Portmone Блог Блог Нові тарифи на електроенергію з жовтня 2021: що змінилося

Нові тарифи на електроенергію з жовтня 2021: що змінилося

11 серпня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №859, в якій встановив нові тарифи на електроенергію для населення. У період з 1 жовтня 2021 по 30 квітня 2022 ціни складуть від 1,44 до 1,68 грн/кВт · год з ПДВ. Вартість для кожного користувача залежатиме від обсягу споживання протягом місяця. При цьому для гуртожитків діє окремий тариф, що не залежить від кількості «накручених» кіловатів.

Така інформація з’явилася на сайті компанії Yasno — одного з провідних українських постачальників електроенергії, газу та енергоефективних рішень для приватних клієнтів і бізнесу. Експерти Yasno надали вичерпні відповіді на найчастіші питання користувачів.

Як визначити свій тариф

Під час підрахунку вартості послуги українцям слід враховувати обсяги споживання:

  • якщо використовуєте до 250 кВт · год на місяць, ціна з ПДВ складе 1,44 грн/кВт · год;
  • якщо місячний обсяг споживання становить понад 250 кВт · год — 1,68 грн/кВт · год з ПДВ;
  • тариф для гуртожитків та інших колективних споживачів — 1,68 грн/кВт · год з ПДВ незалежно від обсягів використаної електроенергії протягом місяця.

Експерти спростували поширені чутки про скасування нічного тарифу. Якщо у вас встановлені багатозонні лічильники, ціна 1 кВт · год варіюватиметься у залежності від часу доби. Заощадити на нічному споживанні електроенергії зможуть усі українці, що встановили дво- та тризонні лічильники, зокрема ті, хто користується субсидіями.

Вартість 1 кВт · год для 2-зонних лічильників:

  • з 23–00 до 7–00 (нічний) — 0,5 стандартного тарифу;
  • з 7–00 до 23–00 (денний) — повний тариф.

Вартість 1 кВт · год для 3-зонних лічильників:

  • з 23–00 до 7–00 (нічний) — 0,4 від стандартного тарифу;
  • з 7–00 до 8–00, з 11–00 до 20–00, з 22–00 до 23–00 (напівпіковий) — повний тариф;
  • з 8–00 до 11–00, з 20–00 до 22–00 (піковий) — 1,5 тарифу.

Чому нові тарифи встановлено лише до 20 квітня 2022 року

Кабінет Міністрів України планує перегляд цін на електроенергію для населення після закінчення зазначеного періоду. Нові тарифи формуватимуться з урахуванням вартості енергоносіїв на світовому ринку та економічної ситуації в країні.

Важливі нюанси

Для домоволодінь з системами електрообігріву спеціальні тарифи не передбачені. Ціна кВт · год залежить від обсягу. Також у постанові Кабінету Міністрів України не зазначені спеціальні ціни для багатодітних родин і сімейних дитячих будинків. Цим категоріям населення експерти рекомендують звернутися за отриманням субсидії в місцеві відділення органів соціального захисту.

Зверніть увагу! Заборгованість з оплати комунальних послуг на суму від 340 гривень або понад 3 місяці може стати підставою для відмови в призначенні субсидії.

Сплачуйте електроенергію з Portmone

Користувачі сервісу «Портмоне» можуть легко уникнути заборгованостей за комунальні послуги. На нашому сайті створено зручні інструменти для оплати в режимі онлайн. Клієнти, що пройшли процедуру авторизації, можуть ознайомитися з рахунками в особистому кабінеті. Повідомлення автоматично приходять на електронну пошту або в зазначений під час реєстрації месенджер. Шаблони з реквізитами постачальників послуг зберігаються в особистому кабінеті користувача, тому всі оплати здійснюються максимально швидко.

Вибирайте Portmone та заощаджуйте час, виконуючи рутинні фінансові операції!

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC