P2P перекази: що це і як працює

P2P перекази: що це і як працює
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
6 272

P2P переказ — це процес переміщення коштів з однієї картки фізособи на іншу. Гроші можна переказати безпосередньо від відправника одержувачу за допомогою спеціальних платформ, банківських програм або сервісів.

Завдяки відсутності посередників перекази peer to peer швидкі, доступні та дешеві. Вони ідеально вписуються в контекст ери «швидких грошей» та бурхливого технологічного розвитку, коли особливо цінуються миттєві та комфортні рішення без зайвої бюрократичної тяганини. Portmone також підтримує платежі P2P між картками VISA, Mastercard і «ПРОСТІР», роблячи їх максимально зручними для клієнтів. Розкажемо докладніше про основні принципи та переваги методу.

Як зробити переказ з картки на картку

Здійснювати P2P перекази з картки на картку можна кількома способами:

 • у банківському відділенні. Для цього необхідно звернутися до найближчого представництва свого банку з карткою, з якої ви хочете зробити переказ, а також з платіжними даними одержувача. Співробітник ініціює операцію, після чого гроші надійдуть на вказаний рахунок;
 • за допомогою банкінгу. Для здійснення операції достатньо зайти до онлайн-банку (через браузер або мобільний застосунок), вибрати відповідну опцію, ввести номер картки одержувача та суму переказу. Після підтвердження операції гроші буде переказано на рахунок адресата;
 • через сервіси онлайн-платежів. Цей метод не лише зручний та швидкий, а ще й вигідний, оскільки не завжди пов’язаний з додатковими комісійними витратами. Наприклад, послуги Portmone можна оплатити бонусними балами, отриманими за участь у кешбек-програмі. Реєстрація на платформі не є обов’язковою. Однак, якщо вам потрібно переказувати кошти регулярно, простіше авторизуватися або завантажити мобільний застосунок: система збереже дані платіжної картки, що прискорить процес у майбутньому.

Як працюють P2P платежі

Міжнародні платіжні системи використовують технології MoneySend (Mastercard) та Money Трансфер (Visa). За їхньою допомогою банки та сервіси можуть обробляти транзакції між картками.

Щоб ініціювати П2П переказ на сайті або в мобільному застосунку Portmone, зробіть наступні кроки:

 1. Знайдіть у головному меню сервісу категорію «Перекази».
 2. Виберіть послугу «Переказ на картку».
 3. Вкажіть дані картки відправника та номер «пластику» адресата, а також суму та email для отримання квитанції. Система миттєво розрахує, скільки отримає адресат з урахуванням комісії сервісу.
 4. За бажання активуйте оповіщення одержувача, вказавши його номер мобільного. Також можна ввести текст повідомлення, яке він отримає.
 5. Підтвердьте переказ і дотримуйтесь підказок системи. Після цього гроші буде зараховано на картку одержувача (зазвичай процес займає кілька хвилин). У 5% випадків переказ може тривати до 5 робочих днів, крім дня оплати. Тривалість транзакції залежить від банку отримувача.

Враховуйте, що перекази з картки на картку передбачають певні ліміти. Максимальна сума в рамках однієї операції — 25 тис. грн. Протягом дня з однієї картки можна переказати до 75 тис. грн включно, здійснивши не більше ніж 10 транзакцій. За місяць можна переказати до 150 тис. грн, максимальна кількість операцій — 25.

Для чого використовують P2P платежі

Peer-to-peer — один з найзручніших і найшвидших варіантів передачі коштів. Його можна використовувати в різних ситуаціях: наприклад, для підтримки друзів і близьких, переказу грошей на свою картку іншого банку та участі в благодійних проєктах. У більшості випадків такі перекази використовуються для внутрішніх транзакцій, коли відправник і одержувач перебувають в одній країні, а їхні картки підтримують одну валюту.

Операції P2P поширені в різних сферах економіки, що охоплюють електронну комерцію, онлайн-платежі та фінансові послуги. Такі платежі забезпечують комфортний спосіб розрахунків з приватними ритейлерами та особами, що надають послуги не на постійній основі. В Україні реалізовано можливість приймання коштів на ключ-картки, прив’язані до банківських рахунків компаній.

P2P-транзакції використовують для забезпечення низки фінансових послуг, наприклад, видачі позик. Так, платформи P2P-кредитування дозволяють позичальникам отримувати кошти безпосередньо від кредиторів на вигідніших умовах порівняно з банками та МФО.

Крім того, P2P-платежі стали популярним способом виведення грошей з криптовалютних бірж і гаманців. Багато трейдерів конвертують свої криптоактиви у фіатні гроші (й навпаки). Раніше для виведення коштів з біржі на банківський рахунок доводилося чекати кілька днів і платити високу комісію. Нове рішення НБУ у 2023 році запровадило заборону на такі операції. Офіційно в Україні не можна продати криптовалюту з біржі за гривню (і, відповідно, заборонено купувати цифрові активи за національну валюту). P2P-платежі в такому випадку стали лазівкою для швидкого та вигідного виведення активів, оскільки заборона не поширюється на операції між фізичними особами.

Які переваги та недоліки у P2P переказів

До очевидних переваг належать:

 • швидкість. Оплата за реквізитами банківської картки здійснюється практично миттєво;
 • зручність. Можна переказувати кошти з будь-якої точки світу за допомогою смартфона чи комп’ютера, не виходячи з дому;
 • доступність. Комісії за переказ грошей між фізичними особами зазвичай низькі;
 • безпека. Особисті та платіжні дані відправника та одержувача під час здійснення P2P-переказу надійно захищені. Головне — користуватися перевіреними сервісами, платформами та застосунками надійних банків. Наприклад, Portmone щорічно проходить міжнародний аудит безпеки за стандартом PCI DSS, а всі операції на вебсайті та в застосунку здійснюються під захистом технології 3D-Secure.

Недоліки P2P:

 • наявність обмежень за сумою та кількістю транзакцій, що може бути незручно за необхідності здійснення великого переказу;
 • P2P-операції можуть стати об’єктом шахрайства, якщо користувачі не дотримуються заходів безпеки та вказують дані карток на сумнівних сервісах і сайтах;
 • перекази вимагають стабільного інтернет-з’єднання, що є досить проблематичним на територіях з ненадійним зв’язком.

Чи можна робити міжнародні P2P перекази

P2P переказ за кордон можливий, але попередньо слід уточнити умови платіжного сервісу або банку, що випустив вашу картку. Кожна фінансова організація має свої вимоги до міжнародних переказів: обмеження за сумою транзакції, перелік доступних країн і валют, терміни здійснення операції тощо.

Також варто враховувати, що з 2022 року у зв’язку з воєнним станом в Україні Нацбанк заборонив перекази з гривневих карток за кордон на рахунки іноземних банків. Водночас можна здійснювати міжнародні P2P-платежі з карток, відкритих в іноземній валюті, на суму до 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті). З гривневих карток гроші можна пересилати лише у певних випадках: це можуть бути аліменти, оплата лікування, навчання, транспортування хворих і померлих, купівля товарів критичного імпорту. Обмежень на отримання переказів немає: адресат може вказувати реквізити гривневої картки (у такому разі буде здійснено автоматичну конвертацію) або валютної.

Також в Україні можна використати SWIFT, MoneyGram, Western Union та інші міжнародні сервіси P2P-переказів. Для фізосіб цей спосіб дуже обмежений з моменту введення воєнного стану. Винятки — ті ж, що й для Р2Р-переказів з гривневих карток. Перед використанням послуги важливо ознайомитися з умовами та вимогами, щоб уникнути непередбачених проблем.

Які банки в Україні здійснюють перекази P2P за кордон

Не всі українські банки надають послуги міжнародних P2P платежів. Але є фінансові організації, що видають валютні картки в доларах США чи євро та дають можливість переказувати з них гроші одержувачам з інших країн. Серед них:

 • ПриватБанк;
 • monobank;
 • А-банк;
 • Sense Bank та інші.
БанкКомісія
ПриватБанк2% (еквівалент min 50 грн) з валютних карток
monobank4% від суми (еквівалент min 30 грн під час переказу особистих грошей і min 50 грн — коштом кредитного балансу).Сума переказу — min 1,01 дол.США/1,01 євро/1,01 грн
А-Банк3% від суми, але не менше ніж 2 долари США або 2 євро
Sense Bank4% від суми, але не менше ніж 2 долари (євро)

Перекази з картки на картку увійшли до нашого життя, роблячи його комфортнішим і простішим. Зі свого боку «Портмоне» продовжує розвивати власний P2P сервіс, намагаючись зробити його максимально зручним для клієнтів. Надсилайте та отримуйте гроші через нашу платформу: це вигідно, безпечно та швидко. Крім того, у нас доступна оплата за реквізитами та можливість розрахуватися за послуги з сотнями українських компаній.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі
Ваш «Особистий Джавелін»
Ваш «Особистий Джавелін»
Застрахуйте життя під час війни! Придбайте собі та рідним поліси, що покривають воєнні ризики. Бережіть себе ❤
Детальніше