Portmone Блог Статтi Корисна інформація Нацбанк збільшив страхові виплати за ОСАГО

Нацбанк збільшив страхові виплати за ОСАГО

НБУ ухвалив рішення щодо посилення фінансового захисту власників автотранспорту. З початку липня поточного року збільшено компенсаційні виплати за угодами обов’язкового страхування цивільноправової відповідальності, що особливо актуально з урахуванням зростання вартості деталей і ремонту транспортного засобу. Крім того, в більшу сторону змінився ліміт виплат у разі складання «європротоколу».

Про які суми йдеться?

Зміни закріплені в постановах Правління НБУ від 30 травня 2022 року № 108 і 109. Зокрема, регулятор переглянув суми компенсацій за автоцивілкою (на одну особу):

  • зі 130 тис. до 160 тис. грн — за майнові збитки;
  • з 260 тис. до 320 тис. грн — за шкоду, завдану життю чи здоров’ю.

Сума відшкодування за європротоколом збільшиться до 80 тис. грн (поточний ліміт — 50 тис. грн). Нагадаємо, що оформлення ДТП за європротоколом без залучення співробітників поліції можливе, якщо в аварії немає фізично постраждалих або загиблих осіб, одна сторона визнала провину, обидва учасники мають поліси ОСАГО та дійшли згоди стосовно обставин події.

З урахуванням перелічених нововведень НБУ розширив діапазон значень коригувального коефіцієнта до базового платежу. Цей крок дозволить страховикам бути більш гнучкими у ціноутворенні та отримувати прибуток.

Ще одне нововведення — відтепер відомості про електронні договори «Зелена картка» вносяться до загальної бази даних. Це дозволить розширити обсяг даних, з якими працює МТСБУ, та вбереже користувачів від шахраїв.

Чи зміниться вартість автоцивілки

У Нацбанку наголосили, що зміни стосуватимуться діяльності 42 компаній, що є членами МТСБУ, а також українських автовласників, відповідальність яких забезпечена полісами автоцивілки. Представники регулятора запевняють, що вартість страховки критично не зміниться.
Якщо у вас виникла потреба застрахувати свою автоцивільну відповідальність, оформити поліс ОСЦПВ ви можете за допомогою Portmone. Ми співпрацюємо лише з надійними страховиками, яким довіряють мільйони українців. Вам не доведеться навіть виходити з дому: достатньо підібрати компанію, що пропонує найвигідніші умови, й слідувати підказкам сервісу. Якщо термін вашого поточного договору зі страховиком ще не минув, придбати поліс за старою ціною «наперед» можна просто зараз. Страховка почне діяти з дати, вказаної під час оформлення, а процедура триватиме не більше 5–10 хвилин.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC