Як підготуватися до зими: корисні поради від Портмоне

Як підготуватися до зими: корисні поради від Портмоне
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
549

Зимові місяці за умов війни — складне випробування для кожного українця. Оскільки окупанти систематично завдають ударів по об’єктах критичної інфраструктури, цьогорічна зима може стати найскладнішою за всі роки незалежності нашої країни. Не залишитися без електроенергії допоможуть генератори, зарядні станції та повербанки, які багато хто купив ще торік. А як підготуватися до заморозків? Розкриваємо секрети, що допоможуть мешканцям багатоповерхівок не замерзнути у квартирах і максимально комфортно пережити цей непростий період.

5 порад, що допоможуть зберегти тепло

Уряд наголошує, що опалювальний сезон цього року залежатиме від інтенсивності обстрілів і масштабів руйнувань. Як правило, тепло у квартири українців починають подавати з середини жовтня, коли температура за вікном опускається до позначки +8° C і утримується на цьому рівні до трьох днів. Наразі лише в Києві опалення вже з’явилося майже у 5,2 тис. будівель житлового фонду і соціальної сфери. Але якщо ситуація в енергосистемі стане критичною, існує ризик, що центральне теплопостачання працюватиме нестабільно навіть за нижчих температур.

Ми вже неодноразово писали, як підготуватися до зими таким чином, щоб не замерзнути в разі відключення електроенергії та відсутності опалення. Цього разу наша команда зібрала прості та практичні лайфхаки, що допоможуть вам зберегти тепло у квартирі за будь-яких погодних умов.

  • Зменште витік тепла через двері та вікна. Необхідно перевірити всі критичні точки у квартирі, через які може виходити тепле повітря. Щілини у віконних рамах і дверних коробках варто загерметизувати монтажною піною чи силіконом, а пластикові вікна — перевести у зимовий режим. Це допоможе не лише врятуватися від холодів під час блекауту, а й заощадити на електроенергії та додаткових джерелах опалення не одну тисячу гривень за сезон. 
  • Використовуйте теплоізоляцію між стіною та батареєю. Радіатори опалення рівномірно випромінюють тепло. Водночас значна його частина зазвичай виходить на вулицю, оскільки батареї завжди розташовані поруч із зовнішньою стіною. Якщо за радіатором встановити спеціальний екран, вдасться збільшити його тепловіддачу в кілька разів. Усе просто — тепло відбиватиметься від алюмінієвої поверхні матеріалу, тому приміщення швидше нагріватиметься.
  • Придбайте тепловентилятор. Ідеальне рішення — інфрачервоні обігрівачі. Вони здатні швидко обігріти кімнату і споживають значно менше електроенергії, ніж конвектори, електричні каміни та масляні радіатори. Але користуватися приладами можна доти, доки є електрика. 
  • Використовуйте теплі ковдри. Пухові та вовняні вироби швидко зігрівають і надовго утримують тепло. До того ж вони м’які та приємні до тіла.
  • Придбайте термобілизну. Вона чудово гріє та відводить вологу від поверхні шкіри, завдяки чому забезпечує відчуття комфорту навіть за найнижчих температур.

Не забувайте пити гарячі напої, наприклад, чай. Він допоможе швидко зігрітися та запобігти застуді. Незайвим буде придбати місткий термос.

Також обов’язково зробіть запаси технічної води, оскільки в разі вимкнення світла можуть не працювати помпи.

Речі, що можуть знадобитися

У разі тривалого відключення електроенергії варто мати під рукою якомога більше речей з переліку нижче. Адже блекаут може тривати навіть декілька діб.

Тому ми радимо придбати:

  • повербанк, який варто тримати постійно зарядженим. Бажано вибрати пристрій потужністю мінімум 10000–20000 mAh: він забезпечить не одну зарядку смартфона, а також дозволить підживити декілька гаджетів одночасно;
  • свічки;
  • сірники;
  • запальнички;
  • ліхтарик (заздалегідь подбайте про наявність достатньої кількості батарейок);
  • радіоприймач, що працює не від електромережі;
  • продукти швидкого приготування (снеки, консерви, крупи, макаронні вироби);
  • туристичний пальник, що дозволить закип’ятити воду чи приготувати їжу мешканцям будинків, у яких не передбачене газопостачання.

Своєчасна оплата за електроенергію та опалення: чому це важливо

Попри всі труднощі, які можуть нас очікувати, необхідно вчасно сплачувати рахунки за тепло та електроенергію. Своєчасний розрахунок допомагає забезпечити стабільну роботу енергосистеми та її якнайшвидше відновлення. А ось несплата може призвести до нестачі коштів для підтримки та ремонту електричних і газових мереж.
Подбайте про те, щоб взимку у вашій квартирі було тепло, та вчасно сплачуйте рахунки за комунальні послуги за допомогою нашого сайту або мобільного застосунку. Завдяки Portmone ви можете переказати кошти постачальникам лише в кілька кліків, не виходячи з дому. Ми допомагаємо утримувати фінансовий фронт країни та постійно вдосконалюємо процес онлайн-платежів, щоб наші клієнти могли швидко та без зайвого клопоту оплачувати комуналку в будь-який час. Бажаємо затишної та спокійної осені та комфортної зими!

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі