
Щоб поїздка на автівці була безпечною для всіх учасників руху та обійшлася без штрафів, водії мають суворо дотримуватися ПДР і стежити за останніми законодавчими змінами. Нові правила дорожнього руху 2023 року діють з жовтня. Оновлення, що цього разу торкнулися перевезення дітей, увімкнення фар і зупинок на дорогах, покликані наблизити українські нормативні акти до європейських законів. Деякі норми набули чинності незабаром після їхнього прийняття, інші — запрацюють у квітні нинішнього року.

Ввімкнення ходових вогнів поза містом
Вимога вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар (за їхньої відсутності) з 1 жовтня по 1 травня була присутньою в ПДР ще до нововведень і стосувалася пересування поза межами населених пунктів. З 25 жовтня 2023-го цей припис поширюється на поїздки поза містами протягом усього року.
Подібна практика застосовується на території країн Євросоюзу. Її запровадження дозволило:
- поліпшити видимість на дорогах;
- суттєво зменшити кількість ДТП у світлий час доби.
За неввімкнення світла згідно з пунктом 9.8 чинних правил водій має заплатити від 425 до 510 грн. Якщо ви забули або не знали про дію нового правила, оплатити штраф ПДР онлайн можна на сайті чи в мобільному застосунку Portmone. Платіжна послуга доступна 24/7.

У разі сплати штрафу протягом 10 днів з моменту скоєння порушення його сума зменшується вдвічі, тобто замість 510 грн ви заплатите лише 255. Норма діє лише для випадків, зафіксованих відеокамерами, та не поширюється на протоколи, складені представниками поліції. Щоб вчасно дізнаватися про нарахування, зареєструйтеся на нашому сервісі та налаштуйте сповіщення в особистому кабінеті. Таким чином ви можете принаймні трохи знизити витрати.
Перевезення дітей в ПДР 2023 року
Запровадження нових правил ПДР 2023 року спрямоване на посилення безпеки перевезення маленьких пасажирів. Поняття утримувальної системи, що має застосовуватися в разі поїздок на авто з дітьми, вже фігурувало в попередніх версіях нормативного документа. Це засіб, здатний тримати дитину в положенні сидячи або під нахилом і призначений для зниження ризиків травмування внаслідок зіткнення чи різкого гальмування ТЗ завдяки обмеженню рухливості тіла.

Згідно з оновленими ПДР діти, чий зріст не перевищує 1,5 м:
- під час руху автівки мають перебувати в автокріслі та бути пристебнутими пасками безпеки. Утримувальна система зазвичай встановлюється на задньому сидінні. Якщо використовується переднє, крісло ставиться проти напрямку руху, фронтальна подушка безпеки не застосовується;
- не можуть перевозитися на задньому сидінні мотоцикла чи мопеда. Ризик виникнення серйозних наслідків для життя й здоров’я в разі настання аварії дуже високий.
Перевозити дітей на руках заборонено. Використання утримувального засобу не є обов’язковим у випадках:
- поїздки на автобусі, маршрутці;
- переміщення на машинах швидкої допомоги;
- пересування автотранспортом Нацполіції, СБУ, Міноборони, МВС, ДСНС, Державної прикордонної служби, Управління держохорони — за умови виконання цими органами невідкладних завдань.
Норми діють з 25 жовтня минулого року. Штраф за їхнє невиконання — 510, за повторне порушення — 850 грн.
Власникам легкових автівок обов’язково слід подбати про страхування транспортного засобу. Зокрема, автоцивілка онлайн може бути оформлена на сайті або в застосунку Portmone.
Нове маркування для навчальних транспортних засобів
Відповідно старі таблички на авто у вигляді букви «У» будуть замінені новими. Це буде трикутник з білим фоном, червоними краями та великою літерою «Н» чорного кольору посередині.
Правила паркування на автомагістралях і дорогах для автомобілів
Одне з найважливіших положень оновлених ПДР — заборона паркуватися на дорогах і автомагістралях, якщо поряд немає знаків, що позначають місця для:
- стоянки, зокрема поблизу зупинок маршрутних ТЗ (знаки 5.42.1 і 5.42.2);
- стоянки вантажних автівок, фургонів на час їхнього завантаження чи відвантаження (5.42.3);
- відпочинку (6.15).
Локація також може мати назву «Зона стоянки» (5.43). Отже, закон не дозволяє водіям ставати просто на узбіччі поза спеціально відведеними для цього місцями. Винятком є лише аварійна зупинка. За порушення припису передбачене покарання у вигляді сплати 340 грн, у разі перешкоджання чи створення загрози безпеці руху — 680 грн. Залишення автівки на місці, призначеному для водіїв з інвалідністю, коштуватиме порушникові 1020–1700 грн.

Якщо ви не дотрималися приписів, що стосуються зупинки, оплата штрафу за паркування може бути здійснена за кілька хвилин на платформі Portmone. Щоб здійснити платіж, потрібні лише доступ до інтернету, а також картка VISA, MasterCard чи «Простір» з балансом, достатнім для покриття витрат.
У нашому блозі ви можете прочитати про зміни та доповнення у законодавстві, нові знаки ПДР і останні новини у світі фінансів. Крім цього, «Портмоне» є зручним і надійним майданчиком для оплати комуналки та телекомунікаційних послуг, придбання страхових полісів і здійснення грошових переказів. Тож залишайтеся з нами та користуйтеся всіма перевагами швидких і зручних онлайн-платежів!