Portmone Блог Статтi Корисна інформація З травня «Нафтогаз» забезпечує блакитним паливом ще 8,8 млн українців

З травня «Нафтогаз» забезпечує блакитним паливом ще 8,8 млн українців

На початку літа більшість газопостачальних компаній у нашій країні припиняють свою діяльність. Наразі близько 9 млн українців отримуватимуть блакитне паливо від «постачальника останньої надії» (ПОН). Тариф для домогосподарств встановлено на рівні 7,96 грн за кубометр. Таке рішення було ухвалене Оператором газотранспортної системи України спільно з Міненергетики.

ПОН — компанія, що автоматично переймає естафету обслуговування населення, якщо місцеві постачальники газу не можуть працювати через банкрутство або проблеми з ліцензією. У 2015 році роль «рятувального кола» для споживачів газу, що залишилися без постачальників, дісталася НАК «Нафтогаз України».

Які зміни відбулися в газовій сфері

В умовах воєнного стану більше ніж 90% газзбутів не змогли домовитися з «Нафтогаз Трейдингом» про закупівлю газу на наступний рік і залишили ринок. Це і стало причиною зміни постачальника та, відповідно, тарифу для 8,8 млн українських домогосподарств з 17 регіонів України. Йдеться про мешканців Київської, Львівської, Дніпропетровської, Волинської, Івано-Франківської, Чернігівської та інших областей.

Споживачі, внесені до реєстру постачальника останньої надії, здійснюють оплату на рахунок держкомпанії «Нафтогаз» уже з 1.05 поточного року. Абонентів переведено на стандартний тариф: ціна кубометра в травні для них становить 7,96 грн з ПДВ (без урахування розподілу). Це один з найвигідніших тарифів на ринку, що діє вже понад рік — з 1.05.2021 — і залишився незмінним під час воєнного стану. За умови переказу коштів до 15 числа місяця, наступного за розрахунковим, споживач отримує знижку на черговий платіж у розмірі 1% від суми. Нагадаємо, що оплатити послуги «Нафтогазу» можна на нашому сайті без комісії в рамках тарифу «Місяць».

Послугами «Нафтогазу» користуються колишні клієнти компаній, що працювали під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ» і «Одесагаз-Постачання». З попередніми постачальниками клієнти розраховуються за послуги, надані до 30.04.2022.

Як перевірити, чи не стали ви абонентом ПОН

Якщо ви хочете дізнатися про можливу зміну постачальника, дотримуйтесь алгоритму:

  • зайдіть за посиланням (сторінка Оператора ГТС України);
  • введіть код EIC (Energy Identification Code або персональний газовий номер). Дізнатися його можна у платіжці чи в договорі на розподіл газу. У разі відсутності у вас EIC-коду звертайтеся до газорозподільної компанії (оператора ГРМ) у вашому регіоні;
  • натисніть кнопку «Перевірити»;
  • система або підтвердить співпрацю з колишнім постачальником, або повідомить вам про внесення до реєстру ПОН. У цьому випадку ви можете залишитися на річному тарифі «Нафтогазу» або пошукати іншу компанію (зробити це потрібно протягом 60 днів).

Бойові дії на території нашої країни призводять до змін у багатьох галузях комунального господарства. Уряд прагне підтримати українців: під час воєнного стану штрафи за несвоєчасну оплату комунальних послуг не нараховуються. Однак, по можливості варто підтримувати українську економіку і робити всі необхідні платежі вчасно. Оплатити споживання газу та передати показники лічильника можна всього в пару кліків у режимі онлайн на сайті або в додатку Portmone.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC