«ПриватБанк» і monobank різко підняли валютний курс для розрахунків карткою

«ПриватБанк» і monobank різко підняли валютний курс для розрахунків карткою
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 676

Буквально за один день курс долара та євро за картковими операціями для клієнтів «Привату» і «Монобанка» злетів більше ніж на 3 грн. Ставки під час оплати карткою та зняття грошей з банкомата наблизилися до валютного курсу, встановленого для купівлі-продажу готівки. Найбільш відчутно зміни вплинуть на українців, що користуються за кордоном гривневими картками.

Як змінився курс

До 5 червня в Україні фактично існувало 3 курси валют:

  • офіційний, що залишається на рівні 29,25 грн за долар;
  • картковий, вищий за офіційний на 10%;
  • готівковий — на 3–4 грн дорожчий за картковий.

Тепер картковий та готівковий курси зрівнялися. Якщо ще 5 липня курс USD для карткових операцій у «Приваті» становив 29,25 грн на купівлю та 32,7 — на продаж, то вже наступного дня вартість долара зросла до 35,25 та 35,46 грн відповідно.

Доларовий курс у monobank протягом доби збільшився для покупки з 31,6 до 35 грн, для продажу — з 32,7 до 35,18 грн.

Нагадаємо, що ще в травні Нацбанк скасував обмеження на готівковий курс долара: тепер комерційні фінорганізації можуть продавати іноземну валюту за будь-якою вартістю. Раніше різниця з офіційним курсом не могла перевищувати 10%.

За словами представників «Привату», щоб уникнути ажіотажу, банк не поспішав підіймати курс одразу після зняття лімітів і перебував в очікуванні стабілізації ситуації. Однак підвищення карткового курсу було неминучим, оскільки заниження ставок збільшує навантаження на золото-валютні резерви держави. У Нацбанку очікували, що підвищення курсу лідерами ринку спричинить аналогічні дії з боку інших банків. Слідом за «ПриватБанком» і monobank курси конвертації вже підняли ПУМБ і «Ощадбанк».

Як вплинуть зміни на життя українців

Як пояснює пресслужба «ПриватБанку», новий курс валютообміну для карткових операцій стосується:

  • гривневих платежів і переказів з використанням рахунку в іноземній валюті;
  • всіх видів операцій з гривневих карток за кордоном — зняття готівки з банкомата та безготівкових розрахунків.

Починаючи з 6 червня, конвертація здійснюється за новим курсом, встановленим для продажу. Також з клієнтів банку стягуються додаткові 2% за валютні перерахунки.

У невигідному становищі опинилися українці, що заробляють у валюті. Вивести гроші з валютного рахунку можна за курсом 29,25 грн, а під час транзакцій списуються абсолютно інші суми. Курс у цьому випадку становить понад 35 грн.

Нововведення також вплинуть на так званих «валютних туристів», що знімали гроші за кордоном за картковим курсом, а готівку ввозили в Україну та продавали за вищою ціною. Маржинальність операції становила загалом 10%. На думку експертів, така ситуація могла призвести до кризи, у зв’язку з чим НБУ змінив ліміт на зняття валюти у закордонних банкоматах з гривневих карток зі 100 тис. до 50 тис. грн на місяць. Однак цього було недостатньо, оскільки заповзятливі українці оформляли кілька карток з рахунками у гривні та висилали їх за кордон. Тепер, після підвищення курсу конвертації, заробити подібним чином не вдасться.
У воєнний час держава вдається до різних заходів з метою підтримки стабільності економіки та перешкоджання відтоку капіталу з України. Своєю чергою, кожен українець може зробити свій внесок у поповнення держбюджету, своєчасно сплачуючи податки, комуналку, допомагаючи армії та соціально незахищеним верствам населення. Здійснювати обов’язкові платежі та переказувати гроші на благодійність усього в пару кліків ви можете за допомогою сервісу Portmone.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах