Що таке технологія eSIM

Що таке технологія eSIM
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
164

Віртуальна карта eSim для мобільного телефону як найсучасніший формат під’єднання до мережі оператора з’явилася в нашій країні ще наприкінці 2020 року. Виробники гаджетів поки не поспішають відмовлятися від слотів для звичайних сімок: вбудований чип мають лише iPhone і деякі флагманські моделі смартфонів. 

Водночас використання технології відкриває чимало нових можливостей для власників мобільних пристроїв. Поговоримо про особливості е-сім, про її переваги та недоліки, розповімо, де придбати та як активувати картку.

Різниця між eSim і SIM-картами

eUICC (Embedded Universal Integrated Circuit Card) або eSim-карта — це особливий тип сімки, що не потребує фізичного встановлення в телефон або планшет: мікрочип розміром 5х5 мм знаходиться на материнській платі пристрою. Водночас SIM-карта — це модуль ідентифікації абонента мобільної мережі, а фактично — невеликий знімний елемент, що містить:
 • номер телефону;
 • дані про використовуваний тарифний план і стан рахунку;
 • книгу з контактами;
 • SMS-повідомлення.

Щоб розуміти, як працює технологія SIM, пропонуємо коротко розглянути її еволюцію. У перших мобільних телефонах, що почали випускатися ще в 1970–1980-х роках, взагалі не використовувалися жодні картки. Гаджети програмував оператор, а номер зберігався у внутрішній пам’яті. Зміна телефону або оператора була складним процесом, що міг тривати до кількох тижнів.

У 1991-му з’явилися перші SIM-картки, що зовні нагадували банківські. Подібний «пластик» застосовувався для дзвінків і спілкування за допомогою таксофонів. З часом, у зв’язку з поступовим зменшенням габаритів пристроїв, розмір сімок ставав дедалі компактнішим. 

З 1996 року і протягом 2000-х в усіх гаджетах використовувалися міні-SIM, що згодом замінили мікро-, а далі — нанокартки. До речі, ініціаторами нововведень у більшості випадків була Apple: micro-SIM вперше почала застосовуватися з iPad і iPhone 4, nano-SIM — з 5-м айфоном.

Технологію е-сім запропонувала знову ж таки Apple. Метою компанії було позбавлення корпусу гаджета зайвого слоту. На відміну від знімної картки, що випускається мобільними операторами, вбудований чіп записує інформацію про користувача в дистанційному режимі. Отже, переставляти картку в разі зміни оператора або подорожі до іншої країни не потрібно. Достатньо лише під’єднатися до мережі та передати оператору свої персональні й платіжні дані.

Переваги використання е-сім

Через масштабну хакерську атаку на «Київстар» у грудні 2023 року мільйони українців залишилися без зв’язку і змушені були приєднуватися до мереж інших операторів. Однак lifecell і Vodafone виявилися до цього неготовими: стартових пакетів не вистачило на всіх. 

Власники смартфонів з підтримкою eSIM змогли легко впоратися з проблемою, отримавши нові номери без встановлення додаткової картки. До речі, щоб стати клієнтом іншого оператора, не потрібно йти до пункту сервісного обслуговування. Маючи доступ до всесвітньої мережі, активувати номер і тариф можна у віддаленому форматі.

Крім можливості швидко змінити оператора, технологія має чимало інших переваг, серед яких:

 1. економія місця всередині гаджета. Завдяки цьому виробник має змогу встановити, наприклад, потужніший модуль для камери або більш місткий акумулятор. Вільний слот буде корисним для мандрівки за кордон і встановлення картки місцевого оператора;
 2. доступність використання одразу кількох карток різних операторів з різноманітними тарифними пакетами. Сучасні моделі мобільних пристроїв дозволяють використовувати від 2 до 10 номерів. Щоправда, одночасно можуть працювати лише 1–2, інші потрібно переналаштовувати власноруч;
 3. зменшення кількості отворів у корпусі, а отже, підвищення ступеня захищеності пристрою від пилу і вологи;
 4. відсутність необхідності відкривати кришку нового пристрою та вставляти картку в слот. Це гарна новина для тих, хто боїться випадково пошкодити елементи гаджета;
 5. захист від крадіжки. Зловмисник не може вийняти та викинути картку, не виказавши місцеперебування телефону чи планшета. Щоб встановити новий номер, потрібно ввести пароль старого.

У цілому функції віртуальної та фізичної картки нічим не відрізняються. Для них діють здебільшого одні й ті самі тарифні плани операторів. Телефонні номери можуть використовуватися для реєстрації на різноманітних сервісах, P2P-платежів тощо. На сайті чи в мобільному застосунку Portmone ви можете здійснити переказ по номеру телефону будь-кому з близьких та друзів. Щоб прийняти кошти, отримувач має активувати відповідну функцію в онлайн-банкінгу.

Недоліки використання е-сім

Поряд з численними перевагами віртуальна картка має й певні недоліки. До них, зокрема, належать:

 1. тривалий час перенесення даних абонента на пристрій. Придбавши гаджет і вирішивши активувати е-сімку, будьте готовими залишитися без зв’язку принаймні впродовж години;
 2. неможливість застосування технології на будь-якому гаджеті. Використання віртуальної сімки можливе лише в айфонах і топових флагманських смартфонах.

Наразі більшість моделей гаджетів з підтримкою eSim мають слот для фізичної картки. Отже, вибір телефону і планшета зазвичай не становить особливих труднощів. Водночас варто зазначити, що популярність інноваційної технології в майбутньому найімовірніше зросте, адже вже зараз вона впроваджується для гаджетів середнього цінового сегмента. Згодом віртуальні картки взагалі можуть витіснити фізичні.

Які телефони підтримують eSim

Вбудовані SIM-картки нині активно використовують найвідоміші бренди, що випускають мобільні гаджети. До їхнього переліку входять:

 • Apple — iPhone, починаючи з моделей XS, XR і завершуючи лінійкою iPhone 15;
 • Samsung — Galaxy 20–24, Galaxy Fold, Z Flip, Note 20;
 • Google — Pixel 2–8;
 • Xiaomi 12T, 13T, Note 13;
 • Huawei P 40, Mate 40.

Ціна гаджетів, що підтримують віртуальну сімку, — не менше ніж 20 тис. грн. На українському ринку доступно чимало моделей планшетів і смартгодинників з інтегрованою карткою.

Ми не будемо робити повний перегляд гаджетів, що дозволяють під’єднуватися до мобільної мережі без використання нано- чи мікроSIM. Дізнатися наявність eSim у пристрої ви можете, ознайомившись детально з характеристиками тієї чи іншої моделі. Крім того, актуальна інформація щодо сумісності девайсів з віртуальною SIM-карткою доступна на офіційних сайтах мобільних операторів.

Які оператори підтримують технологію eSIM в Україні

Мобільні послуги разом з можливістю підключення віртуальної картки до нового чи старого номера надають:

 • «Київстар»;
 • Lifecell;
 • Vodafone;
 • 3Mob, котрий, до речі, першим в Україні активував функцію е-сім.

Усі перелічені компанії пропонують цифрові картки в електронному і фізичному форматах у вигляді ваучера. Тарифні плани з підтримкою eSim передбачені як для контрактних, так і для передплатних абонентів. Кожен користувач має змогу підібрати пакет, що відповідає його повсякденним потребам і фінансовим можливостям.

Оператори гарантують легкий та безпечний перехід на віртуальну картку, надають детальні інструкції щодо підключення, а також якісну технічну підтримку.

Поповнити мобільний зв’язок на «Портмоне» можуть абоненти, що використовують звичайну і віртуальну SIM-картку. Алгоритм переказу коштів на баланс телефону є однаковим. Щоб закинути гроші на мобільний, потрібно перейти у відповідний блок меню, вказати номер і суму, ввести реквізити банківської картки, з якої здійснюватиметься платіж, і натиснути кнопку «Поповнити». Авторизовані користувачі мають змогу платити за послуги мобільного зв’язку за номером, що прив’язаний до акаунту, без комісії.

eSim Vodafone

Перш ніж купити електронну сімку, перевірте її сумісність з вашим пристроєм. Для заміни фізичної SIM-картки віртуальною потрібно відкрити застосунок My Vodafone і здійснити такі кроки:

 1. У розділі «Мої послуги» натиснути кнопку «Доступні послуги».
 2. Вибрати функцію «Заміна SIM-картки».
 3. Оплатити 100 грн за перехід, вказати свій email і ввести код з SMS.
 4. Отримати ваучер на електронну пошту.
 5. Повернутися в застосунок і завершити активацію, виконавши підказки.
Номер буде перенесений на нову картку протягом 2 годин у робочий час, про здійснення заміни оператор сповістить вас дзвінком. 

Корпоративним і контрактним клієнтам потрібно купити за 100 грн eSim для заміни, обрати тариф та звернутися в офлайн-магазин оператора з паспортом, ідентифікаційним кодом і, за необхідності, довіреністю. 

Придбати ваучер є-сім Водафон можна:

 • в точці обслуговування клієнтів чи офлайн-магазині;
 • в терміналі самообслуговування;
 • на офіційному сайті оператора;
 • в мобільному застосунку My Vodafone або monobank.

eSim Київстар

Для заміни звичайної картки на є-сім Київстар потрібно:

 • зайти в застосунок «Мій Київстар», у розділ eSim (для передплатних абонентів) або в чат служби підтримки (для клієнтів на контракті);
 • виконати надані інструкції;
 • дочекатися SMS про активацію (зазвичай повідомлення надходить за 15 хвилин).

Щоб активувати новий номер, варто:

 • перевірити сумісність е-сімки з вашим пристроєм. Для цього необхідно ввести назву моделі в спеціальному полі пошуку;
 • замовити тариф в онлайн-магазині оператора, оплатити його банківською карткою; 
 • здійснити активацію за допомогою сканування QR-коду;
 • завершити підключення, виконавши підказки.

Перехід з фізичної картки на еSim безоплатний. У разі активації стартового пакета сплачується лише тариф на 4 тижні (для передплати) або місяць (для контракту).

eSim lifecell

Заміна стандартної мікро- чи наносімки на є-сім Лайф в обов’язковому порядку потребує придбання стартового пакета за 50 грн. Для перенесення власного номера на віртуальну картку необхідно виконати такі дії:

 • Набрати комбінацію *393*серійний номер нового пакета без перших 6 цифр (усього їх має бути 13)*PUK 1 старої картки*PUK 1 eSim# і натиснути кнопку виклику.
 • Після отримання SMS від оператора заблокувати дію фізичної сімки за допомогою комбінації *393#.
 • Просканувати QR-код е-сім і виконати підказки девайсу.

Після підключення ви зможете продовжити користуватися своїм тарифом або обрати інший. Якщо бажаєте придбати віртуальну картку з номером, варто купити в магазині або замовити онлайн-пакет «еSim Бонус», що коштує 150 грн. За додаткові 100 грн можливо обрати номер на власний розсуд (якщо він вільний). У цьому разі для активації картки достатньо просто засканувати QR-код.

Функцію сканування QR-коду варто шукати в налаштуваннях гаджета. В iPhone вона знаходиться в меню «Стільникові дані» (опція «Додати стільниковий тариф»), у моделях Samsung — у розділі «Підключення» (вкладки «Диспетчер карт» і «Додавання eSim»).

У кого найкраща eSim?

Віртуальні картки різних операторів працюють за одним принципом. Обираючи новий номер, варто орієнтуватися насамперед на якість зв’язку у вашому регіоні та на умови тарифних пакетів.

Чому е-сім показує «Немає мережі»?

Сповіщення означає, що мережа «не бачить» картку. Причина може полягати у проблемах зі зв’язком або програмному збої на пристрої. Якщо ви перебуваєте в іншій країні, перевірте правильність налаштувань, зокрема увімкнення мобільних даних, роумінгу та автоматичного вибору мережі.

Як повернутися з eSim на звичайну картку?

Щоб знову користуватися фізичною сімкою, потрібно спочатку замовити її в оператора. Перед встановленням картки дані оператора з e-сім потрібно видалити. Функція знаходиться в налаштуваннях («Стільникові/мобільні дані», «Підключення» тощо).
Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі