В Україні збільшили розмір виплат на дітей

В Україні збільшили розмір виплат на дітей
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 637

Війна значно знизила рівень життя багатьох українців, поставивши представників пільгових категорій на межу виживання. Багатодітні та малозабезпечені сім’ї, а також батьки, що виховують дітей з інвалідністю, потребують фінансової підтримки держави. У зв’язку з цим Мінсоцполітики анонсувало підвищення виплат.

Які типи виплат підвищили, та про які суми йдеться

У поточному році підвищився розмір допомоги дітям, над якими встановлено опіку:

  • від народження до шести років — до 5 250 грн. На дитину з інвалідністю виплачується 7350 грн;
  • від шести років до повноліття — до 6545 грн. Допомога на дітей цього віку, що мають інвалідність, становитиме 9163 грн.

Крім того, зміни стосуються:

  • виплат на дітей, котрим діагностовано перинатальні ураження ЦНС, ДЦП, інсулінозалежний діабет або інші серйозні захворювання (повний список можна побачити на сайті Мінсоцполітики). Сума на дітей від народження до 6 років становитиме 4200 грн, від 6 та старше — 5236 грн. Раніше сума допомоги складала 1934 грн;
  • надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А (4200 грн на дітей від народження до 6 років і 5236 грн — від 6 років до повноліття);
  • максимальної суми допомоги для дітей, батьки яких з різних причин не сплачують аліменти. Актуальний розмір виплат на дитину до 6 років — 2100 грн, від 6 до 18 років — 2618 грн;
  • виплат на дітей, що виховуються в багатодітних сім’ях. До підвищення сума допомоги становила 1700 грн, зараз збільшилася до 2100 грн.

Як повідомляє Міністр соціальної політики Марина Лазебна, під час нарахування допомоги дітям, що постраждали внаслідок воєнних дій, зокрема втратили батька та матір, може застосовуватися індивідуальний підхід.

Нагадуємо, що крім перерахованих вище видів допомоги в Україні надається підтримка внутрішньо переміщеним особам. Працездатні дорослі можуть отримати 2 000 грн, дітям і особам з інвалідністю нараховується 3 000 грн. На щомісячну допомогу можуть претендувати ВПО з населених пунктів, що тимчасово перебувають під контролем російських окупантів, а також українці, житло яких було зруйноване внаслідок бойових дій. Про інші види допомоги громадянам України читайте в нашій статті.

Що ще змінилося

З початком війни батькам і опікунам стало важко зібрати необхідні документи та своєчасно звернутися до соціальних служб для отримання грошової допомоги. Розуміючи це, уряд автоматично продовжив призначені раніше виплати й спростив процедуру їхнього оформлення. Деякі центри надання адмінпослуг і органи соцзахисту залишилися на окупованих або заблокованих територіях, у зв’язку з чим було ухвалене рішення запровадити централізоване нарахування допомоги. Це дає можливість отримати виплати сотням тисяч українців з найбільш постраждалих регіонів.
За інформацією Мінсоцполітики, майже 2 млн сімей з дітьми отримують різні види держвиплат. Український уряд за участю міжнародних фондів робить усе можливе для підтримки громадян, проте цієї допомоги не завжди достатньо. Якщо ви хочете зробити посильний внесок у відродження нашої країни та допомогти постраждалим від російської агресії, зробити це можна за пару хвилин на сайті або в додатку Portmone.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах