Portmone Блог Статтi Корисна інформація Токенізація банківської картки: що це таке та навіщо вона вам потрібна?

Токенізація банківської картки: що це таке та навіщо вона вам потрібна?

Інтернет-розрахунки стали нормою для всіх. Проте з розвитком електронної комерції не менш активно зростає і кіберзлочинність. На противагу останній сервіси онлайн-розрахунків та платіжні системи впроваджують різноманітні протоколи безпеки та технології захисту даних користувачів.

Нині найбезпечніша технологія захисту інформації у сфері електронної комерції є токенізація. Що це таке, навіщо вона потрібна та як токенізувати свою картку для безпечних розрахунків, розповідаємо далі.

Що таке токенізація з точки зору захисту даних банківських карток?

Токенізація – це різновид шифрування. В онлайн-транзакціях вона використовується для захисту даних банківських карток. Наприклад, коли ви хочете розрахуватися у вибраному інтернет-магазині, чи оплачуєте комуналку, то у відведеному віконці вводите номер своєї картки, її термін дії та CVV. У цей момент ви повідомляєте інформацію про картку сторонньому ресурсу, який може зберігати її. А ще гірше – зберігати інформацію недостатньо добре захищеною, що погано для вас, та добре для зловмисників.


Технологія ж токенізації максимально убезпечує розрахунки в інтернет-середовищі. Токенізація захищає дані користувачів під час онлайн-транзакцій будь це оплата карткою чи смартфоном.

Як саме працює токенізація даних

Наприклад, у здійсненні покупки в інтернеті є три дійові особи. Ви – покупець, сервіс онлайн-платежів та інтернет-магазин, який продає корм для вашого кота.Цей магазин є партнером сервісу онлайн-розрахунків.

Якщо цей сервіс онлайн-транзакцій використовує токенізацію, вам нічого боятися. Під час такої операції інформація щодо вашої банківської картки подається через захищений мережевий шлюз та спеціальний пристрій, який шифрує дані в унікальний токен. І лише потім сервіс передає цей шифр далі для здійснення транзакції.

Тобто інтернет-магазин, де ви здійснюєте покупки, не має доступу до даних вашої картки. Йому відомий лише токен. Навіть, якщо токеном, унікальним для кожної транзакції, заволодіють треті особи – вони не зможуть здійснити з ним жодних операцій.

Наглядно про те, як працює токенізація розповідаємо у нашому відео:

Як захистити свою картку тут і зараз

Увімкнути її токенізацію у сервісі онлайн-платежів. Наприклад, компанія Portmone використовує технології токенізації VISA Token Service та цифрову платформа MDES for Merchants від Mastercard. Це дозволяє платіжній системі Portmone убезпечити розрахунок картками VISA та Mastercard в інтернеті для своїх клієнтів.

Як токенізувати власну картку у сервісі Portmone.com

Якщо ви ще не зареєстровані у сервісі Portmone, зробіть це на сайті portmone.com або завантажте додаток Portmone та зареєструйтеся у ньому.

А далі потрібно зробити наступні кроки: 

  • Зайдіть до особистого кабінету;
  • Оберіть розділ «Платіжні картки» та натисніть на кнопку «Додати нову картку»;
  • Введіть дані картки у відповідні поля, клікніть по чекбоксу «Підключити захист VISA/Mastercard» та натисніть кнопку «Додати картку».
  • Готово. Додана картка до вашого власного акаунту Portmone – захищена технологією токенізації.

При оплаті послуг, покупках в інтернеті та під час інших-транзакцій за допомогою сервісу Portmone буде застосовуватися токенізація банківських даних. Будьте впевнені у безпечності своїх онлайн-платежів.

Ми також підготували короткий відео-гайд, як токенізувавати картки у нашій платіжні системі. Переглядайте, підключайте та користуйтеся своїми картками безпечно.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC