
Минула зима виявилася для українців дуже складною через удари ворога по енергетичних об’єктах нашої держави. Російські ракети та дрони зруйнували багато підприємств критичної інфраструктури та спричинили блекаут. Окупанти продовжують свої підступні атаки, тому цьогоріч ситуація також обіцяє бути важкою. Проте уряд наголошує, що Україна готова до опалювального сезону 2023-2024 — тепло вже з’явилося в оселях багатьох наших земляків.

Старт сезону згідно з правилами: що відомо на поточний момент
Традиційно подавати тепло в будинки українців починають у жовтні-листопаді, коли середньодобова температура повітря опускається до позначки +8°C і утримується на цьому рівні до трьох днів. Відповідне рішення приймається місцевою владою, тому дати початку опалювального сезону в різних населених пунктах нашої країни можуть відрізнятися.
Одним з перших міст, де розпочався опалювальний сезон, став Київ. Спочатку опалення увімкнули в закладах соціальної інфраструктури, а згодом — почали подавати також до будинків киян. Згідно з повідомленнями офіційних джерел, станом на 20 жовтня у столиці опалюються 7175 споруд житлового фонду та соцсфери. З них:
- 6,2 тис. житлових будинків;
- 254 навчальних заклади;
- 378 дитсадків;
- 150 лікарень та інших медичних установ;
- 165 адміністративних будівель та споруд соціально-побутового призначення.
Централізована система теплопостачання також запрацювала у Львові, Вінниці, Івано-Франківську, Житомирі, Чернігові, Чернівцях, Харкові, Луцьку, Рівному, Ужгороді та багатьох інших містах. Першочергово теплом забезпечуються школи, дитячі садочки та медичні заклади. А ось батареї у квартирах потеплішали ще не у всіх побутових споживачів — подавати опалення до осель у повному обсязі планують найближчим часом, коли почнеться стійке зниження температури.
Водночас, якщо температура за вікном зростатиме, громади можуть призупинити опалювальний період на кілька днів, щоб заощадити блакитне паливо і кошти. Наприклад, 22 жовтня в Києві було зафіксоване потепління, тому роботу системи перевели на мінімальні показники. Також прийняте рішення вимкнути опалення у школах столиці під час осінніх канікул. У Хмельницькому і Львові через підвищення температури на вулиці було прийняте рішення тимчасово зупинити подачу тепла до квартир мешканців.
Втім, у деяких українських містах опалювальний сезон ще лише попереду. Наприклад, у Миколаєві здійснити подачу тепла планують вже у листопаді, оскільки впродовж жовтня значного зниження температури не фіксувалося.

Чи готуватися українцям до найгіршого сценарію?
Як і минулого року, стабільність забезпечення українців теплом залежатиме від наявності та інтенсивності обстрілів. Наразі енергетики роблять усе можливе для забезпечення ефективного опалювального сезону. Тривають ремонти пошкодженого обладнання, відбувається відновлення зруйнованих об’єктів і покращується захист підприємств критичної інфраструктури. Проте українцям варто якнайкраще підготуватися до зими — зменшити витік тепла з приміщень, подбати про теплоізоляцію між стінами та батареями, придбати теплі ковдри та повербанки. Це допоможе комфортно пережити непростий період у разі виникнення проблем.
Вчасна оплата опалення — допомога країні
Задля забезпечення безперебійного подання опалення до помешкань необхідно вчасно розраховуватися за комунальні послуги. Від цього залежить швидкість відбудови енерго- і тепломереж, які ворог намагається щоденно нищити. Дефіцит фінансового ресурсу може мати негативні наслідки як для споживачів, так і для енергетичної інфраструктури в цілому.
Оплачувати рахунки за тепло та інші послуги можна через Portmone. Для цього навіть не потрібно реєструватися на сайті чи в мобільному застосунку. Переказати кошти компанії-постачальнику можна лише в декілька кліків, а квитанція, що підтверджує факт оплати, миттєво надійде на вашу електронну пошту після здійснення транзакції. Зареєстровані користувачі мають можливість зберігати платіжні документи в особистому кабінеті.Війна триває, і цьогорічна зима може стати складним випробуванням для кожного з нас. Тому варто сумлінно підготуватися до заморозків і вчасно сплачувати рахунки. Це дуже важливо для економіки України, а отже — і для наближення перемоги!