4G Wi-fi роутери з СІМ-картою

4G Wi-fi роутери з СІМ-картою
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
1 227

Роутер 4G (LTE) практично нічим не відрізняється від дротового пристрою, що роздає Wi-Fi у будинку чи квартирі. Єдина різниця полягає в тому, що 4G-маршрутизатор під’єднується до мережі через SIM-карту, хоча деякі моделі мають роз’єм для кабелю. Ця особливість дає можливість заходити в інтернет у будь-якій точці, де є мобільний зв’язок.

У магазинах техніки та електроніки представлений великий вибір 4G модемів роутерів. У цьому матеріалі ми розберемося в принципах роботи та видах пристроїв, допоможемо підібрати модель маршрутизатора і тарифний план від оператора мобільного зв’язку.

Бездротові 4G-роутери поєднують у собі:

 • LTE-модем, що забезпечує доступ до інтернету на високих швидкостях завантаження та передачі даних через мережі мобільних операторів.
 • Wi-Fi модуль, що передає отриманий приймачем сигнал у радіусі 10–200 м одночасно декільком гаджетам чи великій кількості пристроїв: комп’ютерів, смартфонів, ноутбуків, планшетів, телевізорів з підтримкою Smart TV та інших видів «розумної» техніки.

4G — це високошвидкісний мобільний інтернет 4-го покоління, наступник технологій 2G та 3G. Мережа забезпечує приймання та передачу даних на швидкості до 700 Мбіт/сек. і 150 Мбіт/сек. відповідно. LTE (Long Term Evolution, що в перекладі з англійської означає «довгостроковий розвиток») — стандарт швидкісного бездротового зв’язку, що спочатку розроблявся як покращена версія 3G, а зараз є невіддільною складовою 4G. Тому не дивно, що обидві абревіатури позначають одним терміном — 4G (LTE).

З розширенням покриття мереж операторів мобільного зв’язку зростає і популярність пристроїв, що роздають Wi-Fi 4G. Вони можуть застосовуватися:

 • на дачі;
 • у приватному будинку чи квартирі без доступу до оптоволоконної мережі;
 • на виїзних ділових заходах;
 • на природі та на пляжі;
 • в автомобілі.

Бездротовий вайфай роутер із СІМ-картою стане в пригоді в разі виникнення перебоїв у роботі домашнього інтернету, а також за відсутності електрики вдома або в офісі.

Вибираючи пристрій для підключення до всесвітньої мережі, варто розуміти різницю між модемом і роутером. Модем з SIM-картою виглядає як флешка, підключається через USB лише до одного гаджета і передає сигнал безпосередньо.

Роутер (маршрутизатор) — прямокутна «коробка», що роздає Wi-Fi відразу на кілька точок.

Види 4G роутерів із СІМ-картою

Сьогодні в продажу в Україні є 3 основні види 4G вайфай роутерів:

 • Стаціонарний. Такі пристрої працюють від електромережі та здатні підтримувати максимально високу швидкість завантаження і передачі даних. Конструкція роутера оснащена роз’ємами Ethernet для підключення до кабельної мережі провайдера, USB-портом, слотом для сімки та гніздами для зовнішніх антен. Радіус передачі Wi-Fi — до 200 м. Деякі моделі дозволяють роздавати сигнал не одній сотні гаджетів. Маршрутизатори, що працюють від електромережі, ідеально підходять для встановлення на складі, у приватному будинку, квартирі, офісі, кафе чи іншому закладі, де відвідувачам надається доступ до Wi-Fi.
 • Переносний (кишеньковий). Характерна риса маршрутизаторів цього типу — наявність акумулятора. Портативні пристрої менш потужні порівняно зі стаціонарними. Вони можуть працювати в автономному режимі до 20 годин і дозволяють під’єднати одночасно до 5–10 користувачів. Wi-Fi охоплює радіус до 10–20 м. Мініроутер з акумулятором найчастіше обирають мандрівники та автомобілісти, люди, що часто їздять у відрядження, на виставки та конференції, а також любителі відпочинку на природі.
 • Автомобільний. Маршрутизатор компактних розмірів працює від прикурювача чи USB-порта, що є в салоні транспортного засобу. Такі пристрої сумісні з усіма гаджетами та можуть використовуватися для заряджання. Wi-Fi сигнал передається на відстань до 20 м і доступний для невеликої кількості (до 20) користувачів. Втім, для поїздок на авто підходить також будь-який портативний роутер.

Для тих, хто шукає високопродуктивний маршрутизатор для дому чи офісу, що може працювати за відсутності електрики, створені стаціонарні моделі з батареєю. Місткість акумулятора в них невисока: заряду вистачає до 2–6 годин. Водночас такий варіант допомагає уникнути простоїв у роботі та дає можливість знайти заняття дитині або іншим членам сім’ї в разі відключення світла. Якщо ви користуєтеся послугами провайдера та мобільною мережею, вибирайте сервіс Portmone, щоб оплатити інтернет у два кліки.

Переваги використання 4G (LTE) Wi-Fi роутерів

Мобільного інтернету в телефоні зазвичай вистачає для пошуку та купівлі товарів, спілкування у месенджерах і соцмережах. Для роботи, участі в онлайн-конференціях, перегляду фільмів і відеоуроків такий варіант навряд чи підійде. Швидкість передачі даних через смартфон набагато нижча, ніж у разі підключення до роутера. Окрім того, трафік стандартних тарифних планів дозволить користуватися інтернетом лише кілька днів.

4G вайфай роутер із СІМ-картою забезпечує досить високу швидкість і надійніше з’єднання порівняно з телефоном. Іншими перевагами маршрутизаторів є:

 • простота налаштувань;
 • сумісність із різними гаджетами;
 • можливість використовувати картку будь-якого оператора;
 • підтримка кількох стандартів зв’язку (LTE, FDD, TDD, CDMA, GSM, UMTS, HSDPA).

У разі низької якості зв’язку сигнал може бути покращений зовнішньою антеною. Щоб заплатити за інтернет, потрібно лише поповнити мобільний рахунок. Зробити це можна в застосунку оператора, онлайн-банкінгу або за допомогою платформи «Портмоне».

Чи потрібний LTE-роутер для бізнесу

Стаціонарний, мобільний або універсальний 4G роутер — відмінне рішення для фізосіб-підприємців і невеликих компаній. Пристрій, що надає високошвидкісний доступ до всесвітньої мережі, допомагає забезпечити безперервну роботу офісу в разі виникнення перебоїв з дротовим інтернетом і електрикою. Використання маршрутизатора дає можливість:

 • під’єднатися до мережі моментально, що дуже зручно для компаній, які чекають на підключення від провайдера або переїжджають до нового офісу;
 • не користуючись загальнодоступним Wi-Fi, працювати на виставках, семінарах та інших масових заходах — власне обладнання захищає доступ до електронної пошти чи банківської інформації;
 • забезпечити комфортну роботу співробітників — у міських умовах із гарним зв’язком навіть ресурсомісткі програми та сервіси працюють стабільно.

Маршрутизатор може використовуватися для роздачі Wi-Fi в кафе або кав’ярні, в окремій офісній будівлі, куди не підведено оптоволокно, у виробничому цеху, майстерні або на складі, що знаходяться за містом.

Як вибрати модем роутер із SIM-картою в Україні

Перед пошуком пристрою в офлайн- або інтернет-магазині варто чітко визначитися з такими параметрами:

 • кількістю користувачів, що під’єднуватимуться до мережі;
 • площею (радіусом покриття);
 • цілями та місцем використання пристрою, що роздає Wi-Fi. Для постійного використання вдома або в офісі найкращим варіантом буде стаціонарна модель з роз’ємом для кабельного інтернету та телебачення, у поїздки беруть компактні пристрої, що заряджаються від акумулятора. Важливий критерій вибору — час роботи без підзарядки.

Під час покупки необхідно звертати увагу на максимальну швидкість завантаження та передачі даних, а також на якість мобільного сигналу. Якщо ви купуєте роутер для заміського будинку, поїздки на дачу чи в село або подорожей в місця, що знаходяться «далеко від цивілізації», бажано віддати перевагу конструкції з гніздами під антену. У такому разі у вас з’явиться можливість посилити сигнал у 2–3 рази.

Безпрограшний варіант — універсальний інтернет роутер з СІМ-картою, що заряджається від мережі та оснащений резервним акумулятором. Подібні пристрої коштують не менше 3000 грн, і назвати їх компактними ніяк не можна. Це точно не кишеньковий девайс. Загалом вартість 4G роутерів на момент написання статті варіюється від 1400 до 20 000 грн.

Тарифи на 4G інтернет для роутерів в Україні

Сьогодні бездротовий інтернет 4G надають усі великі українські мобільні оператори:

 • «Водафон». Для роутерів і модемів пропонується тарифний план Device L. Вартість на місяць — 160 грн. Після використання передбачених пакетом 18 ГБ кожен наступний ГБ коштуватиме 10 грн;
 • lifecell. Пакет Home Internet 4G на 9999 ГБ коштує 274 грн і дійсний протягом 4 тижнів;
 • «Київстар». Тарифний план «СуперГіг» дає можливість користуватися інтернетом без обмежень за 300 грн на місяць.

Якщо ви придбали роутер з 4G, кабельним інтернетом і TV від провайдера, для здійснення платежів за послуги обирайте Portmone. На нашій платформі доступні такі можливості як поповнення мобільного рахунку, оплата за ТБ, інтернет і комунальні послуги. Зареєструвавшись на сайті та створивши шаблони, ви зможете отримувати рахунки онлайн, вчасно розрахуватися з постачальниками послуг і повністю контролювати оплати.

Примітка: вказані у статті тарифи є актуальними станом на кінець липня 2023 року.
Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі
Ваш «Особистий Джавелін»
Ваш «Особистий Джавелін»
Застрахуйте життя під час війни! Придбайте собі та рідним поліси, що покривають воєнні ризики. Бережіть себе ❤
Детальніше