«Портмоне» стала генеральним партнером всеукраїнської кампанії #Cashless

«Портмоне» стала генеральним партнером всеукраїнської кампанії #Cashless
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
1 826

19 листопада 2021 року український Нацбанк запустив тримісячну інформаційну кампанію з популяризації безготівкових розрахунків #Cashless. Мета запланованих заходів — продемонструвати громадянам переваги та зручність використання безготівкових розрахунків, а також стимулювати їхнє зростання.

Програма заходів

У рамках проєкту представники НБУ спільно з партнерами, до списку яких входить компанія Portmone, розкажуть про способи та можливості кешлес-оплати та роз’яснять правила безпеки під час виконання фінансових операцій.

Проведення кампанії допоможе українцям детально розібратися в нюансах безготівкових оплат, відкриття поточного чи депозитного банківського рахунку, користування онлайн-банкінгом, випуску банківської картки для дитини чи підлітка. Представники Національного банку та організацій-партнерів детально проінструктують, як здійснювати онлайн-платежі за реквізитами та QR-кодом, розкажуть про нюанси роботи NFC — технології безконтактних розрахунків. Організатори розкажуть, як можна прив’язати картку до смартфона, розумного годинника, розрахуватися на касі в магазині за допомогою гаджета.

Фінансова та цифрова грамотність для всіх категорій населення

За даними Нацбанку, за період з січня по вересень поточного року майже 89,7% (9 із 10) операцій з банківськими картками були безготівковими. За сумою коштів частка безготівкових платежів склала 60,6% від усіх транзакцій з пластиковими картками. Показники за аналогічний період 2020 року перебували на рівні 86,4% та 55,2% відповідно. Загальна кількість безготівкових фінансових операцій за 9 місяців 2021 року становила 5 075,5 млн, сума — 2 201,1 млрд грн, що на 42% та 36% більше, ніж у січні – вересні 2020-го.

В Україні чітко простежується тенденція до збільшення кількості та обсягів cashless-розрахунків. Безготівковий спосіб оплати став для громадян звичним і повністю відповідає їхнім потребам. Проте дослідження, проведене Нацбанком у 2020-му, показало, що за останній рік лише 76% респондентів розраховувалися банківською карткою, за допомогою онлайн-банкінгу — 21%.

Багато українців все ще знімають із картки зарплату, соцвиплати та пенсії, воліючи платити готівкою. Тому завдання проєкту, що слугує продовженням кампаній з безпеки готівки #АнатоміяГривні та протистояння телефонному шахрайству #ШахрайГудбай, — підвищення фінансової грамотності та довіри до інноваційних платіжних інструментів.

Організатори проєкту наголошують на освоєнні безготівкових розрахунків людьми старшої вікової категорії, особливо в регіонах. Вони розраховують на допомогу молоді, що зуміє розповісти представникам старшого покоління про нюанси оплати кешлес, навчить здійснювати покупки в інтернеті та оплачувати комунальні послуги.

Подробиці кампанії, інформація про особливості користування банківською карткою, здійснення безготівкових платежів, а також рекомендації щодо безпеки викладені на спеціальній вебсторінці сайту НБУ Cashless. Крім інструкцій та порад у текстовому форматі користувачам пропонуються до перегляду серії відеоматеріалів, присвячених особистому бюджету, цифровим розрахункам, кредитам і депозитам.

Онлайн-платежі в системі Portmone

Інформаційні заходи реалізуються за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Фонду гарантування вкладів фізосіб і Кіберполіції. Один з генеральних партнерів проєкту — платіжна система Portmone.

Сервіс «Портмоне» входить до списку офіційних операторів платіжних систем України та вже кілька разів поспіль протягом 2016–2020 років визнаний золотим призером у номінації «Найкращий сервіс онлайн-платежів» за версією PaySpace Magazine Awards. Система пройшла аудит за стандартом PCI DSS і отримала сертифікат, що підтверджує безпеку транзакцій. Протокол захисту персональних даних 3D Secure унеможливлює несанкціонований доступ до даних картки користувача.

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сайту та програми дозволяють заощадити час на здійсненні комунальних платежів, оплаті послуг мобільних операторів та інтернет-провайдерів. Сервіс зручний для перерахування коштів з картки на картку та міжнародних переказів.

Вибирайте швидкі та безпечні платежі, реєструйтесь на «Портмоне»!


Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах