Сплачувати штрафи за порушення ПДР знову можна за допомогою Portmone

Сплачувати штрафи за порушення ПДР знову можна за допомогою Portmone
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
1 992

Попри те, що в країні продовжує діяти воєнний стан, санкції за недотримання правил дорожнього руху ніхто не скасовував. Багато автомобілістів уже давно оцінили можливість знаходити та оплачувати штрафи через Portmone. Раніше функція була тимчасово відключена, але вже з 1 жовтня користувачі нашого сервісу знову можуть отримувати постанови про штрафи та погашати їх у два кліки з будь-якого доступного пристрою.

Які штрафи передбачені в Україні за порушення ПДР

У регіонах, де не ведуться бойові дії, продовжують працювати камери автофіксації, які були відключені лише протягом перших трьох місяців після початку повномасштабного вторгнення. Відповідальність водіїв регламентується статтями 121–133–1 КУпАП. У цьому нормативному акті встановлено розмір штрафів за недотримання законодавчих норм:

 • за перевищення швидкості на 20 км/год і більше — 340 грн, понад 50 км/год — 1700 грн;
 • за їзду без обов’язкового страхування — 425–850 грн;
 • за керування у нетверезому стані — від 17 тис. грн плюс позбавлення водійських прав на рік;
 • за порушення габаритно-вагових норм водіями вантажних ТЗ — від 8,5 до 51 тис. грн;
 • за встановлення заглушок на систему нагадування про необхідність використання ременів безпеки — 510 грн;
 • за паркування у забороненому місці — 340–680 грн.

Наразі ВРУ працює над законопроєктами щодо посилення чинних санкцій — штрафи за систематичне недотримання правил дорожнього руху можуть зрости у 2–5 разів. Крім того, планується збільшення штрафів за перевищення швидкості: якщо зміни буде прийнято, сума може становити 3400, 4250 або 5100 грн залежно від обставин правопорушення.

Постанови про стягнення штрафу видаються співробітником поліції, а в разі автофіксації — надсилаються поштою та розміщуються у застосунку Дія.

Як сплатити штраф

Штраф можна погасити на місці порушення, у банку, через термінал або онлайн-сервіс. Перші кілька способів пов’язані з певними незручностями: платникові доводиться мати при собі готівку, шукати відділення банків або стояти у чергах. Набагато простіше здійснити оплату штрафу через Portmone:

 1. У каталозі послуг виберіть розділ «Транспорт» або «Податки, платежі до бюджету».
 2. Оберіть у списку іконку «Сплата штрафів за порушення правил дорожнього руху».
 3. На сторінці оплати виберіть серію/номер постанови, дані техпаспорта або ІПН (на вибір).
 4. Вкажіть номер автівки.
 5. Знайдіть і сплатіть штраф, дотримуючись інструкції сервісу.
Перевірити надходження до казначейства переказаної суми можна на платформі Дія, на сайті або в офіційному додатку МВС «Штрафи ПДР» або за допомогою Telegram-боту @ShtrafyPDRbot.

Увага! Законодавством України на оплату штрафу дається лише 30 днів з дати відправлення постанови. У разі недотримання цієї вимоги сума подвоюється. Сплативши штраф протягом 10 днів, ви заощаджуєте 50%.

Зареєстровані користувачі Portmone можуть вчасно отримувати повідомлення про штрафи. Для цього слід вказати свій ІПН, номер авто та натиснути кнопку «Знайти мої штрафи». Після завершення пошуку натисніть «Підписатися». Надалі постанови надходитимуть в особистий кабінет, і ви зможете оплачувати їх у два кліки.

Безпека на дорозі багато в чому залежить від дотримання правил дорожнього руху. Якщо ж штраф неминучий, вибирайте сервіс Portmone для пошуку постанов і швидкої онлайн-оплати. Одержуйте інформацію без затримок і заощаджуйте не лише час, а й кошти.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах