилин. Електронний варіант страховки має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Щоб перевірити його справжність, просто перейдіть за посиланням на сайт МТСБУ.

Portmone пропонує максимально простий та доступний спосіб придбати страховку без зайвих зусиль. З нами вам не доведеться серфити в інтернеті, вивчати сотні пропозицій та хвилюватися про надійність страхової компанії. Ми співпрацюємо лише з перевіреними організаціями, що гарантує повне виконання страхових зобов’язань і комфортну співпрацю.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі