Як дізнатися, чи вийшла субсидія

Як дізнатися, чи вийшла субсидія
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
9 766

Субсидія — це адресна фінансова допомога, що надається в грошовій формі малозабезпеченим категоріям населення і частково покриває витрати на житлово-комунальні послуги. Компенсаційні виплати в Україні призначає та нараховує Пенсійний фонд. 

Щоб дізнатися, чи є у вас законні підстави оформити субсидію онлайн, нині не обов’язково телефонувати чи звертатися до управління соцзахисту або Пенсійного фонду особисто: всю потрібну інформацію можна легко знайти в інтернеті. Як перевірити своє право на виплати, наявність нарахувань та їхню суму, читайте в нашому матеріалі.

Хто в реєстрі отримувачів субсидій 

Право на користування допомогою від держави мають домогосподарства, які витрачають на оплату комуналки суму, що перевищує базову норму. Одержувачами грошових коштів можуть бути:

 • власник або інша зареєстрована в помешканні особа;
 • люди, що не зареєстровані, проте фактично проживають у квартирі, будинку, гуртожитку та мають обов’язок сплачувати комунальні послуги (до цієї категорії, зокрема, належать внутрішньо переміщені особи);
 • неповнолітні, позбавлені батьківського піклування, — за зверненням опікуна;
 • забудовники — щодо житлової нерухомості, не прийнятої в експлуатацію;
 • мешканці житла, які мають заборгованість з комуналки, що виникла під час війни;
 • власники кількох нерухомих об’єктів, отриманих у спадок;
 • особи, що є членами домогосподарства, проте тимчасово перебувають за кордоном.

Користувачі комунальних послуг, що раніше не отримували субсидію, проте за законом мають на це право, подають заяви та декларації про доходи та витрати безпосередньо до сервісного центру Пенсійного фонду або онлайн через сайт електронних послуг, мобільний застосунок ПФУ чи вебпортал Дія.

Інформація про нарахування і розмір соціальної допомоги міститься в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій.

Як дізнатись, чи нарахована субсидія 

Отже, якщо ви можете претендувати на компенсацію комуналки від держави та подали документи до відповідного органу, у вашому випадку слушним є запитання: як дізнатися про свою субсидію? Насправді все простіше, ніж здається на перший погляд. У загальних рисах алгоритм дій виглядає приблизно так.

 • Увійдіть на офіційний сайт Мінсоцполітики за посиланням: https://subsidii.ioc.gov.ua
 • У формі пошуку ліворуч на сторінці вкажіть область, населений пункт і точну адресу домогосподарства.
 • У таблиці, розміщеній на цьому сайті отримувача субсидій, можна подивитися місцеперебування особової справи, стан надання допомоги, розмір виплат за місяць та рік. 

Пошук інформації на порталі Міністерства соціальної політики здійснюється виключно за повною адресою. Тобто, за прізвищем, іменем, по батькові чи ідентифікаційним кодом ви не знайдете жодних даних. І це зрозуміло, адже субсидія призначається адресно, для конкретного домогосподарства.

На сайті або в мобільному застосунку «Портмоне» оплатити комунальні послуги також можна за адресою, незалежно від того, є платник власником будинку або квартири, чи ні. До речі, сервіс дозволяє здійснювати платежі відразу за декілька об’єктів: за квартиру, що є місцем проживання, дачу, житло, що здається в оренду, тощо.

Як перевірити розмір субсидії онлайн

Таблиця, яку ми розглядали вище, дає можливість розібратися, як знати не тільки про сам факт призначення субсидії, а й про суми, що сплачуються на рахунок користувача комунальних послуг.

Після натискання на кнопки з зображенням ока в останніх двох колонках відкривається список призначень і нарахування субсидії за теперішній та минулі періоди.

У вкладці щодо призначеної допомоги вказуються:

 • початок і завершення дії субсидії;
 • сума компенсації на неопалювальний період;
 • сума відшкодування витрат на комуналку разом з опаленням.

У крайній колонці праворуч розміщена форма виплат, звітний період (помісячно), сума та підтвердження зарахування. Під готівковою формою слід розуміти як видачу коштів на руки (в банку або відділенні «Укрпошти»), так і зарахування грошей на картку пільговика. Безготівкова компенсація, що передбачає прямий розрахунок з постачальником послуг, в Україні не застосовується з травня 2021 року.

Як розрахувати розмір субсидії 

Розрахунок фінансової допомоги на покриття витрат здійснюється за формулою, що наведена в постанові Кабміну № 1156 від 27.07.1998 р.:

Ро = Кд/Кг х Рг, де:

 • Кд — коефіцієнт доходу (відношення сукупного середньомісячного доходу на одну людину до прожиткового мінімуму станом на 1 січня року, за який призначається компенсація);
 • Кг — базовий коефіцієнт, що встановлюється для призначення допомоги й дорівнює 2;
 • Рг — базова норма обов’язкових платежів (станом на 2023 рік — 20%);
 • Ро — сума обов’язкового платежу (у відсотках до сукупного середньомісячного доходу).

Розрахуймо субсидію для домогосподарства з двох пенсіонерів, чий сукупний місячний дохід становить 7000 грн, а розмір комуналки за такий самий період — 2600 грн.

Кд = 7000 : 2 : 2093 (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб) = 1,67.

Ро = 1,67 : 2 х 20 = 16,7%

16,7% від 7000 грн = 1169 грн — це сума, яку сім’я з двох осіб має заплатити. 

2600 – 1169 = 1431 грн. Таким буде щомісячний розмір субсидії для домогосподарства.
Обов’язок своєчасно сплачувати комуналку стосується, зокрема, пільговиків, що отримують відшкодування за опалювальний та неопалювальний сезони. Оплата за газ, світло, опалення та воду займе лише пару хвилин, якщо ви скористаєтеся послугами Portmone та створите шаблони для регулярного отримання електронних платіжок.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах