Portmone Блог Статтi Корисна інформація Як сплатити за проїзд банківською карткою?

Як сплатити за проїзд банківською карткою?

Безготівкова оплата стала невід’ємною частиною сучасної людини – люди все більше віддають перевагу розрахунку  карткою або безконтактними платежами за допомогою технології NFC на своїх смартфонах.  Ця тенденція торкнулася і оплати проїзду в громадському транспорті.  Однак у зв’язку з появою все нових можливостей у пасажирів виникає ще більше питань: чи можна оплатити проїзд банківською карткою і чи можна поповнити транспортну карту онлайн?

У Києві працює декілька видів громадського транспорту: метрополітен, трамваї, автобуси, тролейбуси, фунікулер і маршрутки.  Усі транспорті засоби, крім останнього, вже мають можливість безготівкової оплати – заздалегідь або в момент відвідування транспорту.

Щодня метрополітеном користується понад 1 млн осіб.  Він залишається найбільш популярним видом транспорту в столиці.  Сплатити за проїзд в метрополітені в 2020 році можна за допомогою:

1. Смартфона і встановленого на ньому Apple Pay / Google Pay.

2. Одноразового QR-квитка.

3.  Банківської картки з функцією безконтактної оплати Pay Pass (на маркованих жовтих турнікетах).

4. Електронного квитка для всіх видів транспорту Kyiv Smart Card

Як оплатити проїзд у метро за допомогою телефону

Для цього потрібно мати смартфон з технологією NFC для безконтактної оплати, завантажити додаток Apple Pay для iOS та Google Pay для Android.  Після чого зберегти дані банківських карт в додатку і прикладати смартфон при проходженні через спеціальний маркований жовтий турнікет.

Другий варіант як можна сплатити за проїзд телефоном – придбати одноразовий QR-квиток і оплатити проїзд прямо з екрану Вашого смартфона.  Для цього:

  • Встановіть мобільний додаток Portmone.com
  • На головному екрані виберіть розділ «Проїзд в Києві», де можна придбати необхідну кількість QR-квитків (комісія при покупці відсутня)
  • Для оплати проїзду піднесіть екран смартфона з зображенням QR-квитка до валідатора і дочекайтеся, поки додаток і пристрій, який зчитує інформацію, повідомлять Вам про вдалу сплату.

 Додаток зручний тим, що в ньому можна подивитися кількість квитків, які залишилися, і точні дати вже використаних.  А також можна оплатити проїзд телефоном, не купуючи і не роздруковуючи квиток в касі.

Як оплатити проїзд банківською карткою

Досить мати картку з функцією безконтактної оплати Pay Pass і позитивний баланс на ній.  Оплата проїзду відбувається при прикладанні картки до електронного екрану турнікета, через який проходить пасажир.

 Якщо Ви невпевнені, чи можна оплатити проїзд банківською карткою заздалегідь, тоді для початку придбайте електронний проїзний для всіх видів транспорту Kyiv Smart Card.  Його можна поповнювати заздалегідь онлайн через платіжну систему Portmone.com.

 Електронний квиток – це зручний спосіб оплати проїзду в Києві, оскільки карта діє одночасно на всі види транспорту (фунікулер, метро, трамвай, автобус, тролейбус, міська електричка).

Чи можна сплатити за проїзд в трамваї банківською картою

 Можна, використовуючи Kyiv Smart Card.  Досить поповнити картку на бажану кількість поїздок і прикласти її до валідатора (безконтактного пристрою, що зчитує оплату за проїзд).

 Як поповнити смарт картку

  1. Зайти на сайті Portmone.com у розділ поповнення Kyiv Smart Card (в Чернігові та Вінниці теж можна використовувати електронний квиток і поповнювати через сервіс Portmone.com).
  2. Вказати номер електронного квитка.
  3. Ввести суму поповнення.
  4. Ввести реквізити платіжної картки або вибрати одну з раніше збережених.
  5. Оплатити.

 Переваги: більше немає необхідності стояти в чергах біля кас громадського транспорту або шукати найближчі термінали самообслуговування для поповнення карти.

 З 1 липня 2020 року електронний квиток стане єдиним способом оплати проїзду в міському пасажирському транспорті.

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC