Portmone Блог Статтi Корисна інформація Як правильно повідомити показання газового лічильника

Як правильно повідомити показання газового лічильника

Оплата газопостачання — один з важливих обов’язків кожного власника нерухомості. Щоб оплатити «блакитне паливо» з урахуванням обсягів фактичного споживання, важливо правильно визначити та вчасно внести показники лічильника газу. Бажаєте заощадити час і передавати показники в режимі онлайн усього в кілька кліків? Читайте нашу статтю та користуйтеся простим алгоритмом.

Як знімати показники лічильників газу

Кожен прилад має 5, 7 чи 8-розрядний механізм відліку. Незалежно від моделі принцип відбиття фактичного споживання газу аналогічний. Використаний обсяг можна побачити на табло з чорними та червоними цифрами, розділеними на дві частини комою. Щоб передати показники лічильника газу постачальникові послуги, потрібно виконати кілька простих дій:

 1. Запишіть цифри до коми (чорний колір).
 2. Цифри червоного кольору ігноруйте.
 3. Подайте записане число постачальникові газу.

Також широко використовуються електронні лічильники. У цьому випадку вам необхідно дочекатися появи на табло потрібних показників і записати їх.

Споживачеві не потрібно самостійно розраховувати використаний за місяць обсяг і суму: це зробить компанія, що забезпечує газопостачання. Але для перевірки корисно знати принцип розрахунку. Це просто: відніміть з останніх показників попередні, що вже оплачені. Наприклад, 345 – 330 = 15 (обсяг за останній місяць). Цю кількість слід помножити на актуальний тариф і звіритися з рахунком, який надсилає постачальник газу.

Як передати показники за газ

Існує кілька способів подачі даних постачальникові. Найзручніший — на сайті сервісу Portmone. Щоб внести показники за газ, виконайте декілька простих дій:

 1. Зареєструйтеся на сайті.
 2. Створіть шаблон в особистому кабінеті, дотримуючись цієї інструкції:
 • виберіть в особистому кабінеті функцію «Шаблони». Клацніть на неї;
 • на сторінці клацніть на полі «Створити шаблон»;
 • виберіть зі списку компаній свого постачальника газу;
 • зазначте номер особового рахунку, котрий використовуєте для оплати;
 • клацніть на полі «Створити шаблон»;
 • знову зайдіть у розділ «Шаблони» та виберіть свого постачальника газу;
 • запишіть реквізити банківської картки, яку ви використовуєте для оплати;
 • вкажіть адресу електронної пошти.
 1. Тепер можна передати показники за газ. Виберіть функцію «Передача показників» в особистому кабінеті.
 1. Виберіть зі списку компаній свого постачальника газу.
 2. Запишіть показники та клацніть на потрібному полі.

Рахунок на оплату буде відправлено до особистого кабінету на сайті «Портмоне». Ви зможете швидко сплатити його онлайн, використовуючи готовий шаблон.

Терміни подачі показників газу в Україні

Важливо повідомляти дані постачальникові вчасно. Жителі всіх регіонів України мають фіксувати фактичний обсяг споживання 1 числа поточного місяця за минулий. Надіслати показники газу постачальникові послуги слід з першого до п’ятого числа. Якщо ви пропустили цей термін, компанія здійснить розрахунок, виходячи з середнього обсягу. Споживачі мають право платити лише за фактично використаний газ. Якщо постачальник послуг нарахував занадто великий обсяг, зверніться до відділу роботи зі споживачами та опишіть проблему.

Способи передачі показників лічильників газу

Сайт сервісу онлайн-платежів «Портмоне» — найзручніший варіант. Але споживачі можуть передати показники газового лічильника також іншими способами:

 • особистий кабінет абонента на сайті постачальника послуги;
 • колцентр;
 • електронна пошта. У повідомленні слід зазначити особовий рахунок абонента;
 • відділ по роботі з клієнтами.

Дізнатися номер телефону або адресу центру взаємодії зі споживачами на вашій ділянці можна на сайті постачальника газу.

Переваги подачі показників газу на Portmone

У відгуках про послуги Portmone користувачі відзначають такі переваги:

 • зручний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Для кожної послуги є докладна інструкція;
 • можливість швидко передавати показники, отримувати рахунки та здійснювати оплату всіх комунальних послуг на одному сайті. Завдяки шаблонам усі дії займають мінімум часу;
 • надійність. Дані про фактичне споживання газу та гроші після оплати гарантовано надходять до постачальника послуги у максимально короткі терміни.

Звільніть час для спілкування з близькими, а «Портмоне» подбає про розв’язання ваших рутинних завдань. Передавайте показники постачальникам комунальних послуг лише в кілька кліків! Portmone — це надійність, клієнтоорієнтованість і максимальна безпека кожної транзакції.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC