Рейтинг кращих електронних гаманців в Україні

Рейтинг кращих електронних гаманців в Україні
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
75

Цифрові гаманці, що завдяки своїй безпеці та багатофункціональності стали зручною альтернативою фізичним, стають дедалі популярнішими в Україні. Вони дозволяють здійснювати миттєві перекази в межах держави та за кордон, отримувати заробіток в інтернеті, оплачувати товари та послуги. Розберемося в принципі роботи популярних платіжних систем.

Електронний гаманець — це спеціальний онлайн-інструмент, що дозволяє своєму власникові керувати фінансовими активами у віртуальному форматі. Його використовують для здійснення платежів, переказу та зберігання коштів, оплати рахунків, нарахування бонусів і кешбеку, обміну валют, купівлі цифрових активів тощо. Серед основних переваг рішення:
 • максимально швидкі та зручні перекази коштів та оплата товарів і послуг в інтернеті;
 • доступ до віртуального рахунку можна отримати з будь-якого пристрою. Головне — стабільне інтернет-з’єднання;
 • e-wallets можна використовувати для зберігання різних активів: як фіатних, так і цифрових;
 • обмін коштами в рамках однієї системи зазвичай миттєвий та дуже простий. Часто — без комісій (тоді як за зовнішні операції система зазвичай стягує додаткову оплату).

Але віртуальні платіжні інструменти мають і певні особливості, які можна віднести до недоліків. Серед них:

 • необхідність верифікації за стандартом KYC. Без підтвердження особистості фінансові операції недоступні або значно обмежені;
 • ризик блокування за будь-які дії, що можуть здатися підозрілими;
 • ймовірність хакерського злому системи або конкретного акаунту (особливо, якщо користувач не застосовує складний пароль та двофакторну автентифікацію).

Варто зауважити, що для платіжних операцій в інтернеті не завжди потрібен е-гаманець. Якщо вам необхідно переказати кошти з картки на картку, оплатити комунальні або інші послуги, ви можете скористатися можливостями платформи Portmone. Проста реєстрація, приємний інтерфейс, відсутність верифікації — важливі переваги для наших користувачів.

Чи безпечні електронні гаманці

Фінансові інструменти, що працюють згідно з міжнародними стандартами та у межах законодавства, цілком безпечні для користувачів. Втім існують певні ризики, які обов’язково варто враховувати під час вибору платіжного рішення. 

E-wallets — об’єкти, на які постійно «полюють» хакери. Тому ризик зламу завжди високий. Шахраї використовують безліч способів: від пошуку програмних помилок у системі захисту до фішингу. Також злочинці активно застосовують шкідливе програмне забезпечення, що потрапляє на пристрій користувача шляхом завантаження програм і контенту з несанкціонованих сайтів.

Наслідки хакерських атак очевидні: це втрата коштів, крадіжка особистих даних, проблеми через незаконні транзакції. Тож для фінансової безпеки важливо правильно обрати платіжний інструмент. Зокрема розробник має застосовувати такі методи:

 • шифрування, завдяки якому система захищає фінансові дані користувача й забезпечує конфіденційність інформації;
 • багаторівнева аутентифікація — додаткове підтвердження безпеки, що передбачає використання спеціального PIN-коду, відбитку пальця або інших надійних методів авторизації.
Безпека залежить і від особистих дій користувача. Тому не можна переходити за незнайомими посиланнями, встановлювати занадто простий пароль і завантажувати застосунки з сумнівних джерел.

Види електронних гаманців

Платіжні інструменти класифікуються в залежності від походження та призначення. Зокрема вирізняють:

 • криптогаманці — спеціальні програмні або апаратні рішення для зберігання цифрових активів;
 • розробки платіжних систем, наприклад, PayPal;
 • інструменти, що входять до екосистеми певного сервісу або ігрової платформи;
 • фірмові програми, призначені для накопичення бонусів і витрат лише на конкретному майданчику;
 • віртуальні банківські картки.

Отже, такий інструмент є дуже зручним для користувачів, що бажають керувати власними коштами в мережі або ж, наприклад, здійснювати миттєві оплати шляхом прикладання смартфона до POS-термінала. Втім, якщо вам необхідна лише оплата рахунку за банківськими реквізитами, скористайтеся простими та зрозумілими опціями Portmone. Елементарна реєстрація і проста інтеграція картки — і вже за 2–3 хвилини ви можете здійснювати платіжні операції.

Який електронний гаманець кращий у 2024

Сучасним користувачам важливо мати швидкий та зручний доступ до фінансів. У нашій країні працює багато міжнародних систем e-wallets, і всі вони гарантують такі переваги. Пропонуємо дізнатися більше про те, які електронні гаманці дозволені в Україні та що вони пропонують клієнтам.

Paysera

Розробка популярної європейської платіжної системи підтримує понад 30 валют і пропонує дружній інтерфейс, що спрощує процес реєстрації. Мобільний застосунок доступний 14 мовами, зокрема українською. Після верифікації користувач має змогу відкрити особистий чи бізнес-рахунок IBAN, що належить європейській системі SEPA.

За допомогою сервісу можна виконувати перекази, обмінювати валюту за вигідним курсом і виводити кошти на платіжні картки. Але є важливий нюанс: щоб працювати з системою, варто замовити фізичну картку, що надходить виключно на вказану адресу в зоні Євросоюзу. Тому, якщо ви перебуваєте в Україні, доведеться організувати процес отримання пластикового носія в Європі та його подальшого транспортування.

На офіційному сайті компанії чітко вказані правила користування, функціональні можливості та тарифи.

PayPal

Одна з найвідоміших і найбільших платіжних систем у світі, в екосистемі якої є власний цифровий гаманець. Завдяки йому можна здійснювати платежі та обмінюватися коштами у більше ніж 200 країнах світу. 

Платформа підтримує різні валюти. Завдяки простому інтерфейсу користувачі мають можливість ініціювати транзакції максимально легко і швидко. Водночас система використовує передові технології шифрування і захисту даних, тож гарантує максимальну безпеку особистої інформації та коштів.

Створити акаунт можна як на сайті PayPal, так і у фірмовому застосунку. Для цього необхідно ввести особисті дані, підтвердити їх, а також прив’язати платіжну картку. Для здійснення переказу коштів не потрібно вказувати реквізити або IBAN, натомість варто знати ім’я, email або номер отримувача, що теж зареєстрований у платіжній системі. 

Варто враховувати, що наразі PayPal в Україні не підтримує гривні. Транзакції можна здійснювати в іншій валюті: у доларах США та Канади, фунтах стерлінгів або євро. Український інтерфейс також недоступний: користувачі можуть застосовувати лише англійську версію.

PayPal пропонує складну тарифну систему. Комісії залежать від типу операції, необхідності валютного обміну та інших нюансів. Саме тому перед здійсненням транзакції краще ознайомитися з актуальними тарифами. Загалом PayPal є зручним і безпечним платіжним інструментом. Він ідеально підходить українцям, котрі активно купують товари та замовляють послуги за кордоном, а також співпрацюють з мешканцями США і країн західної Європи.

Payoneer

Міжнародна платформа дає можливість ініціювати безпечні транзакції в режимі онлайн як на сайті, так і в мобільному застосунку. Користувачі з України можуть отримувати кошти від фриланс-бірж і маркетплейсів, оплачувати товари та послуги, надсилати кошти. Компанія пропонує одну з найнижчих комісій на ринку.

Payoneer ідеально підходить для ведення міжнародної торгівлі та роботи у сфері послуг. Водночас користувач може повноцінно оперувати коштами, а також виводити їх на банківські рахунки в Україні. Сервіс використовує передові технології безпеки, гарантуючи високий рівень захисту. Ще одна перевага — наявність цілодобової служби підтримки.

Функції сервісу доступні фізичним та юридичним особам. Він працює з понад 150 валютами у різних країнах світу. За відкриття та обслуговування рахунку не стягується плата. Після процедури реєстрації користувач отримує унікальний номер для здійснення фінансових операцій. Додатково є можливість випустити пластикову або віртуальну картку.

Частина транзакцій (наприклад, внесення коштів або перекази іншим клієнтам) безоплатна. Втім, за виведення грошей на рахунки українських банків, а також за конвертацію валюти треба платити додатково.

Мінімальна сума для виводу коштів з Payoneer становить 100 доларів США, максимальна — необмежена і залежить лише від лімітів банку. Вивести гроші з платіжної системи можна на карткові рахунки «ПриватБанку», Monobank та інших українських фінустанов. Варто зазначити, що Payoneer додатково пропонує реферальну програму: зареєстрований користувач може отримувати по 25 доларів США за кожного приведеного клієнта. Умови детально описані на сайті компанії.

Payeer

Цей інструмент можна використовувати для зберігання, а також проведення операцій з фіатною та цифровою валютою. Використовуючи функції Payeer, можна здійснювати транзакції в більше ніж 120 країнах світу. Сервіс підходить для міжнародних переказів.

Важливою особливістю є можливість використання опцій платформи без верифікації за умови, що сума операцій на добу не перевищуватиме 999 доларів США. Але для оперування більшими сумами, а також отримання інших можливостей все ж треба надати особисті дані: скан паспорта та інформацію про місце проживання.

Комісія за внутрішні перекази становить 0,5%. Під час отримання переказів варто додатково заплатити 0,95%, а за поповнення банківських рахунків буде стягнуто від 3,99% від суми. За наявності платіжної карти Payeer комісія не стягується. 

Серед переваг — швидка і проста реєстрація, достатньо низькі комісії, підтримка різних валют. Payeer застосовує передові технології безпеки, тож кошти користувачів надійно захищені. 

Payeer можна назвати зручним сервісом для фрилансерів, що співпрацюють з клієнтами з інших країн. Завдяки йому можна без проблем переказувати гроші в різних валютах і легко отримувати кошти на рахунок. А ще внутрішня криптовалютна біржа дозволяє здійснювати операції з цифровою валютою, зокрема купувати її за фіат і продавати.

Global24

Цей віртуальний помічник має пряме відношення до платіжної системи Global Money. За його допомогою користувачі можуть переказувати кошти, оплачувати послуги та навіть купувати й продавати цифрову валюту. Серед ключових переваг інструмента:

 • проста і швидка реєстрація за допомогою електронної адреси або номеру мобільного телефону;
 • можливість анонімного використання;
 • високий рівень захисту операцій;
 • відсутність комісії за поповнення рахунків у геймінгу, а також під час розрахунків з комунальними компаніями, інтернет-провайдерами, мобільними операторами тощо.

AdvCash

Міжнародна мультивалютна платформа пропонує конвертацію за допомогою внутрішнього обмінника. Користувачі мають можливість працювати з фіатом і цифровими активами. Процес реєстрації достатньо простий, адже треба лише вказати email.

Сервіс надає можливість самостійно налаштовувати рівень захисту коштів. Інтерфейс максимально простий та зручний. Перекази всередині системи безоплатні, втім під час поповнення стягується комісія 2,5%. Існують пластикові карти AdvCash, проте в Україні вони недоступні.

Як вибрати електронний гаманець

Першою чергою орієнтуйтеся на власні потреби. Для початку:

 • подумайте, які саме функції вам потрібні. Можливо, ви плануєте здійснювати міжнародні перекази? Тоді ваші потреби найкраще задовольнить мультивалютний сервіс. Вам треба лише оплачувати товари та послуги? У такому разі підійде платформа, що стягує мінімальну комісію. Обов’язково дослідіть, які опції пропонує конкретний платіжний інструмент;
 • дізнайтеся вартість обслуговування та перелік послуг, що входять до конкретного тарифу;
 • ознайомтеся з відгуками. Досвід інших користувачів дозволяє дізнатися більше про переваги та недоліки кожного платіжного інструмента.

Якщо ви не можете обрати одне конкретне рішення, спробуйте протестувати декілька. Більшість платіжних інструментів пропонують безоплатну реєстрацію, що допоможе познайомитися з функціями сервісу без зайвих витрат.

Будь-який сучасний e-wallet дозволяє оперувати грошима і здійснювати транзакції. А от у платформи Portmone крім платіжних функцій є також додаткові. Наприклад, якщо вас цікавить позика, і ви плануєте оформити кредитну картку, то завжди можете знайти перевірену мікрофінансову організацію або банк на нашому сайті.

Як створити електронний гаманець

Процес реєстрації простий та зрозумілий. Звісно, у різних сервісів він може дещо відрізнятися. Розберемось, як зробити електронний гаманець за стандартною процедурою. Для цього:

 • перейдіть на сайт платіжної системи або завантажте мобільний застосунок;
 • створіть новий обліковий запис — вкажіть електронну адресу і номер телефону. Придумайте пароль — надійну комбінацію літер, цифр і спеціальних символів. Деякі сервіси пропонують заповнити коротку анкету, тож вкажіть необхідні дані;
 • підтвердьте особу: пройдіть верифікацію для доступу до всіх функцій сервісу. Для цього варто завантажити фото чи сканкопію офіційного державного документа, а також підтвердити адресу проживання.
Перед тим як створити свій електронний гаманець, варто ознайомитися з інструкціями, розміщеними на сайті. Чимало сервісів вимагають внесення мінімальної суми на рахунок для активації облікового профілю. Це допоможе завершити процес реєстрації та повноцінно використовувати можливості платформи. Чітке виконання потрібних кроків відкриває повноцінний доступ до всіх інструментів. Не забувайте про те, що пароль для входу слід зберігати в безпечному місці та в жодному разі не розголошувати стороннім особам.

Як поповнити електронний гаманець

Надіслати гроші на рахунок e-wallet можна різними способами. Зазвичай це можна зробити:

 • на сайті або в застосунку електронного гаманця (зокрема з цією метою можна використати цифрову валюту);
 • скориставшись послугами спеціальних онлайн-сервісів;
 • шляхом переказу коштів з балансу мобільного;
 • готівкою через термінал самообслуговування або в партнерській мережі (наприклад, у магазині електроніки);
 • через веббанкінг.

Перед поповненням необхідно переконатися в тому, що ви використовуєте надійний та безпечний метод. Варто завжди ретельно перевіряти правильність введення реквізитів, щоб не припуститися помилок.

Як зняти гроші з електронного гаманця

Щоб вивести кошти, можна здійснити:

 • переказ на власну банківську картку (напряму чи через посередницький сервіс) або на баланс мобільного телефона;
 • транзакцію на рахунок іншої платіжної системи;
 • обмін на криптовалюту на біржі.

Перед зняттям грошей варто ще раз ознайомитися з умовами та дізнатися розмір комісій, оскільки тарифна політика часто змінюється. Для виводу коштів необхідно:

 1. Увійти в обліковий запис (попередньо варто пройти верифікацію за запитом системи).
 2. Вибрати картку, з якої відбуватиметься списання, а також спосіб виводу грошей.
 3. Вказати реквізити картки, на яку відбудеться зарахування.
 4. Зазначити суму. Додатково потрібно врахувати розмір комісії.
 5. Підтвердити операцію за допомогою паролю чи спеціального коду.

Термін зарахування грошей залежить від обраного сервісу і банку. Щоб шахраї не отримали доступ до ваших конфіденційних даних, радимо не використовувати публічні Wi-Fi мережі для здійснення транзакцій.

Українська платформа Portmone пропонує максимально прості умови для оплати комуналки, переказу коштів, купівлі страхових полісів і замовлення різноманітних послуг. Тож обирайте безпечне та гнучке рішення для управління вашими платежами!

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі