Portmone Блог Статтi Корисна інформація Ціни на комуналку у 2022 році: які послуги подорожчають

Ціни на комуналку у 2022 році: які послуги подорожчають

Новий рік для українців традиційно розпочався з підвищення тарифів на деякі комунальні послуги. Уже наступного місяця споживачі отримають платіжки з новими сумами до оплати, що помітно збільшилися. Стрибок цін, як і очікувалося, торкнувся водопостачання та доставлення газу. Опалення, споживання газу та електроенергії поки що залишаються без змін. На думку чиновників — тимчасово. Чи справдяться не зовсім райдужні прогнози? Поживемо — побачимо, але вже набагато пізніше.

Підвищення тарифів на транспортування газу та воду

З 1 січня у низці регіонів України зросла ціна на доставлення газу: відповідне рішення ухвалене Нацкомісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Очолює список «найдорожчих» постачальників ТОВ «Газпостачсервіс» (Вінницька область) — доставлення куба газу в регіоні коштує 2,95 грн; на другому місці — львівське ТОВ «Спектргаз» (2,82 грн за кубометр). До речі, подорожчання цих регіонів не торкнулося, ціна залишилася незмінною з минулого року.

Максимально підскочила ціна за транспортування газу на Одещині («Одесагаз») — на 29,8%, з 1,01 до 1,31 грн за куб, та у місті Харків («Харківміськгаз») — на 22,9%, з 42 до 52 копійок. До речі, найнижчий тариф на газорозподіл у столиці — 38 копійок за 1 куб. м (стара ціна — 37 копійок), Харків посідає почесне друге місце.

Звідки беруться незрозумілі цифри в платіжках? Суми до щомісячної оплати розраховуються шляхом множення двох показників: середньомісячного споживання та тарифів облгазу.

Інформація про підвищення тарифів на холодне водопостачання та водовідведення була офіційно опублікована наприкінці минулого року. Ціни підняли 45 водоканалів у різних регіонах України. Нагадаємо, що в Києві вартість куба холодної води зросла з 25,38 до 30,384 грн.

Що буде з опаленням і електрикою

Попри невтішні прогнози, підтвердженої інформації щодо підвищення тарифів на електроенергію та опалення найближчим часом немає. До того ж влада обіцяє притримати ціни на колишньому рівні до кінця опалювального сезону.

Збільшення сум у платіжках за грудень спричинене похолоданням. Як роз’яснили в «Київтеплоенерго», у порівнянні з листопадом у першому зимовому місяці споживання тепла будинками в столиці зросло на 16%, вартість обігріву кубометра площі збільшилася з 22,6 до 26,8 грн. Таким чином, збільшились енерговитрати, а вартість 1 Гкал тепла залишається на колишньому рівні та становить 1654,41 грн. Приводів для занепокоєння, як бачите, немає.

Оплата комуналки за допомогою Portmone — відчутна економія

Поки ціни зростають, на знижки та бонуси від держави та постачальників комунальних послуг розраховувати не доводиться, платіжний сервіс Portmone дає користувачам можливість заощаджувати. Оплачувати комуналку без черг, прострочень і комісії ви можете:

  • партнерам сервісу, з якими у «Портмоне» укладено угоду;
  • іншим постачальникам комунальних, телекомунікаційних і охоронних послуг за умови активації тарифного плану «Місяць» з абонплатою всього 29,90 грн.

Участь у реферальній програмі надає можливість отримувати додаткову вигоду: для цього потрібно лише рекомендувати сервіс друзям і знайомим. Якщо користувач перейде за реферальним посиланням і здійснить платіж, ви отримаєте 50 грн на бонусний рахунок. Ще один спосіб накопичення бонусів — програма cashback. Отриманими балами можна оплачувати комісію або використовувати їх як оплату тарифу «Місяць».

Додатковий плюс «Портмоне» — можливість передавати показники лічильників. Облік і оплата всіх комунальних послуг за допомогою одного сервісу — це зручно та вигідно. Заощаджуйте час і гроші, співпрацюйте з Portmone!

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC