Про картку Kyiv Smart Card

Kyiv Smart Card — це єдиний електронний квиток, що дає змогу оплачувати проїзд у всіх видах міського транспорту в Києві. Щоб скористатися Kyiv Smart Card, її достатньо прикласти до пристрою, який зчитує інформацію. Наприклад, до турнікету метро або спеціального валідатора в наземному транспорті. Пасажирам більше не потрібно купувати кілька видів проїздних і думати над тим, чи окупляться вони. Київ смарт кард дає змогу повністю відмовитися від паперових квитків і жетонів на метро.

Що таке Kyiv Smart Card

Під цим терміном розуміють, насамперед, пластикову карточку з одноіменною назвою. Однак, існують кілька різновидів єдиного електронного квитка:

Kyiv Smart Card

Таку картку пасажир придбаває одноразово і надалі просто поповнює її на необхідну йому кількість поїздок.

Kyiv Smart Card
Мал. 1 — Kyiv Smart Card
QR-квиток
Мал. 2 — QR-квиток

QR-квиток

Призначений для здійснення однієї поїздки. Якщо пасажир не користується міським транспортом на постійній основі або є гостем столиці, для нього немає потреби придбавати пластикову картку за окрему плату. У такому разі він купує квиток із QR кодом. Це може бути як звичайний паперовий квиток, так і електронний, придбаний в особистому кабінеті киянина на сайті або за допомогою мобільного додатку. Паперовий квиток або телефон з QR кодом також підносять до зчитувального пристрою для здійснення поїздки.

Картка киянина

Нею користуються, насамперед, пільгові категорії населення, для яких проїзд у міському транспорті безкоштовний. Якщо картка киянина не пільгова, можна використовувати її платіжні функції, поповнивши рахунок на необхідну кількість поїздок.

Картка киеянина
Мал. 3 — Карта киянина

Докладніше про те, як користуватися єдиним електронним квитком так, щоб це було максимально вигідно і зручно для вас, читайте нижче.

Де купити Kyiv Smart Card

Придбати картку Kyiv Smart Card можна на станціях київського метрополітену та в мережі Т-кіосків, адресу яких можна знайти на картах Google Maps. У місцях продажу картки її також можна поповнити на необхідну кількість поїздок.

Т-кіоск
Мал. 4 — Логотип Т-кіоску

На яких станціях метро можна купити Kyiv Smart Card

У київському метрополітені можна придбати Kyiv Smart Card двома способами: в касах станцій або за допомогою терміналів Е-квиток.

 • У касах метро єдиний електронний квиток продають на станціях: Хрещатик, Театральна, Майдан Незалежності, Лісова, Арсенальна, Теремки, Видубичі, Сирець і Почайна.
 • Термінали Е-квиток розташовані на станціях: Хрещатик, Театральна, Майдан Незалежності, Лісова, Арсенальна, Теремки, Видубичі, Сирець, Почайна, Героїв Дніпра, Деміївська, Палац Спорту, Бориспільська, Золоті Ворота і Університет.

З якої дати оплата проїзду стане безготівковою

Офіційно з 1 квітня 2020 року столиця має стати першим містом країни, де оплата проїзду в громадському транспорті стане повністю безготівковою. Можливо, термін буде змінено. За початковим планом ця дата була 1 листопада 2019 року.

Скільки коштує Kyiv Smart Card і якою буде вартість проїзду

Ціна пластикової картки Kyiv Smart Card становить 50 гривень. Пасажир придбаває транспортну картку одноразово. Строк дії картки становить один рік. Вартість проїзду залежатиме від кількості поїздок, що купуються, і може складати від 6,5 до 8 грн.

Кількість поїздокВартість однієї поїздки, грн.
1-98
10-197,70
20-297,40
30-397,10
40-496,80
506,50

Важливо зазначити, що, у разі невикористання Kyiv Smart Card упродовж 365 днів, придбані поїздки «згоряють» і їхню вартість неможливо повернути. Строк дії QR квитка обмежений 15-ма днями з моменту його придбання.

Реєстрація в особистому кабінеті

Для контролю кількості поїздок, поповнення картки Kyiv Smart Card або придбання разових QR квитків рекомендується зареєструватися на сайті https://my.kyivcity.gov.ua/. Так ви потрапите до свого особистого кабінету киянина. Процедура реєстрації не забирає багато часу, натомість надає багато переваг.

Електронні послуги
 1. Перейдіть за посиланням https://my.kyivcity.gov.ua/, натисніть кнопку [Приєднатися].
 2. На сторінці, що відкриється, перейдіть на вкладку [Создать] — [Створити].Создание личного кабинета
 3. У полі [Телефон або Пошта] введіть адресу своєї електронної пошти або номер свого мобільного телефону.
 4. У полі [Пароль] введіть пароль, який надалі будете використовувати для входу до свого особистого кабінету. Пароль має складатися з 8-14 символів, малих і великих літер латинського алфавіту, а також цифр.
 5. Поставте «галочку» на знак згоди на обробку ваших персональних даних і прийняття правил користування сервісом.
 6. Натисніть кнопку [Создать Киев ID] — [Створити Київ ID].

Теперь на адресу вашої електронної пошти надійде лист з посиланням для підтвердження реєстрації або СМС з кодом. Після процедури підтвердження ви зможете увійти у свій особистий кабинет. Крім того, ви зможете авторизуватися в особистому кабінеті киянина через Фейсбук, акаунт у Google, Приват24 тощо.

Які можливості для Kyiv Smart Card в особистому кабінеті киянина

Після того, як ви увійдете до свого особистого кабінету, необхідно натиснути на блок [Електронний квиток] на сторінці сайту або на відповідну кнопку бічної панелі.

Вибір електронного квитка

На сторінці, що відкриється, натисніть на вкладку [Заказать] — [Замовити].

Замовлення електронного квитка

На сторінці єдиного електронного квитка https://my.kyivcity.gov.ua/eticket ви можете:

 • Зареєструвати придбану вами картку Kyiv Smart Card, натиснувши кнопку [Додати картку].
 • Придбати разовий QR квиток онлайн.
 • Проглянути історію своїх платежів та історію поїздок.
 • Довідатися про суму залишку грошових коштів на картці й розпорядитися ними. Наприклад, ви можете додати необхідну кількість поїздок на Kyiv Smart Card.
 • Якщо ваша картка Kyiv Smart Card буде викрадена, ви зможете її заблокувати. Для цього випадку передбачена можливість перекинути поїздки, що залишилися, на нову картку.

Щоб не бути прив’язаним до компьютера, ви можете встановити мобільний додаток KYIVSMARTCITY https://app.kyivcity.gov.ua/start, де доступні ті самі можливості, що й в особистому кабінеті киянина.

Мобільний додаток KYIVSMARTCITY

Мобільний додаток Kyiv Smart City призначений для доступу до офіційних електронних сервісів Києва. Нині у ньому розроблені транспортні послуги. За його допомогою, після реєстрації, користувачі матимуть змогу додати свою картку Kyiv Smart Card, поповнювати її на необхідну кількість поїздок, придбавати разові QR-квитки, а також бачити історію своїх поїздок.

По суті, додаток дублює особистий кабінет киянина. Але користувачеві немає потреби сідати за компьютер і шукати сайт. Він може поповнити картку Kyiv Smart Card просто з телефону. Оплата передбачена за допомогою MasterPass і VISA/MasterCard.

Додаток KYIVSMARTCITY на телефоні

Надалі функціонал програми має розширитися: з’являться електронні петиції, актуальні новини Києва, онлайн-запис до лікарів, оплата паркування, реєстрація тварин та багато іншого. Картки metro невдовзі більше не продаватимуть. Картка Kyiv Smart Card має повністю їх замінити.

Скачати мобільний додаток Kyiv Smart City можна для Android та iOS за посиланням — https://app.kyivcity.gov.ua/start. Процедура реєстрації подібна до реєстрації на сайті https://my.kyivcity.gov.ua/:

 1. Натисніть вкладку [Створити] у додатку.
 2. У полі [Телефон або пошта] введіть адресу своєї електронної пошти або номер мобільного телефону.
 3. У полі [Пароль] введіть пароль згідно з рекомендаціями.
 4. Поставте «галочку» на знак згоди на обробку ваших персональних даних.
 5. Натисніть кнопку [Створити Київ ID].

Після підтвердження реєстрації поштою або СМС, ви зможете користуватися всіма транспортними послугами додатку Kyiv Smart City.

Поповнення картки Kyiv Smart Card

Під поповненням картки Kyiv Smart Card розуміється купівля певної кількості поїздок у громадському транспорті. Інформація про придбані й використані поїздки зберігається на картці. Щоразу після прикладання картки до зчитувального пристрою (турнікету метро або валідатора) з картки знімається одна поїздка. Перевірити баланс поїздок, що залищилися на картці, можна на екрані валідатора або в особистому кабінеті киянина.

В метро пасажир може провести друга по своїй картці, приклавши її двічі до турнікету. Можливість здійснення такої процедури для наземного транспорту залишається під питанням. Вартість проїзду залежить від кількості поїздок, яку купують одночасно. Так, у разі купівлі 1-9 поїздок вартість кожної становитиме 8 грн. З кожним новим десятком придбаних поїздок їхня вартість знижується, сягаючи 6,5 грн за 50 поїздок. Максимально можна поповнити картку на 50 поїздок або придбати 50 QR-квитків за одну покупку.

Для студентів і школярів також передбачені електронні учнівські квитки. Школярі будуть отримувати е-квиток безкоштовно, а студенти купуватимуть Kyiv Smart Card за половину її вартості. Дійсними шкільні та студентські картки будуть протягом року на всі види громадського транспорту. Поповнювати картку Kyiv Smart Card зовсім нескладно.

Які є способи поповнення картки Kyiv Smart Card

 • У касах чи терміналах Е-квиток на станціях метро і швидкісного трамваю.
 • У кіосках — Преса, ТурІнфо, Т-Кіоск.
 • В особистому кабінеті киянина на сайті або в мобільному додатку Kyiv Smart City, пройшовши попередню реєстрацію.
 • Без комісії й реєстрації в Portmone.
 • У терміналах easypay, Ibox, 2click, privat.
 • За допомогою KyivPayBot та KyivMetroBot у Телеграм і Facebook.
 • Поповнити можна через приват24 і на сайті Ipay.

На яких станціях метро можна поповнити Kyiv Smart Card

Хрещатик, Театральна, Майдан Незалежності, Лісова, Арсенальна, Теремки, Видубичі, Сирець, Почайна, Героїв Дніпра, Деміївська, Палац Спорту, Бориспільська, Золоті Ворота та Університет. Невдовзі поповнити карточку Kyiv Smart Card можна буде на станціях швидкісного трамваю.

Як поповнити Kyiv Smart Card на сайті Портмоне

Ви можете поповнити свій проїздний online на сайті Портмоне, наприклад, якщо перебуваєте вдома, або користуючись мобільним телефоном, встановивши відповідний додаток. Щоб поповнити Kyiv Smart City на сайті portmone:

 1. У розділі [Каталог послуг] виберіть пункт [Всі сервіси].Пополнение Kyiv Smart Card в приложении портмоне
 2. На бічній панелі виберіть підрозділ [Електронні квитки].Пополнение электронных билетов в прилолжении portmone
 3. В переліку, що з’явиться, натисніть «Kyiv Smart Card – квиток для проїзду в громадському транспорті в Києві».
 4. На сторінці, що відкриється, введіть номер вашого електронного квитка. Переконайтеся, що ввели правильно.
 5. Вкажіть суму, на яку необхідно поповнити картку.
 6. Введіть реквізити вашої банківської картки і підтвердіть оплату, натиснувши кнопку [Оплатити].
 7. Онлайн поповнення картки Kyiv Smart Card можна вважати успішним!

Для переказу коштів з боку вашого банку не має бути обмежень на проведення транзакцій в Інтернеті. Крім того, на рахунку вашої банківської картки має бути достатньо грошей.

Нагадаємо, що, крім поповнення транспортної картки, на сайті Портмоне ви також можете поповнити мобільний телефон, швидко оплатити послуги ще понад 1500 компаній, переказати кошти на картки банків: Аваль, Приват, monobank, Райффайзен, Ощадбанк та інших.

Мобільний додаток Portmone.com

Мобільний додаток Портмоне дає змогу швидко поповнити мобільний телефон, переказати гроші, зберігати банківські картки або оплачувати рахунки. Тепер у програмі з’явилася можливість поповнення Kyiv Smart Card.

Скачати мобільний додаток Portmone ви можете для Android та iOS за посиланням —https://www.portmone.com.ua/r3/spreading-page. Для поповнення картки Kyiv Smart Card:

 1. Ввійдіть у свій особистий кабінет.
 2. Натисніть кнопку [Всі послуги].
 3. Виберіть підрозділ [Транспорт].
 4. У запропонованому переліку знайдіть «Kyiv Smart Card – квиток для проїзду в громадському транспорті в Києві».
 5. На сторінці, що відкриється, необхідно вибрати наступну дію: поповнити картку Kyiv Smart Card або придбати разові QR-квитки. Натискаємо кнопку [Купити поїздки].
 6. Введіть номер вашої Kyiv Smart Card (він зазначений на зворотньому боці картки).
 7. Натискаємо кнопку [Продовжити].
 8. Обираємо кількість поїздок (не більш ніж 50), на яку плануємо поповнити картку.
 9. Вводимо реквізити банківської картки і підтверджуємо оплату.

Встановіть на своєму телефоні офіційний додаток Portmone, завантаживши його з Google play або Appstore, щоб поповнювати Kyiv Smart Card без комісії й реєстрації.

FAQ

Відповіді на запитання, які ставлять найчастіше.

Як додати QR-квиток в apple wallet?

Користуватися Kyiv Smart Card за допомогою смартфону можуть власники телефонів з операційною системою iOS. Виконавши певний порядок дій, користувачі зможуть оплачувати проїзд за допомогою своїх ґаджетів. Отже, необхідно:

 1. Увійти в особистий кабінет киянина https://my.kyivcity.gov.ua/eticket.
 2. Вибрати [Електронний квиток].
 3. Придбати QR-квиток і натиснути «Додати в Apple Wallet».
 4. Зробити скан QR-коду.
 5. Підтвердити дію.

Тепер, щоб заплатити за проїзд, потрібно вибрати в Apple Wallet QR-квиток і піднести прилад до валідатора. Найближчим часом подібна можливість з’явиться і у власників смартфонів на базі Android.

Як довго зберігаються поїздки?

оїздки на картці Kyiv Smart Card є дійсними протягом 365 днів з моменту останньої поїздки. Якщо картку Kyiv Smart Card жодного разу не використовували упродовж року, поїздки «згоряють» і повернути їхню вартість неможливо. Строк дії одноразового QR-квитка становить 15 днів с моменту його придбання.

Як використовувати решту?

Під час поповнення картки Kyiv Smart Card через термінал Е-квиток може виникнути запитання щодо решти. Так, цей термінал в принципі решту не повертає. У такому разі ви просто отримаєте чек, у якому вказана сума решти і 16-значний код. Користуючись кодом, ви можете витратити суму решти в терміналах Е-квиток на придбання поїздок або іншої картки Kyiv Smart Card.

Як контролер перевіряє Kyiv Smart Card?

Для контролерів міського транспорту передбачені спеціальні прилади, які визначають: чи провів пасажир свій електронний квиток крізь зчитувальний пристрій для оплати поточної поїздки, чи ні.

Як повернути гроші?

Згідно з розпорядженням КМДА від 22 листопада 2018 № 1887 «Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності» п. 10.4:

«Користувач (пасажир) може повернути грошові кошти, що знаходяться на транспортному ресурсі носія електронного квитка, протягом одного року від дати останньої реєстрації електронного квитка в АСОП.

Для повернення грошових коштів користувач (пасажир) звертається до оператора з заявою, до якої додається документ, що підтверджує його особу, і розрахунковий документ, що підтверджує купівлю електронного квитка або поповнення транспортного ресурсу.

Якщо сума грошових коштів, зазначена користувачем (пасажиром) у заяві, перевищує фактичний залишок на транспортному ресурсі, оператор повертає фактичний залишок грошових коштів».

Поновлення

Якщо ви загубили свою картку, її слід заблокувати в особистому кабінеті килянина. Або можна зателефонувати на гарячу лінію за телефоном (044) 366 55 55. У такому випадку ваші поїздки не будуть втрачені. Їх можна буде перенести на нову картку Kyiv Smart Card.

Що робити із залишком на старих картках?

Решта поїздок на старих картках може бути перенесена в особистому кабінеті киянина на нову картку Kyiv Smart Card.

Як перенести на іншого користувача?

В особистому кабінеті киянина доступна функція поповнення іншої картки Kyiv Smart Card.

Як змінити номер телефону?

Змінити номер телефону можна лише на сайті КиївID в особистому кабінеті киянина, в мобільній версії ця можливість не передбачена. Для цього необхідно:

 • Увійти в особистий кабінет.
 • Вибрати ліворуч на бічній панелі кнопку [Профіль].
 • На сторінці, що відкриється, натиснути кнопку [Редагувати логін].
 • У вікні, що з’явиться, натиснути кнопку [Змінити логін-телефон], відредагувати його і натиснути кнопку [Змінити] для підтвердження дії.

Як прив’язати до БФЦ?

Цей функціонал перебуває в розробці.

Як перевірити залишок?

Зручніше за все встановити мобільний додаток Kiev Smart City на свій телефон і контролювати решту поїздок в особистому кабінеті. Під час проведення картки через зчитувальний пристрій, як правило, відображається кількість поїздок, що залишились.

Що для студентів і школярів?

Для студентів і школярів у майбутньому також передбачені електронні учнівські квитки. Школярі мають отримувати Kyiv Smart Card безкоштовно, студенти — за половину вартості. Планується, що дійсними шкільні та студентські картки будуть упродовж року на всі види громадського транспорту.

Чи можна оплатити проїзд за двох?

Так. Під час проведення електронного квитка через зчитувальний пристрій, поїздка списується и реєструється в історії поїздок. За часом списання 2-х поїздок контролер може встановити, що з даної картки була здійснена оплата за двох пасажирів.

Чи можна зараз використовувати в тролейбусі?

Так. У київських тролейбусах встановлені спеціальні валідатори для обліку поїздок за картками Kyiv Smart Card.

Чи на всіх турнікетах спрацьовує картка?

Не зовсім. У системі ще є недопрацювання, через які стаються збої. Але у найближчому майбутньому ці проблеми будуть вирішені.

На скільки місяців є дійсними 50 поїздок?

50 поїздок будуть дійсними протягом року з моменту здійснення останньої поїздки.

Не можу увійти в акаунт Київ смарткартка

Спробуйте вимкнути блокування реклами, пройти повторну реєстрацію, вимкнути VPN, перевірити налаштування антивірусу. Якщо це не допоможе — зверніться по допомогу на гарячу лінію.

Чи обов’язково реєструвати картку?

Ні. Але якщо у вас виникнуть проблеми через втрату картки, відновити поїздки із зареєстрованої картки буде набагато легше.

Побачити баланс на картці?

Найпростіше зробити це через особистий кабінет або додаток Kyiv Smart City на телефоні.

Строк придатності

Срок придатності Kyiv Smart Card становить один рік.

Що робити, якщо загубив картку?

Якщо картка була загублена, ви можете заблокувати її, подзвонивши на гарячу лінію за телефоном (044) 366 55 55 або в особистому кабінеті. Так ваші поїздки не будуть втрачені, и ви зможете їх перенести на нову картку Kyiv Smart Card.

Що таке номер картки на Київ смарт кард?

Це ідентифікаційний номер картки, на який зараховуються кошти і квитки. Він зазначений на зворотньому боці вашої пластикової картки.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC