В Україні оновили ПДР: що варто знати водіям
В Україні оновили ПДР: що варто знати водіям
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
1 983
Україна, продовжуючи свій шлях до вступу в Євросоюз, активно приводить своє законодавство у відповідність з європейськими стандартами. Ця інтеграція охоплює різні сфери, включаючи дорожнє законодавство. Так, 20 жовтня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Правил дорожнього руху (ПДР), які призвані не тільки скоротити розрив між українськими та законодавчими актами ЄС, а й зменшити кількість ДТП. 

Що змінилось?

Нові правила ПДР вступили в дію з 25 жовтня 2023 р та передбачають наступні зміни:

 • Використання приладів освітлення поза містом.
  Відтепер, при їзді поза межею населених пунктів, водії повинні вмикати денні ходові вогні (ДХО) чи ближнє світло протягом всього року, а не як було раніше — у період з 1 жовтня по 1 травня. За невиконання цієї вимоги передбачено штраф від 425 до 510 грн.
 • Перевезення дітей.
  Згідно з оновленими правилами, забороняється перевозити дітей на задньому сидінні мотоциклів та мопедів. Крім того, забороняється транспортувати дітей зростом до 150 см мають без спеціальних систем утримання, що дозволяють використовувати ремені безпеки, передбачені конструкцією ТЗ. Штраф за перевезення без них складає 510-850 грн.
 • Зупинка поза межами спеціальних зон.
  Уточнено список дорожніх знаків, що відмічають місця зупинки на автомобільних дорогах та автомагістралях. Зупинка заборонена поза спеціальними зонами, що позначені знаками 5.42.1-5.42.3, 5.43, 6.15.
 • Маркування навчальних транспортних засобів.
  Термін “Учбовий ТЗ” було замінено на “Навчальний ТЗ”, відповідно було змінено маркування розпізнавального знаку “У” на “Н”.
У зв’язку з цими змінами, кожному водієві варто бути обережним та дотримуватися нових правил. У разі їх недотримання, порушнику загрожує штраф.

Як сплатити штраф онлайн через Portmone

Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, його можна швидко та зручно сплатити за допомогою онлайн-сервісу Portmone. Для цього потрібно виконати лише декілька дій:

 1. Увійдіть до розділу “Податки, платежі до бюджету” та виберіть “Сплата штрафів за порушення ПДР”.
 2. Здійсніть пошук штрафу, обравши тип документу (водійське посвідчення, ІПН, постанова чи техпаспорт) та вказавши його дані.
 3. Введіть суму, платіжні дані картки та ваш email.
 4. Проведіть оплату.

Як тільки система опрацює транзакцію, на вашу пошту надійде цифрова квитанція, що підтверджує факт сплати штрафу. При необхідності, її можна зберегти на свій персональний пристрій (наприклад, смартфон чи ноутбук) чи роздрукувати.Крім оплати штрафів за порушення ПДД, сервіс Портмоне дозволяє сплатити за паркування у Києві, придбати поліс автоцивілки та оплатити ще тисячі різних послуг та сервісів. Portmone — це завжди зручно, швидко та безпечно.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі