Portmone Блог Статтi Корисна інформація Як знімати показання електронного лічильника газу

Як знімати показання електронного лічильника газу

Постачальники комунальних послуг встановлюють чіткі терміни надання даних щодо фактичного обсягу споживання. Якщо ви бажаєте розібратися, до якого числа передавати показники за газ, читайте нашу статтю. Ми розповімо, як швидко та без проблем передати інформацію обслуговувальній компанії в режимі онлайн.

Загальні терміни подання даних встановлені для мешканців усіх регіонів України. Показники за минулий місяць слід подавати з 1 до 5 числа поточного місяця. Наприклад, інформацію про обсяг газу, використаний у грудні, слід надати до 5 січня.

Чому передавати показники з 1 по 5 число так важливо

Точні терміни пов’язані з особливостями роботи систем розрахунку споживання. 6 числа кожного місяця облгази розпочинають аналіз даних. З цього дня компанії-постачальники припиняють приймання інформації від споживачів. Якщо ви забули, якого числа потрібно передати показники за газ, або не встигли зробити це вчасно, розрахунок здійснюється за іншою схемою. І тут компанія орієнтується на запланований місячний обсяг споживання. Щоб зрозуміти принцип розрахунку, необхідно знати про особливості роботи системи.

Якщо ви не встигли вчасно передати показники за газ, постачальник бере середній спожитий обсяг попереднього року та множить його на встановлений коефіцієнт, що залежить від таких факторів:

 • місяць;
 • площа квартири чи будинку;
 • кількість і тип приладів (плита, водонагрівач тощо).

Якщо ви використовуєте газ для обігріву житла, обсяг прогнозованого споживання розраховується з огляду на сезон. В опалювальний період (кінець осені, зима, початок весни) витрати вищі. У цей сезон враховується площа приміщення, що обігрівається.

Якщо ви використовуєте газовий нагрівач води, споживання залежить від кількості зареєстрованих за цією адресою мешканців. Аналогічно визначаються витрати на приготування їжі (плита).

За умови своєчасної передачі показників за газ розрахунок здійснюється на основі даних фактичного споживання. Об’єм помножується на актуальний тариф (ціна кубометра). Якщо дані від споживача не отримані або надійшли невчасно, постачальник використовує описану вище схему розрахунку.

Куди передавати показники лічильника

До послуг споживачів — декілька каналів зв’язку з постачальником послуги. Ви можете передати показники за газ безпосередньо компанії:

 • в особистому кабінеті на сайті 104.ua;
 • за телефоном. Контактний номер вказаний у рахунку на оплату газу, його можна дізнатися на сайті організації;
 • в абонентській службі під час особистого відвідування;
 • у SMS або повідомленні в соціальних мережах. Потрібно лише вказати особовий рахунок і прикріпити фото лічильника. Проте, враховуйте, що такий канал зв’язку з клієнтами є не у всіх компаній.

Є ще один перевірений і зручний спосіб — сервіс Portmone. На сайті нашої компанії можна передавати показники за газ, воду, світло та оплачувати всі комунальні послуги з мінімальними витратами часу. Сервіс передає показники безпосередньо постачальникові послуги.

Як платити за газ, якщо невчасно передані показники

В електронному форматі компанії виставляють клієнтам рахунки в середині місяця. У 20-х числах абоненти одержують паперові платіжки. Що робити, якщо ви забули, до якого числа подавати показники лічильників газу, та отримали рахунок на більшу суму?

Щоб уникнути неприємностей, юристи радять діяти за таким планом:

 • сплатіть всю суму, зазначену в рахунку;
 • збережіть квитанцію. Якщо ви сплачуєте газ в інтернеті, вона надійде на електронну пошту;
 • наступного місяця спробуйте передати показники за газ до встановленої дати.

Якщо показники на табло приладу є меншими, ніж планове споживання (оплачений обсяг) за минулий місяць, постачальник не прийме їх. У такій ситуації потрібно внести ті самі цифри. Наприклад, минулого місяця постачальник зробив розрахунок з плановими показниками 24567. На табло вашого лічильника менше (24545). Внесіть показники 24567. Якщо наступного місяця на табло буде 24559, знову внесіть 24567.

Щоб уникнути неприємностей, зателефонуйте до колцентру компанії або відвідайте абонентський відділ і поясніть ситуацію. Зробіть фото табло лічильника з правильними показниками.

Вартість газу за фактичними показниками буде змінена наступного місяця. Зазначені у відривному талоні рахунку фактичні показники лічильника потрапляють у програму обліку газової компанії. Програма автоматично здійснює перерахунок обсягу споживання та заборгованості за фактичними показниками лічильника. Інформація записується на особовий рахунок споживача, а отримані результати використовуватимуться під час виставлення рахунку наступного місяця.

Переваги подання показників на Portmone

Сервіс онлайн-платежів «Портмоне» пропонує широкий вибір зручних інструментів. Тут можна передавати показники за газ, отримати рахунок у цифровому форматі, сплатити всі послуги в особистому кабінеті максимально швидко та легко. Portmone гарантує наступні переваги:

 • вигідні тарифи. Є можливість сплачувати комунальні послуги без комісії;
 • надійність. Дані користувачів захищені прогресивними протоколами безпеки;
 • швидкі платежі;
 • наявність зручного інтуїтивно зрозумілого мобільного застосунку, за допомогою якого подавати показники та оплачувати «комуналку» можна лише в пару кліків.

Реєструйтеся на сайті «Портмоне» та розв’язуйте свої фінансові завдання в режимі онлайн з будь-якого пристрою з доступом до мережі інтернет. З нашим сервісом онлайн-платежі здійснюються швидко та просто. Спробуйте та переконайтеся самостійно!

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC