Як правильно спачувати єдиний податок

Як правильно спачувати єдиний податок
azakharova
azakharova
1 488

Що таке єдиний податок, яку суму він становить для кожної з груп фізичних осіб-підприємців і як cплатити єдиний податок онлайн.

 Сплата єдиного податку – обов’язковий платіж для підприємців, які ведуть офіційну діяльність на території  Україні.  Єдиний податок – це сума, яку зареєстрована особу (суб’єкт господарської діяльності) платить місцевому казначейству за спрощеною системою оподаткування.  Він визначається в процентному співвідношенні від доходу і залежить від групи платника.

 Фізичні особи-підприємці можуть при реєстрації обрати собі групу і відповідно до неї сплачувати єдиний податок.

 Єдиний податок 1-а група – скільки платити?

По-перше, підприємці 1-ї групи сплачують податок щомісяця (на відміну від 3-ої).  І встигнути зробити платіж необхідно до 20 числа поточного місяця.  По-друге, сума єдиного податку фіксована і протягом року не змінюється.  По-третє, її потрібно сплатити в тому числі за місяці, коли доходу не було.  Ставка єдиного податку 1-ї групи становить до 10% від прожиткового мінімуму – 210,2 грн / місяць в 2020 році.

 Єдиний податок 2-а група

Скільки платити повинен підприємець, якщо він належить до 2-ї групи?  На відміну від 1-ї, ставка єдиного податку 2-ї групи становить до 20% від мінімальної зарплатні (4723 грн).  Єдиний податок становить 944,6 грн / місяць і термін його сплати такий самий, як і для 1-ї групи, до 20-го числа поточного місяця.  Платникам 2-ї групи надається можливість сплатити єдиний податок відразу до кінця року.

Для обох груп ставка залежить від видів діяльності та її встановлюють місцеві ради.  Якщо підприємець не встиг заплатити єдиний податок вчасно, то на нього накладається штраф у розмірі 50%.  Плюс пеня за кожний день прострочення з першого робочого дня після закінчення терміну сплати до дати сплати заборгованості та штрафу.

Для 1-ї та 2-ї групи підприємців без співробітників існують податкові канікули, які дозволяють один раз на рік не сплачувати податок.

Як розрахувати єдиний податок для 3-ї групи

А ось підприємці, які належать до 3-ї групи сплачують податок раз у квартал (за умови отримання прибутку) протягом 50 календарних днів після закінчення кварталу.  У третій групі єдиний податок сплачується не у фіксованій сумі, а в залежності від величини отриманого прибутку.

Так скільки становить єдиний податок? Тут є два варіанти: платники ПДВ і неплатники.  Єдиний податок в першому випадку становить 3% від доходу + ПДВ, неплатники ПДВ мають ставку 5% від доходу.  Якщо немає прибутку – немає і податку.  При веденні бізнесу з великою та постійною кількістю витрат, приналежність до третьої групи може бути невигідною для підприємця.

Як необхідно сплачувати єдиний податок

Щоб сплатити єдиний податок через інтернет, потрібно скористатися спрощеним способом – сервісом для прийому платежів онлайн.  На Portmone.com це зробити зручно та швидко:

  1. Зайти в каталог послуг, вибрати розділ “Податки, платежі до бюджету” та “Єдиний податок з фізосіб підприємців”.
  2. Для проведення платежу зазначити “Регіон” і після цього – компанію-одержувача платежу зі списку.
  3. Натискаючи на тип групи (1, 2 або 3-тя), система автоматично підтягує суму єдиного податку.
  4. Перейти до сплати – відкриється сторінка для введення даних платежу:
  • ПІБ платника, ідентифікаційний номер, період, email, телефон і сума.
  • Обов’язково поповнюйте картку або розрахунковий рахунок для сплати податків

 Комісія за онлайн-переказ становить 2% (не менше 4 грн).  Грошові кошти за податки будуть перераховані в Державну казначейську службу України протягом 3-х робочих днів (як правило, до 24 годин).

 Після оплати рекомендуємо зберегти шаблон в особистому кабінеті, щоб наступного разу можна було сплатити єдиний податок у два кліка.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах