У Вараші на Рівненщині запрацює е-квиток

У Вараші на Рівненщині запрацює е-квиток
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
35

Навіть у непростих умовах повномасштабної війни в Україні продовжують реалізовуватися інвестиційні та інноваційні проєкти. Нещодавно Вараська міська рада презентувала випуск транспортної картки нового покоління, що надасть містянам чимало переваг. Впровадження електронного квитка стало можливим завдяки участі української IT-компанії GIS і залученню іноземних інвестицій. До речі, поповнення рахунку у застосунку Socium здійснюватиметься за допомогою платформи Portmone та інших платіжних систем.

Система TREK — більше ніж електронний квиток

Мета запуску е-квитка, що є однією з вимог асоціації України з ЄС, — побудова зручної та прозорої взаємодії між пасажирами громадського транспорту, перевізниками та органами місцевого самоврядування. Вараш — вже друге місто в області, в якому діятиме транспортна картка. Минулого року електронний квиток був запроваджений у Костополі.

Інноваційна система TREK, розроблена ТОВ «ГІС-Сервіс», працює за тим самим принципом, що й американська SaaS-платформа Uber Transit. Обидва сервіси пропонують рішення для безготівкової оплати, відстеження руху транспорту і контролю перевезень, зокрема пасажирів з пільгових категорій. Хмарна система, що потенційно може стати частиною Smart City, крім розрахунків за проїзд надає доступ до низки державних послуг, обміну документів, авторизації пільг та управління підприємствами. У майбутньому єдиним е-квитком зможуть скористатися мешканці багатьох інших населених пунктів.

Проєкт майже не передбачає виділення коштів з місцевого бюджету. Це особливо важливо під час війни, коли громади зосереджені на допомозі армії та землякам, котрі захищають Україну в лавах ЗСУ. Компанія GIS тісно співпрацює з очільницею Revival Foundation Аксенією Крупенко — українкою за походженням, що впродовж 15 років проживає в США. Фонд постійно допомагає постраждалим під час війни та ініціював програму Food for Good, спрямовану на підтримку українських виробників і забезпечення харчовими продуктами цивільних громадян у зоні бойових дій. 

Як працюватиме картка Socium

Втілення ініціативи в життя передбачає оснащення автобусів валідаторами для реєстрації оплат і пільгових поїздок, а також GPS-трекерами. 

Мешканці Вараської громади матимуть змогу:

  • відстежувати рух автобусів онлайн;
  • платити за проїзд у громадському транспорті безконтактними транспортними та банківськими картками, за допомогою QR-коду чи функції NFC на мобільному пристрої;
  • фіксувати використані пільгові поїздки.

Своєю чергою перевізники та міськрада зможуть легко контролювати оплати та отримувати повну статистику про пільгові перевезення.

На сьогодні транспортні картки Socium системи електронного квитка від компанії ГІС повноцінно працюють в чотирьох територіальних громадах України. Поповнити «Соціум» можна на платформі Portmone, ввівши номер картки та суму. 

Оплата проїзду здійснюватиметься шляхом зчитування QR-коду в застосунку Socium або прикладання до валідатора безконтактної картки чи гаджета з NFC.

Коли можна буде скористатися e-квитком

Наразі система TREK у місті Вараш працює в режимі промислової експлуатації. Пасажири поки що розраховуються за проїзд банківськими картками, за допомогою мобільного застосунку та готівкою. Пільговики користуються спеціальним е-квитком. Ті, хто не встиг його отримати, надають пенсійне або інше посвідчення. Представники компанії GIS впевнені, що вже через місяць-два проєкт зможе перейти на повноцінний робочий режим. 

Мешканці громади, що мають право на безоплатний проїзд, вже зараз можуть отримати персоналізовану картку «Соціум». Для цього їм потрібно звернутися в ЦНАП у м. Вараш за адресою: мікрорайон Будівельників, 25/1, приміщення 104. Віртуальний е-квиток оформлюється в особистому кабінеті застосунку Socium шляхом підтвердження особи через Дія.Підпис і подання онлайн-заявки.

Впровадження електронного квитка в місті Вараш є прикладом успішної співпраці громади та бізнесу у сфері інновацій та розвитку регіону. Проєкт заслуговує на увагу представників інших областей, міст і ОТГ, що прагнуть поліпшити життя людей, зацікавлені в розбудові соціально-інфраструктурних об’єктів і шукають шляхи для забезпечення потреб громад у складний воєнний період.
Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі