Portmone Блог Статтi Корисна інформація Уряд підтримав законопроєкти про розмитнення легкових автівок у Дії

Уряд підтримав законопроєкти про розмитнення легкових автівок у Дії

З 1 липня в Україні планують скасувати «нульове» розмитнення. Паралельно з цим рішенням Кабмін вирішив спростити життя власникам транспортних засобів. Зараз на розгляді ВРУ знаходиться законопроєкт, після ухвалення якого подати декларацію та розмитнити автомобіль можна буде в режимі онлайн. Розроблення нової функції вже ведеться в застосунку Дія. Проєкт реалізується Мінцифри за підтримки ГО «Офіс простих рішень та результатів», а також USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS».

Яка мета поставлена

За словами Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, цифровізацію процесу розмитнення легкових автівок можна вважати однією з найважливіших антикорупційних реформ у цій сфері. Вона має виключити можливість реалізації сумнівних схем. Зокрема, після запуску проєкту маніпуляції з вартістю транспортного засобу буде усунено, адже саме від неї залежить розмір платежів. Людський чинник буде повністю виключено, оскільки в розрахунковій формулі братимуться до уваги лише технічні характеристики машини.

Нові правила для автовласників

Тепер розмитнення триватиме мінімум часу: достатньо буде вказати в Дії VIN-код — ідентифікаційний номер машини. Розрахунок суми відбудеться автоматично, а оплата здійснюватиметься в цьому ж застосунку. Також в онлайн-режимі можна буде поставити транспортний засіб на державний облік.

Крім того, проєкт передбачає звільнення власників авто з електродвигунами від сплати податків на ТЗ. Для власників гібридних автомобілів податкову ставку буде зменшено.

Нагадаємо, що 30 травня Кабмін вніс на розгляд законопроєкт №7418. У ньому пропонується повернути податки на ввезення в Україну автівок для власного користування. Платежі було скасовано 9 квітня у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф. Причина, через яку уряд хоче повернути акциз, мито та ПДВ, — виявлення фактів зловживання та оформлення машин преміумкласу за «нульовою» ставкою. На думку Міністра фінансів Сергія Марченка, повернення митного оподаткування сприятиме наповненню держбюджету.

Втім, допомогти Україні вистояти в буремні воєнні часи можуть не лише платники податків, що здійснюють імпорт автомобілів. Зробити внесок у відродження економіки нашої країни може кожен. Для цього достатньо своєчасно оплачувати комунальні послуги, а також по можливості підтримувати ЗСУ та донатити в благодійні фонди. Робити це швидко всього у два кліки можуть клієнти Portmone. Навіть найменша допомога нашим захисникам чи постраждалим від військової агресії стане важливим кроком на шляху до перемоги.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC