Туристична страховка — найкращий вибір для виїзду за кордон

Туристична страховка — найкращий вибір для виїзду за кордон
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
3 521

Купуючи тури в агентстві, мандрівники зазвичай не замислюються про туристичну страховку. У цьому немає потреби, оскільки страхування вже входить у вартість путівки. Інша справа — самостійна поїздка за кордон.

Багато країн не видають віз іноземцям без страхового поліса. Якщо під час перетину кордону віза не потрібна, митники можуть попросити пред’явити страховку. До того ж далеко не всі мандрівники готові викласти надхмарну суму за ліки та госпіталізацію в разі раптової хвороби чи нещасного випадку. Досвідчені туристи радять оформляти страховку перед поїздкою. До речі, зараз це без проблем можна зробити онлайн.

Що таке туристична страховка

Туристична страховка — це поліс, що передбачає фінансовий захист мандрівника під час поїздки за кордон. Програми компенсаційного та сервісного страхування забезпечують покриття непередбачених витрат та/або безоплатне надання медичних та інших видів послуг. Оформивши страховку, туристи не залишаться віч-на-віч із проблемою, якщо виникне необхідність у лікуванні.

Дія туристичного страхування поширюється на людей, що виїжджають за кордон на відпочинок, оздоровлення, у відрядження, на діловий, навчальний, культурний або спортивний захід.

Що входить у стандартну туристичну страховку

Мінімальна туристична страховка для виїзду за кордон пов’язана з наданням базових медичних послуг і покриває витрати на:

 • надання невідкладної допомоги, зокрема стоматологічної;
 • виписані ліки та медичні пристрої;
 • трансфер пацієнта до лікарні;
 • перебування хворого в стаціонарі чи амбулаторне лікування;
 • термінові хірургічні втручання;
 • репатріацію застрахованої особи (у разі смерті — тіла) на територію України.

Розширені пакети можуть передбачати компенсацію витрат на повернення до місця проживання неповнолітніх, приїзд близького родича, продовження в Україні лікування, розпочатого за кордоном. Спеціальні пропозиції, що покривають додаткові ризики, розробляються страховиками для вагітних жінок, спортсменів та екстремалів.

Що входить у туристичну страховку, крім надання медичної допомоги? Застраховані мандрівники мають можливість отримати страхову виплату в таких випадках:

 1. Втрата, крадіжка чи затримка багажу.
 2. Затримка рейсу.
 3. Зникнення документів.
 4. Злам транспорту під час трансферу.
 5. Скасування поїздки через непередбачені обставини.

Страховий договір також може передбачати відшкодування витрат на послуги адвоката чи юридичні консультації, необхідні для захисту порушених прав туриста.

Вирушаючи за кордон за кермом автомобіля, не забудьте про своєчасне оформлення страховки «Зелена картка», що діє в 50 державах світу, зокрема в країнах — членах ЄС. На сайті «Портмоне» знайти компанію-страховика і купити поліс автоцивілки ви можете за лічені хвилини.

Що не входить у туристичну страховку

Страхові компанії не оплачують і не компенсують лікування:

 • хронічних недуг, цукрового діабету та інших ендокринних захворювань;
 • новоутворень;
 • венеричних хвороб, ВІЛ;
 • дерматологічних захворювань і сонячних опіків I–II ступеня;
 • туберкульозу, гепатиту та їхніх ускладнень;
 • епідемічних і пандемічних захворювань.

Не є страховими випадки, що сталися внаслідок алкогольного (якщо такий пункт не включено до договору) чи наркотичного сп’яніння, недотримання заборон (наприклад, на купання в морі з отруйними водоростями) чи рекомендацій лікаря, а також, страхові випадки пов’язані з травмами під час воєнних дій. Не підлягають відшкодуванню:

 • стоматологічні послуги, що не належать до категорії екстрених;
 • косметологічні та фізіотерапевтичні процедури та пластичні операції;
 • купівля ліків, у яких немає гострої потреби, а також вітамінів і біодобавок;
 • лікування хвороб, що виникли до виїзду;
 • витрати на терапію, що була основною метою поїздки.

Іншими словами, туристична страховка не компенсує витрати, що не пов’язані з невідкладною медичною допомогою або не погоджені зі страховиком. Також не варто розраховувати на відшкодування, якщо метою подорожі є не туризм, а, наприклад, робота.

Як оформити туристичну страховку

Розібралися з цілями, видами покриттів і перевагами страхування та роздумуєте, де оформити туристичну страховку? Є два варіанти: особисто відвідати офіс страховика та отримати на руки паперовий поліс або оформити документ онлайн в електронному вигляді.

На візит до страхової компанії знадобиться не одна година. Ба більше, менеджер під час розмови може «ненав’язливо» продати вам додаткові, але не обов’язково вигідні послуги. За допомогою Portmone туристичні страховки оформлюються не більше ніж 10–15 хвилин. Ми працюємо з перевіреними організаціями, тому аналізувати десятки відгуків не знадобиться.

Для оформлення страховки вам потрібно зробити кілька кроків:

 1. Увійти на «Портмоне» до свого облікового запису.
 2. У розділі каталогу «Страхування» вибрати «Туризм».
 3. Вказати напрямок та дати подорожі, кількість і вік туристів.
 4. Натиснути кнопку «Розрахувати вартість».
 5. Вибрати зі списку компанію-страховика та заповнити анкету на її сторінці.

Крім ПІБ, дат народження мандрівників, місця проживання (реєстрації) та контактів в анкеті необхідно вказати:

 • ідентифікаційний номер страхувальника;
 • серію та номер документа для виїзду за кордон, а також орган, що його видав (для всіх туристів, зокрема для дитини).

Після підтвердження даних та оплати страхові поліси в електронному вигляді надійдуть на ваш email. За потреби можна замовити доставлення паперового варіанта кур’єром або «Новою поштою».

Яка вартість туристичної страховки

Ціна туристичної страховки залежить від таких факторів:

 • напрямку;
 • кількості та віку туристів;
 • переліку ризиків, що покриває поліс;
 • страхової суми (найчастіше $30 тис. чи $50 тис.);
 • типу поїздки (разова або за мультивізою).

Купуючи річний поліс, що покриває ризики під час перебування за кордоном протягом 90, 180 або 365 днів, зауважте, що страхове покриття розраховане на весь термін і не відновлюється під час наступної поїздки. Тобто якщо ви витратили ліміт на госпіталізацію, в разі повторного захворювання за лікування доведеться платити з власної кишені.

Купуючи поліс для разової поїздки, до дати її завершення варто додавати ще кілька днів. Якщо рейс перенесуть, а страховка вже не діятиме, продовження проживання туристові можуть не компенсувати.

Якщо страховка коштує досить дешево, перевірте, чи не містить вона франшизу. Це сума, що не відшкодовується страховою компанією. З одного боку, продукт з франшизою дозволяє заощаджувати. З іншого — обираючи, здавалося б, вигідний варіант, турист має частково розраховувати на себе в разі настання неприємних ситуацій.

Плануючи польоти на параплані, стрибки з парашутом, заняття дайвінгом або віндсерфінгом, катання на лижах чи сноуборді, обов’язково повідомте про це страховика. Співробітник компанії підбере пакет, що покриватиме ризики, наявні під час активного відпочинку. Зрозуміло, що ціна такого поліса буде значно вищою за стандартну. Мандрівникам, котрі їдуть до екзотичних країн, можуть запропонувати страховку, що діятиме в разі зараження небезпечними хворобами через укуси комах.

Як скористатися туристичною страховкою за кордоном

У разі травми або захворювання негайно звертайтеся до представника компанії-страховика в країні перебування. Саме асистанс вказує медустанову, в яку слід з’явитися мандрівникові, або викликає лікаря. Він же погоджує лікування та його оплату згідно зі страховим полісом. В екстреній ситуації невідкладну допомогу можна викликати самостійно, але обов’язково слід повідомити про це в страхову компанію.

У разі втрати багажу, документів, пограбування або затримки рейсу варто звертатися до співробітників асистансу. При цьому електронний поліс з назвою страхової компанії та номером договору завжди має бути під рукою.

Чи обов’язкове туристичне страхування під час відвідування безвізових країн? Закони європейських і багатьох інших держав не вимагають пред’явлення поліса під час перетину кордону. Однак нехтувати оформленням документа все ж таки не варто, особливо, якщо ви вирушаєте в поїздку з дітьми, плануєте активний відпочинок або подорож у небезпечні місця.

Придбання страховки на Portmone не забере багато часу. Виберіть оптимальний пакет, заповніть анкету, сплатіть послугу та спокійно продовжуйте підготовку до поїздки. З полісом у смартфоні ваш відпочинок буде приємним і безтурботним, і жодні непередбачені ситуації не зіпсують враження від подорожі.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі