Запровадження «Картки киянина» свого часу планувалося міською радою, та й досі деякими мешканцями столиці сприймається як соціальний проєкт. Втім, користуватися інструментом сьогодні можуть не тільки пільговики, а й інші громадяни, навіть якщо вони не зареєстровані в місті.
Пластиковий носій, що може виконувати роль банківської картки та проїзного, надає власникові низку переваг, зокрема знижки на деякі товари та послуги. У цій статті поговоримо про пільги з Карткою киянина, розповімо, як її замовити, де отримати та що для цього потрібно.
Що дає Картка киянина
Вагома перевага муніципальної картки «Моє місто» — безоплатний проїзд у громадському транспорті для столичних мешканців, що належать до пільгових категорій. Усі інші можуть застосовувати її як носій єдиного е-квитка. Крім того, картка використовується для:
- нарахування соціальних виплат — пенсії, компенсацій, адресної та цільової допомоги;
- верифікації через Bank ID;
- отримання доступу до електронних сервісів столиці, що дають змогу записати дитину в електронну чергу для отримання місця в дитсадку, підписувати петиції, голосувати за розподілення коштів з громадського бюджету Києва, а також оплачувати комунальні послуги без комісії.
Кошти на рахунку дозволено витрачати на будь-які цілі: купівлю їжі та необхідних речей, здійснення переказів, розрахунки за харчування дитини в садочку тощо. Також з «Картки киянина» може бути здійснена оплата штрафу за паркування.
Водночас власники муніципальних карток мають право на знижки під час відвідування міського зоопарку, театрів і музеїв (5–50%), купівлі соціального хліба (20–70%) і придбання ліків у мережі аптек «Фармація» (до 70%). Крім того, постійні знижки на товари діють у деяких торгівельних мережах. За умови реєстрації у спеціальних програмах користувачі мають змогу накопичувати бали та обмінювати їх на цінні подарунки.
Хто може отримати Картку киянина
Розглянувши переваги користування, з’ясуймо, хто має право на Картку киянина. Оформити муніципальну картку в столиці мають змогу:
- пільговики, котрим призначаються виплати та компенсації від держави й місцевої влади;
- особи, що зареєстровані в столиці;
- люди, що офіційно працевлаштовані в Києві;
- учні та студенти столичних навчальних закладів (шкіл, коледжів, професійно-технічних ліцеїв, університетів і академій);
- батьки або опікуни дітей, які отримують в місті повну середню освіту;
- внутрішньо переміщені особи.
Якщо будь-хто з членів сім’ї має картку, її можна використовувати, наприклад, щоб сплатити комунальні послуги в Києві. Оплата може бути проведена на сайті або в мобільному застосунку Portmone. Для здійснення онлайн-розрахунків реєструватися на нашій платформі необов’язково. Втім, якщо ви бажаєте отримувати платіжки в електронному вигляді та переказувати кошти комунальникам одним натисканням кнопки, варто пройти реєстрацію, увійти в особистий профіль, створити адресу та знайти виставлені за нею рахунки.
Оформлення Картки киянина
Отже, як зробити Картку киянина? Для замовлення муніципальної картки потрібно звернутися до будь-якого відділення «Ощадбанку» в місті, надавши:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- ідентифікаційний код;
- документ, який підтверджує факт навчання чи працевлаштування у столиці (учнівський, студентський квиток, довідка з місця роботи) — для осіб, котрі не зареєстровані в Києві;
- довідку ВПО — для внутрішніх переселенців;
- кольорове фото 3х4.
Мешканці столиці, що не мають змоги прийти до банківського відділення особисто, можуть замовити послугу через опікуна, іншого офіційного представника чи довірену особу. На сайті фінустанови є функція замовлення картки «Моє місто». За її допомогою ви можете залишити запит, після отримання якого представник банку зв’яжеться з вами та призначить час візиту.
Термін виготовлення Картки киянина
На офіційному вебресурсі «Ощадбанку» зазначено, що видача карток здійснюється протягом 30 календарних днів у разі подання документів у паперовому вигляді та 14 днів — в електронному. Щоправда, можливість подання заявки онлайн наразі відсутня. Щоб отримати цифровий інструмент, потрібно двічі відвідати відділення банку. За відгуками користувачів, зазвичай картку можна забрати вже через 3 тижні після першого звернення.
Для кого безкоштовний проїзд
Право на безоплатний проїзд з «Карткою киянина» в метрополітені та наземному міському транспорті мають:
- учасники бойових дій, члени сімей загиблих захисників;
- потерпілі учасники Революції гідності;
- ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Нацполіції та інших силових структур;
- пенсіонери, що вийшли на заслужений відпочинок за віком;
- люди з інвалідністю;
- діти з багатодітних сімей, сироти, неповнолітні особи, позбавлені батьківської опіки;
- батьки багатодітних родин;
- «чорнобильці» I та II категорій.
Для інших громадян «Картка киянина» виконує роль е-квитка, що в разі оплати 10, 20 чи 50 поїздок однією транзакцією дає можливість заощаджувати до 1,5 грн за один проїзд.
Поповнити Київ Цифровий, що може бути одночасно універсальною муніципальною карткою, ви можете на нашому сайті та в застосунку. Нагадуємо, що на платформі також можна оплачувати комуналку, інтернет, поповнювати мобільний та купувати страхові поліси. Обирайте Portmone для зручних і безпечних платежів!