Як передати показники лічильника

Як передати показники лічильника
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
3 504

Рахунки на комунальні послуги поділяються на дві групи. Перша — фіксовані щомісячні суми. Розмір оплати в цьому випадку визначають компанії, що надають послуги, а також місцева влада. Сума у другій групі рахунків постійно змінюється. Обсяг споживання послуг (електроенергія, газ, вода, обігрів) вимірюють лічильники. До певного числа кожного місяця необхідно передати показники цих приладів. Так ви оплачуватимете не середні, а реальні обсяги споживання комунальних послуг. Як подати показники лічильників — читайте в нашій статті.

Як правильно знімати показники лічильників

Прилад обліку електроенергії

В експлуатації в українських споживачів знаходиться 2 типи лічильників: індукційні та електронні. Ми розповімо про характерні особливості зняття показників з цих пристроїв.

На барабані індукційного приладу ряд цифр поділяється комою: 4–6 цифр — до та 1 цифра — після. Значення до коми вказують на цілі одиниці кВт⋅год. Саме їх слід враховувати, щоб передати дані лічильника. Іноді замість коми використовуються різні кольори або рамки, що розділяють цифри. Якщо остання цифра не відокремлена жодним із цих способів, слід враховувати все число на барабані.

Табло електронного лічильника має відмінності в оформленні позначень. На панелі демонструються:

 • дата та поточний час;
 • сила струму (А);
 • напруга (V);
 • кіловат-години (kWh).

Щоб передати показники лічильника, дочекайтеся появи на табло цифр, що позначають kWh. До крапки (4–6 цифр) зазначені цілі числа, після (1–3 цифри) — десяті частки. Передавати слід лише цифри до крапки.

Багато споживачів використовують 2- та 3-тарифні прилади. У таких лічильниках вартість кВт·год змінюється в залежності від часу доби. Це дозволяє заощаджувати на рахунках за електричну енергію, використовуючи прилади в періоди низького навантаження (вночі та в певні години вдень).

Щоб обрати диференційований тариф, дотримуйтеся цієї інструкції:

 1. Завітайте до офісу компанії, що постачає вам електроенергію, і напишіть заяву.
 2. Замовте візит спеціаліста. Він зніме з вашого приладу контрольні показники та здійснить його параметризацію.
 3. Підпишіть угоду, що затверджує нові тарифи.

Як записати показники лічильника у цьому випадку? У різних типів лічильників позначення зони має різні індекси. Розглянемо найпоширеніші:

 • GAMA. Зона «день» на дисплеї зображається з індексом «1.5.8.1», зона «ніч» — «1.5.8.2»;
 • NiK. «День» на дисплеї — «Т11», «ніч» — «Т12»;
 • СТК. Зона «день» — «Е1», «ніч» — «Е2».

Випишіть показники під кожним позначенням і надайте постачальнику послуг. Якщо у вашому будинку встановлено інший тип лічильника, дізнатися про розшифрування позначень можна на сайті виробника.

Прилад обліку води

Ці лічильники монтуються на стічних трубах у кухні та в санвузлі. Прилад для холодної води зазвичай помічений синім кольором, гарячої — червоним. На панелі лічильника витрата води позначається таким чином:

 • цифри, виділені чорним кольором, — обсяг використаної води в м³.
 • цифри на червоному тлі — об’єм у літрах.

У 1 м³ міститься 1000 л води. У водоканал потрібно подавати інформацію лише про використані кубометри. Щоб надіслати показники, запишіть усі цифри, виділені чорним (синім) кольором. Червоні ігноруйте: їх вносити не потрібно.

Прилад обліку газу

Цей тип лічильника здійснює вимірювання в м³. На табло лицьової панелі пристрою є 5–8 цифр (залежно від моделі). Як і у випадку з приладом обліку електроенергії, на лічильнику видно цифри до та після коми або в чорному полі та червоній рамці. Цілі одиниці споживання газу (м³) вказані до коми або чорного поля. Їх слід повідомляти постачальнику послуг. Цифри після коми або у червоному полі ігноруйте.

Як передати показники лічильника світла (на прикладі Києва)

Сервіс онлайн-платежів Portmone уклав угоду з одним із найбільших постачальників електроенергії Yasno. На сайті portmone.com.ua мешканці Києва можуть не лише сплатити рахунки, а й передати показники. Для використання цієї опції необхідно пройти процедуру реєстрації. Після цього послідовно виконайте в особистому кабінеті кілька простих дій:

 1. Виберіть пункт «Передача показників» у меню.
 2. Виберіть зі списку компанію, що надає цю послугу.
 1. Введіть на сторінці номер особистого рахунку, котрий використовуєте для оплати електроенергії.
 2. Внесіть у спеціальне поле показники лічильника. Система автоматично розрахує обсяг спожитої електричної енергії. Якщо у вас встановлено 2- або 3-фазний лічильник, буде здійснено середньодобовий розрахунок із застосуванням коефіцієнтів певних зон.
 3. Натисніть на кнопку «Передати показники».

Як передати показники лічильника води (на прикладі Києва)

Сервіс уклав угоду з компанією «Київводоканал». На сайті portmone.com.ua можна надати показники лічильників, отримувати рахунки та оплачувати послуги водопостачання. Щоб внести інформацію про спожиту кількість холодної та гарячої води, виконайте такі дії:

 1. Зайдіть до особистого кабінету.
 2. Виберіть пункт «Передача показників» у меню.
 3. Виберіть зі списку компанію «Київводоканал».
 1. Відкрийте сторінку компанії та вкажіть показники лічильника у спеціальному полі. Система покаже об’єм використаної води з урахуванням показників попереднього місяця.
 2. Натисніть на кнопку «Передати показники».

Як передати показники лічильника газу (на прикладі Києва)

Сервіс уклав угоду з компанією «КиївГазЕнерджи». На нашому сайті можна вносити показники лічильників, отримувати рахунки та оплачувати цю послугу онлайн. Для передачі даних скористайтеся цією інструкцією:

 1. Зайдіть до особистого кабінету. Він є у кожного зареєстрованого користувача.
 2. Виберіть «Передача показників» у меню.
 3. Виберіть зі списку компанію «КиївГазЕнерджи».
 1. Відкрийте сторінку компанії та вкажіть показники лічильника у спеціальному полі. Система автоматично розрахує обсяг спожитого газу з урахуванням показників попереднього місяця.
 2. Натисніть на кнопку «Передати показники».

Дати подання показників

Своєчасність має велике значення. Важливо передати показники лічильника у зазначений постачальником послуг часовий відрізок:

 • електроенергія — з 1 по 3 число включно;
 • газ — з 1 по 5 число включно;
 • вода — з 5 по 30/31 число розрахункового місяця.

Якщо клієнт не подає показники лічильників у зазначені терміни, постачальник послуг виставляє рахунок, орієнтуючись на середні об’єми споживання.

Способи подання показників лічильника

Ще кілька років тому передати показники можна було лише за телефоном або під час відвідування офісу постачальника послуг. З певною регулярністю власників нерухомості відвідували співробітники комунальних служб і записували обсяги споживання. Зараз можна передати показники лічильника онлайн:

 • через сервіс Portmone;
 • в особистому кабінеті користувача на сайті компанії, що надає послуги;
 • за допомогою месенджерів постачальника послуг.

Збереглася можливість зателефонувати до відділу роботи з клієнтами. Іноді представники компаній, що надають комунальні послуги, відвідують користувачів і перевіряють коректність переданих даних на облікових приладах.

Переваги Portmone

Бажаєте передавати дані про споживання «комуналки» швидко та всього в кілька кліків? Скористайтеся послугами платіжної системи «Портмоне»! У відгуках про наш сервіс клієнти відзначають комплекс переваг:

 • зручний інтерфейс;
 • широкий спектр послуг. Тут можна оплатити товари, «комуналку», паркування, поповнити телефон і здійснити багато інших фінансових операцій;
 • швидкі транзакції;
 • мінімальна комісія;
 • безпека. Особисті дані та гроші клієнтів надійно захищені сучасними протоколами.

Клієнти сервісу можуть використовувати мобільний застосунок Portmone. За його допомогою фінансові операції здійснюються ще швидше. Вибирайте «Портмоне» — тут створені найкращі умови для передавання показників лічильників і оплати комунальних послуг.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах