Portmone Блог Новини Як змінився ринок праці в Україні під час війни

Як змінився ринок праці в Україні під час війни

За даними Міжнародної організації праці при ООН, з початку повномасштабної агресії з боку росії 4,8 млн українців лишилися без роботи. Кількість вакансій скоротилася навіть в IT-сфері, що здавалася найпідготовленішою до кризи. Після різкого спаду в березні-квітні ринок праці почав поступово оживати. Війна стала причиною появи нових тенденцій у взаєминах роботодавців і шукачів. Пропонуємо оцінити ситуацію на ринку вакансій, ґрунтуючись на матеріалах дослідження порталу Rabota.ua.

Кого шукають роботодавці

За даними Rabota.ua, кількість вакансій збільшується щотижня на 3–6%. Через 100 днів з початку вторгнення рф була досягнута позначка у 23 тис. пропозицій від роботодавців, що становить лише 22% від довоєнного рівня.

Судячи з кількості розміщених на порталі вакансій, найбільший попит спостерігається на фахівців у сферах:

  • роздрібної та гуртової торгівлі, дистрибуції;
  • інженерії та виробництва;
  • інформаційних технологій;
  • медицини та фармацевтики.

За інформацією Державного центру зайнятості, на одну вакансію наразі претендує 12 шукачів. Представники служб зайнятості серед найпотрібніших у воєнний час професій називають продавців, касирів, фармацевтів, працівників сільськогосподарської галузі, будівельників, комунальників та IT-фахівців. Останні зазнали найменших фінансових втрат завдяки можливості працювати віддалено.

«Епоха ринку роботодавця» триватиме як мінімум до вересня. Найближчими роками передбачається попит на будівельні спеціальності, аграріїв, працівників у сфері логістики, торгівлі та виробництва харчових продуктів, електрообладнання, товарів хімічної промисловості.

В Офісі Президента прогнозують, що в післявоєнний період «на вагу золота» будуть випускники професійно-технічних освітніх закладів.

Лідери серед регіонів

За кількістю вакансій незмінним лідером залишається Київ, на частку якого, за статистикою Rabota.ua, припадає 36% пропозицій з усієї України. За ним слідують Львів, Дніпро, Одеса та Вінниця. У цих п’ятьох великих містах зосереджено 67% вакансій. Найпомітніша динаміка простежується в столиці, куди поступово повертаються кияни, а також прибувають переселенці з інших регіонів.

Як змінилися зарплати

За оцінками сервісу з працевлаштування, у середньому роботодавці пропонують зарплату на 9% вищу, ніж до війни. Претенденти на вакансії хочуть отримувати на 4% більше від запропонованих сум.

Віддалена робота: що змінилося

Ринок дистанційної роботи в порівнянні з довоєнним періодом скоротився вдвічі: кількість вакансій знизилася приблизно з 6 тис. до 3 тис. пропозицій. 53% вакансій, що передбачають можливість віддаленої зайнятості, припадає на Київ.

Як допомогти українській економіці

Якщо у вас є робота та стабільний прибуток, по можливості намагайтеся підтримати бізнес і економіку нашої країни, купуючи товари українських виробників, продукцію дрібних підприємців (одяг, натуральну косметику, вироби зі шкіри тощо). Ще один важливий крок для поповнення держбюджету — своєчасна оплата комунальних послуг і податків. Зробити це можна всього в пару кліків за допомогою нашого сервісу.

На сайті Portmone також можна переказати допомогу:

Фінансової підтримки сьогодні як ніколи потребують армія та вимушені переселенці. Навіть невелика пожертва стане важливим внеском у покращення життя людей та майбутнє України.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC