Portmone Блог Статтi Корисна інформація Вступна кампанія під час дії воєнного стану: основні особливості

Вступна кампанія під час дії воєнного стану: основні особливості

У березні поточного року було прийнято ЗУ про скасування здачі державної підсумкової атестації та ЗНО. Попри те, що бойові дії на території нашої країни продовжуються, вступна кампанія 2022 року йде повним ходом. Розкажемо про її основні особливості.

Які іспити складають абітурієнти

Замість звичного ЗНО в поточному році абітурієнти здають такі види тестів:

  • національний мультипредметний — містить завдання з української мови, математики та історії України. Кожен блок налічує 20 питань, а час здачі збільшено до 120 хвилин. Результати тесту оголошуватимуться відразу ж після його закінчення. НМТ не можна пройти онлайн: комп’ютерне тестування відбувається в спеціально обладнаних авдиторіях тимчасових екзаменаційних центрів. Передбачено три сесії здачі: основна, додаткова та спеціальна;
  • магістерський комплексний — здається для вступу на магістратуру з права, зокрема міжнародного;
  • магістерський тест навчальної компетентності — складається з 33 завдань, на виконання яких відводиться 75 хвилин. Його здають для вступу на магістратуру за деякими спеціальностями (з повним списком можна ознайомитися на сайті mon.gov.ua).

Мотиваційний лист — нова практика

1 липня 2022 року стартувала реєстрація особистих електронних кабінетів для випускників, що здобули загальну повну середню освіту. Приймання заяв і документів, необхідних для вступу на бюджет, триватиме з 14 липня до 5 серпня включно.

Цьогоріч вступникам під час подання заяв потрібно обов’язково прикріплювати мотиваційні листи. Запозичена у закордонних університетів практика допоможе скласти рейтинг абітурієнтів-«контрактників» і «бюджетників» з однаковим конкурсним балом. Вимоги до написання мотиваційних листів визначає навчальний заклад.

Чи є квоти

У нинішньому році особливі умови вступу передбачені для абітурієнтів, що проживають на окупованих територіях і неподалік лінії фронту. З актуальним списком громад можна ознайомитися на сайті Мінреінтеграції.

Для таких випускників затверджується окремий порядок вступу за квотою 2, що передбачає 10% бюджетних місць у звичайних вищих навчальних закладах і 20% – у вишах-«переселенцях».

Абітурієнти повинні дотримуватися такого алгоритму:

  • зареєструвати е-кабінет;
  • подати до приймальної комісії документ, що підтверджує реєстрацію в одній з перелічених громад (зробити це можливо онлайн);
  • пройти індивідуальну співбесіду чи творчий конкурс у вибраному виші (за потреби — дистанційно);
  • виконати інші умови для зарахування. Угоду слід підписати протягом 3 місяців з початку навчального року.

Як відбуватиметься навчання

Уже з 1 вересня освітній процес планується запустити в режимі офлайн. Важливою умовою для відкриття вищих навчальних закладів стане наявність обладнаного сховища. Робота вишів у прифронтових регіонах залежатиме від ситуації та можливості гарантувати безпеку студентам і викладачам.
Війна внесла істотні зміни до навчального процесу, що і без того постраждав унаслідок пандемії ковіду. Однак життя продовжується, і одне з пріоритетних завдань держави — надати абітурієнтам безпечний і цифровізований доступ до здобуття вищої освіти. Нагадаємо, що оплатити навчання всього в кілька кліків можна на сайті або у додатку Portmone.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC