Як оформити та отримати Зелену карту в Україні

Як оформити та отримати Зелену карту в Україні
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
3 167

Збираєтеся виїжджати за межі країни на власному автомобілі? Не забудьте подбати про страхування цивільно-правової відповідальності та придбати «Зелену картку». На сайті Portmone оформити поліс можна лише за кілька хвилин. Розказуємо, як зробити це якнайшвидше і спокійно пакувати речі для подорожі.

Що потрібно знати про «Зелену картку» водієві

Green Card по суті є аналогом ОСЦПВ. Згідно з договором, у разі настання ДТП страхова компанія зобов’язується відшкодувати збитки, завдані зареєстрованим в Україні транспортним засобом здоров’ю, рухомому або нерухомому майну постраждалої сторони.

Міжнародний сертифікат «Зелена картка» діє у 50 державах, представлених 46 бюро. До переліку входять переважно країни Євросоюзу, а також Азербайджан, Молдова та Туреччина. Страховий поліс є обов’язковим у разі перетину кордону держав — учасниць системи автострахування. Відсутність Green Card може загрожувати значними штрафами. До того ж винуватцю аварії прийдеться оплачувати ремонт пошкодженого авто власним коштом, що у Європі зовсім недешево.

Зелена картка з Портмоне

В Україні право укладати міжнародні договори страхування цивільно-правової відповідальності власників ТЗ мають лише 11 компаній — членів МТСБУ. З вересня 2022 року поліс Green Card є дійсним в електронному вигляді, раніше обов’язковою була наявність паперового бланка.

Як оформити поліс через Portmone

Застрахувати свою відповідальність як власника авто за допомогою нашого сервісу дуже просто. У каталозі послуг на сайті увійдіть до розділу «Страхування» та оберіть послугу «Оформити Зелену карту». Далі скористайтеся інструкцією.

 1. Після відкриття сторінки послуги вкажіть вид транспорту, регіон, до якого ви вирушаєте, та термін перебування за кордоном (від 15 днів до року).
 1. Оберіть компанію-страховика.
 1. Заповніть поля з персональною інформацією, надавши відомості з паспорта/ID-картки або закордонного паспорта. Якщо ви раніше оформляли страховий поліс на Portmone, достатньо авторизуватися на сайті: потрібна інформація підтягнеться автоматично. У процесі оформлення договору сервіс нагадає вам про таку можливість.
 1. Введіть номер автівки.
 1. Надайте відомості про марку, модель, рік випуску ТЗ та номер кузова.
 1. Уважно перевірте та підтвердьте правильність вказаної інформації.
 1. Здійсніть оплату за страхування.

Договір і квитанція будуть відправлені вам на email.

Страхова угода діє для конкретного транспортного засобу. Поліс реєструється на одну особу, проте водієм може бути інша людина. 

Що робити в разі настання ДТП за кордоном

Алгоритм дій є наступним:

 • зафіксуйте місце аварії;
 • викличте поліцію;
 • отримайте від працівників поліції довідку про обставини ДТП, що сталася з вини страхувальника.

Протягом 15 днів потрібно повідомити свою СК про настання страхового випадку. Розмір компенсації постраждалій стороні визначається законодавством країни, на території якої сталася аварія.

Переваги придбання страхового поліса онлайн

Водії транспортних засобів можуть оформити «Зелену картку» як в Україні, так і за кордоном. Проте в нашій країні страхування на 1 місяць коштує близько 30 євро, в Польщі — 40, у Німеччині — від 150 євро.

ціни можуть відрізнятись в залежності від країни

У разі оформлення страхового договору через Portmone ви:

 • отримуєте можливість вибрати найвигідніший варіант;
 • позбавляєтеся необхідності відвідувати офіс страхової компанії;
 • сплачуєте мінімальну комісію або користуєтеся наявними балами на бонусному рахунку, отриманими за програмою Cashback.

Ми гарантуємо надійний захист ваших платіжних даних. Радимо придбати поліс як мінімум за добу до перетину кордону. Не завадить також видрукувати документ, адже у кожній державі діють свої вимоги. Краще передбачити будь-який розвиток подій, а після цього — спокійно вирушати в мандрівку чи у справах. 

Крім «Зеленої картки» на Portmone ви можете швидко оформити автоцивілку, застрахуватися від воєнних ризиків, придбати туристичний поліс, зробити страхові внески тощо. Користуйтеся зручними функціями нашого сервісу, що пришвидшують будь-які оплати та спрощують життя. Залишайтеся з нами!

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах