Portmone Блог Статтi Корисна інформація Як оплатити паркування через інтернет

Як оплатити паркування через інтернет

У сучасному суспільстві власний автомобіль сприймається як елемент базового рівня комфорту. Кількість транспортних засобів невпинно зростає: цей процес характерний і для мегаполісів, і для маленьких населених пунктів.

Розвиток транспортної інфраструктури не обмежується будівництвом доріг. У кожному місті облаштовуються платні паркування. Ставлення до цього явища неоднозначне. Але якщо міркувати об’єктивно, висновок очевидний — платні паркінги потрібні. Вони дозволяють розвантажити транспортні магістралі у місті, мінімізують ризики утворення заторів і незручності для інших учасників дорожнього руху. Крім того, офіційні паркінги є джерелом наповнення місцевого бюджету.

Паркування в недозволеному місці загрожує штрафом. Це одна з найпоширеніших санкцій для автомобілістів в Україні. Скориставшись послугою платного паркінгу, ви уникнете непередбачених і відчутних витрат.

Багато автомобілістів цікавляться, як оплатити паркування онлайн. У цій статті є відповіді на всі запитання.

Як оплатити паркування онлайн на Portmone

Користувачі сервісу «Портмоне» не витрачають час на пошук терміналу або відвідування банку. На сайті або в застосунку Portmone можна оплатити стоянку у форматі онлайн. Вам знадобиться лише електронний пристрій з доступом до інтернету та картка з потрібною сумою на рахунку. Сплатити паркування через інтернет на сайті Portmone просто. Потрібно лише дотримуватися цієї інструкції:

 1. Зайдіть до розділу «Каталог послуг».
 2. Виберіть категорію «Транспорт».
 3. На сторінці виберіть розділ «Парковка м. Київ».
 4. Заповніть заявку на сторінці, що відкрилася. Вкажіть такі дані:
 • номер автомобіля;
 • адресу автостоянки (її можна вибрати зі списку);
 • кількість хвилин паркування;
 • суму.
 1. Натисніть кнопку «Перейти до сплати».
 2. Заповніть реквізити картки, за допомогою якої плануєте заплатити за платне паркування:
 • 16-значний номер;
 • термін дії;
 • код CVV.
 1. Введіть номер електронної пошти (для незареєстрованих користувачів). На неї надійде квитанція.
 2. Натисніть кнопку «Оплатити».
 3. На номер телефону надійде повідомлення від банку з одноразовим кодом. Введіть його у спеціальне поле та підтвердьте транзакцію.

На сайті «Портмоне» заплатити за паркування можна без реєстрації. Однак ми радимо пройти швидку та просту процедуру авторизації. Якщо ви користуватиметеся послугами сервісу надалі, шаблони оплат збережуться в особистому кабінеті. Ви зможете заощаджувати час, адже вказувати дані повторно не доведеться.

Portmone пропонує широкий спектр послуг. Тут можна оплатити комуналку, покупки, оформити страхування автівки, поповнити мобільний телефон, перекинути гроші з картки на картку та здійснити багато інших операцій. Зареєстровані користувачі отримують змогу заощадити на комісії.

Як сплатити паркування в терміналі

Сервіс «Портмоне» — найпростіший і зручний спосіб. Але якщо у вашому телефоні немає підключення до інтернету, можна сплатити паркування в терміналі. Ці апарати встановлені у торгових центрах, приміщеннях банків і багатьох громадських закладах.

Оплата здійснюється таким чином:

 1. Зайдіть до категорії «Інші послуги». Знайдіть іконку «Паркування м. Київ» (з великою літерою Р на блакитному тлі). Можна написати назву послуги у полі «Пошук» у верхній частині екрана.
 2. Натисніть на кнопку.
 3. У вікні вкажіть номер авто.
 4. Почніть вводити адресу стоянки. Система одразу покаже варіанти, що відповідають цьому запиту. Виберіть потрібну адресу.
 5. Натисніть кнопку «Далі».
 6. Зазначте час стоянки. Зверніть увагу: через годину ви можете оплачувати платне паркування по 30 хвилин.
 7. Перевірте правильність заповнення даних.
 8. Внесіть вказану на екрані суму готівкою або карткою.

Квитанцію можна надрукувати, сфотографувати чи надіслати на свою електронну пошту. Усі формати документа дійсні з моменту отримання квитанції в терміналі.

Переваги платних паркувань

Ставлення до цієї послуги серед українських водіїв є неоднозначним, оскільки необхідність оплатити стоянку виникає дуже часто. Для мешканців великих міст паркування стає статтею регулярних витрат. Але більшість автомобілістів залишають про платні паркінги позитивні відгуки. Вони відзначають кілька переваг:

 • безпеку автомобіля. Викрадення або пошкодження транспортного засобу на платній стоянці — надзвичайна подія. Тут машини охороняються. Отримавши оплату від клієнта, власник паркінгу відповідає за автівку;
 • дотримання правил. Автомобіль, що стоїть на платному паркінгу, не може бути евакуйованим, а його власник — оштрафованим. Тому користуватися послугами платних паркувань вигідно. Залишивши машину на стихійній стоянці, водій ризикує отримати штраф;
 • розвантаження дорожнього руху в місті. Це велика проблема для України. Кожен учасник дорожнього руху зазнає незручностей через машини, припарковані на узбіччях, смугах громадського транспорту, зелених зонах і тротуарах. Розв’язання цього питання є важливим для всіх, тому платні стоянки — необхідний захід.

Що таке паркувальні зони (вартість паркування)

Таке явище притаманне здебільшого великим містам. Належність території до певної зони залежить від завантаженості трафіку. Якщо плануєте сплатити паркування в центрі, будьте готові витратити більше. Розглянемо розташування паркувальних зон на прикладі Києва:

 • I зона — центр, «Караваєві дачі», радіоринок, частина території в районі Деміївської площі. До неї входять 224 стоянки на 4320 транспортних засобів. Вартість години — 35 гривень;
 • II зона — райони навколо історичного центру, території біля ключових магістралей і бізнес-центрів, Сирець, Лівобережний діловий центр, частина Гідропарку та Голосієва, а також Деміївки. Також острівці II зони є біля авторинку, ринків «Троєщина» та «Лісовий», станції метро «Лісова» та музею «Пирогово». До неї входять 123 платні стоянки на 2847 машин. Вартість години — 25 гривень;
 • III зона. Усі спальні райони. У цій зоні можна паркуватися на платних стоянках дешево — 5 гривень за годину.

Тепер оплачується платне паркування також на прибудинкових територіях. Якщо земля належить до муніципальної власності, місто стягуватиме оплату за стоянку автівки. Безоплатно такі майданчики можна використовувати у святкові дні та з 22-00 до 8-00. Виняток — прибудинкова територія, що належить ОСББ або ЖБК.

Абонементи на паркування

Разова оплата стоянки вигідна гостям міста. Але мешканці Києва, Дніпра, Харкова, Львова та інших мегаполісів користуються цією послугою регулярно. Тому у великих містах запроваджується система абонементів. Ви можете оплатити паркінг один раз і користуватися цією послугою протягом місяця.

Вартість абонементів з урахуванням 10-годинної стоянки та кількості робочих днів на місяць така:

I–III зони — 5733 грн (з розрахунку 390 грн на день);

I–II зони — 5145 грн (350 грн на день);

II–III зони — 2940 грн (250 грн на день);

III зона — 882 грн (50 грн на день).

У разі несплати автолюбителів можуть оштрафувати у 20-кратному розмірі від вартості години залежно від зони: 700 грн, 500 грн і 100 грн відповідно.

Джерело фото: КМДА

Скільки можна стояти на паркуванні без оплати

Це питання регулюється ст. 122.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Перш ніж поставити машину, важливо зрозуміти, скільки часу на оплату паркування є у вашому розпорядженні. Згідно із законом, автомобіль може безоплатно стояти на паркінгу 10 хвилин. Після цього інспектор залишає на лобовому склі квитанцію на сплату штрафу.

Інспектор не має права брати гроші. Сплатити стоянку та штраф готівкою не вдасться. Найзручніше зробити це в режимі онлайн на сайті «Портмоне». Тут сплатити та продовжити термін стоянки можна максимально швидко.

Куди скаржитися на роботу паркувального простору

Діяльність платних стоянок регулюється законодавчими нормами. Але що робити, якщо співробітник паркування порушує правила? Найпоширеніші варіанти порушень:

 • неправомірне збільшення вартості;
 • стягнення оплати у непередбаченій для цього зоні;
 • вимога сплатити готівкою за відсутності паркомата та квитанцій.

Кожна платна стоянка належить певній керувальній компанії. Ви можете перевірити її за номером на паркоматі. Також на ньому має бути назва організації. Якщо ви вважаєте, що ваші права порушені, дізнайтеся контактний номер телефону представника або гарячої лінії компанії. Якщо таких даних немає, викликайте поліцію. Наряд, що прибув, зафіксує порушення та прийме заяву. Також можна залишити скаргу на офіційному сайті Управління з паркування Департаменту транспортної інфраструктури.

Популярні способи оплати паркування

Зупиняючись на одному з паркінгів міста, уникайте платити готівкою. У Києві та інших мегаполісах України часто виникають стихійні платні паркування без дозволу на цю діяльність. Сплативши готівкою, ви ризикуєте отримати штраф.

Використовуйте офіційні способи оплати паркування. Найнадійніші та найзручніші варіанти:

 1. платіжна система Portmone;
 2. «Приват24»;
 3. мобільний застосунок «Київ Цифровий»;
 4. термінал;
 5. паркомат.

Не зважаючи на постійне збільшення кількості паркувальних апаратів, водії вважають за краще платити за стоянку в режимі онлайн. Оплачуйте паркування в Києві на сайті «Портмоне» з максимальним комфортом, навіть не виходячи з автівки. Ми дбаємо про безпеку ваших даних і гарантуємо зручні та швидкі транзакції.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC