Portmone Блог Статтi Корисна інформація Як визначити банк за номером картки

Як визначити банк за номером картки

Как узнать банк по номеру карты

Більшість споживачів здійснюють покупки онлайн. Якщо покупець став жертвою шахрайської схеми, процедуру повернення грошей слід починати з визначення банку, що видав картку одержувача. Після розгляду скарги багато фінансових організацій повертають кошти відправнику, тому отримати інформацію про картку дуже важливо. І це не єдиний випадок, коли вам може знадобитися визначити банк за номером картки. Ми розповімо, як це зробити швидко та якими сервісами можна скористатися.

Як розшифровуються дані пластикової картки

На картках, випущених українськими банками, зазначений 16-значний номер. В інших країнах кількість цифр може варіюватися від 13 до 19. Як правило, номер зазначений на лицьовому боці картки.

У світі діє кілька платіжних систем. До якої з них належить картка, вказує перша цифра:

3 — American Express

4 — «Віза»;

5 — «Мастеркард»;

6 — China UnionPay тощо.

Дані банку визначаються за допомогою набору перших 6 цифр. З нього ви дізнаєтеся, в якій країні випущена картка, а також її тип і категорію. Цей набір називається БІН (банківський ідентифікаційний номер).

З 7-ї цифри починається інформація про конкретний рахунок. Тут зашифровані дані про тип платіжного засобу, вид валюти, філії фінансової установи, клас (Classic, Electron, Gold, Platinum).

Здійснюючи оплату онлайн, споживачі зазначають номер картки, телефону, а також CVV2/CVC2. Багато хто побоюється, що ця інформація потрапить до шахраїв, які можуть привласнити кошти.


Експерти сфери безпеки рекомендують мінімізувати ризики. Платіжна картка — лише інструмент для оплати, а не накопичувальний рахунок у банку. Якщо ви плануєте використовувати її в мережі інтернет, краще замовити платіжний засіб спеціально з цією метою. Для зберігання накопичень слід оформити окремий рахунок. Задля безпеки не повідомляйте номер та інші дані накопичувальної картки третім особам.

Як визначити банк за номером картки в Україні

Якщо виникла помилка з платежем або ви стали жертвою шахраїв, слід звернутися до служби підтримки або безпеки фінансової компанії. Дізнатися, якого банку картка, можна різними способами:

  • скористатися спеціальними сервісами. Однак слід пам’ятати, що ці ресурси подають запит на інформацію про картку. Доцільність і безпеку надання подібних даних відвідувач сайту оцінює самостійно;
  • скористатися одним з 2 офіційних сервісів, за допомогою яких можна отримати дані про кожну картку: BinDB та BinList. Якщо ви провели платіж, значить, номер картки вам відомий. Для ідентифікації банку потрібен лише BIN.

Як працюють сервіси визначення банку за номером картки

Користувачам пропонується спеціальна форма для заповнення даних. Щоб визначити банк за номером картки, необхідно слідувати простому алгоритму:

  • вкажіть БІН (6 цифр на початку номера);
  • натисніть кнопку «Пошук»;
  • розшифруйте значення та проаналізуйте отриманий результат.
ЗначенняДані (приклад)
BIN 412345
Card Brand — платіжна системаVisa
Issuing Bank — фінансова організація, що видала карткуCOMMERCIAL BANK PRIVATBANK
Card Type — тип картки (дебетова чи кредитна)DEBIT
Card Level — клас картки («Стандарт», «Преміум» тощо)CLASSIC
Iso Country Name — держава, в якій випущено карткуUKRAINE

Чи можна визначити власника за номером картки

Законного способу провести ідентифікацію немає. Банки зобов’язані захищати особисті дані своїх клієнтів від третіх осіб. Відкрити інформацію фінансова установа може лише за рішенням суду: тільки в цьому випадку можна дізнатися, якого банку картка. Отримавши необхідні дані, звертайтеся в службу підтримки фінансової організації.

Існують також незаконні способи визначення власника номера картки. Це пов’язане зі зламуванням системи безпеки банку або розголошенням співробітниками фінансової організації особистих даних клієнтів. Обидва варіанти класифікуються законом як правопорушення.

Коли буде потрібна ініціалізація банку за номером картки

Описані вище ситуації — лише частина варіантів. Наведемо ще один приклад: багато споживачів використовують сервіс Portmone для переказу грошей з картки на картку, зокрема за кордон. Система «Портмоне» стягує мінімальну комісію, але банк одержувача встановлює додаткові тарифи, тому перевірити дані слід ще до проведення транзакції.

Ще одна ситуація — покупки за кордоном. Вимоги банків до іноземних карток вищі: перевага надається «кредиткам» з лімітом на випадок форс-мажору. Якщо в системі картка висвічується як дебетова, у вас можуть виникнути складнощі з оплатою оренди житла або автомобіля.

Вирушаючи за кордон, слід мінімізувати ризики:

  1. Майте з собою набір карток різного рівня.
  2. Зв’яжіться з банком і уточніть усі можливості ваших карток, а також наявність інформаційної підтримки за кордоном.
  3. Знайдіть і збережіть у закладках сайти сервісів, що допомагають упоратися з непередбачуваними ситуаціями.

Ще один випадок, коли може знадобитися ініціалізація, — визначення класу пластикової картки. Відомі 4 рівні: Classic, Standard, Gold і Platinum, кожен з яких має певні переваги. Щоб скористатися ними, ознайомтеся з можливостями свого платіжного засобу.

Інформація про визначення фінансової установи за номером картки буде актуальною для більшості українців. Подібні знання допоможуть розшифрувати дані та скористатися всіма плюсами вашого платіжного інструменту.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC