Національний кешбек: як його отримати та на що витрачати

Національний кешбек: як його отримати та на що витрачати
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 560

2 вересня 2024 року за ініціативи Президента України в нашій країні стартував державний проєкт підтримки громадян «Національний кешбек». Купуючи українські товари, людина отримає змогу повертати 10% від сплаченої суми на картку. У реалізації програми, координатором якої виступає Міністерство економіки, беруть участь Мінцифри, ДПС, «Ощадбанк» та уповноважені банки України, а також Урядовий контактний центр. 

Витратити «зароблені» в рамках програми гроші можна буде на нашій платформі — швидко, безпечно і з максимальною користю. Згідно з результатами опитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research на замовлення Міністерства економіки у квітні 2024 року, 50% респондентів готові витрачати кешбек на оплату комуналки. Розповідаємо, як одержати кошти від держави та за які послуги ними можуть розрахуватися користувачі на Portmone.

У чому полягає суть програми

Ініціатива, що передбачає повернення частини сплачених коштів покупцеві, покликана підвищити попит на українські товари, а відповідно — створити нові робочі місця і збільшити надходження до бюджету. За словами міністра економіки України Юлії Свириденко, до 40% коштів, сплачених за продукцію українського виробництва, повертається державі у вигляді податків та йде на підтримку Збройних Сил.

Учасниками програми по суті є 5 сторін: виробник, продавець, покупець, банк і держава (через платформу Дія). Щоб потрапити до переліку учасників, українські виробники, крамниці, інтернет-магазини та торговельні мережі подають у Дії відповідну заяву.

Для звичайних українців можливість повертати кошти за придбані товари є непоганою фінансовою підтримкою. Впродовж першого місяця до програми долучилося понад 1,6 млн споживачів, що свідчить про неабияку зацікавленість з боку населення. Витратити кошти можна на сплату комунальних послуг, лікування і спортивні заняття, поповнення балансу мобільного, розрахунки з інтернет-провайдерами тощо. Детальні умови програми доступні для ознайомлення на сайті madeinukraine.gov.ua.

Як отримати кешбек

Щоб повернути частину сплачених коштів, достатньо придбати таку продукцію українського виробництва:

  • їжу, напої;
  • ліки;
  • будівельні матеріали;
  • засоби гігієни, косметику, господарські товари тощо.
Наразі перелік містить понад 220 тисяч найменувань. Зверніть увагу, що повернення коштів не передбачається після придбання підакцизних товарів: алкоголю (крім медових напоїв без додавання етилового спирту і вин), тютюнових виробів і пального. 

Обов’язкова умова для нарахування кешбеку — одночасна участь у програмі виробника і продавця. Якщо, скажімо, пункт продажу не додав до переліку товарів, на які поширюється кешбек, олію українського виробництва, покупець не зможе отримати бонуси.

Як споживачеві взяти участь у програмі

Щоб отримувати кешбек в рамках програми «Національний кешбек», покупцеві необхідно:

  • оформити в банку віртуальну або фізичну картку для нарахування коштів. Наразі проєкт підтримали 11 банків;
  • надати дозвіл на передачу інформації про платежі з обраних особистих карток під час придбання товарів українського виробництва у торговельних точках — учасниках програми;
  • оновити застосунок Дія на смартфоні та обрати картку “Національний кешбек” як картку для зарахування кешбеку від держави.

Інший варіант — обрати в Дії банк, в якому бажаєте відкрити рахунок, і оформити картку, користуючись підказками.

Як дізнатися про нарахування і скористатися кешбеком

Перевірити факт нарахування коштів і дізнатися нараховану суму можна в Дії вже наступного дня після придбання товарів. Зарахування на спеціальну банківську картку, відкриту під час реєстрації у програмі, здійснюватиметься регулярно — до 20 числа наступного місяця. Ліміт повернення витрачених грошей у форматі кешбеку — 3000 грн на місяць. Тобто, якщо споживач купив українські товари на суму понад 30000 грн, отримати повернення в розмірі більше ніж 3000 грн він не зможе.

Витратити нараховану суму можна на оплату комунальних, медичних, освітніх та інших локальних послуг. Одне з найпростіших та найбезпечніших рішень — здійснити розрахунки на сайті або в мобільному застосунку Portmone. Наша платформа надає можливість переказати отримані в рамках програми кошти на такі цілі:

  • оплату комуналки, користування інтернетом і телебаченням;
  • оформлення автоцивілки, «Зеленої картки», поліса туристичного страхування;
  • поповнення балансу мобільного і транспортної картки;
  • розрахунки за освітні, медичні та юридичні послуги, зокрема за реквізитами отримувача;
  • донати на потреби ЗСУ;
  • гуманітарну допомогу постраждалим від війни людям і тваринам.
Скористатися отриманими коштами можна лише у формі безготівкової оплати за товари та послуги. Зняти готівку неможливо. Кошти, нараховані за вересень-листопад, можна буде витратити до 31 січня 2025 року. Кошти кешбека, нараховані за покупки у грудні 2024-го, будуть виплачені в лютому 2025 року, їх можна буде використати впродовж 2025 року. Невикористані вчасно гроші анулюються на рахунку і повертаються до держбюджету.

Оскільки кешбек вважається доходом, з його одержувачів має утримуватися ПДФО і військовий збір. Щоправда, Верховна Рада нині працює над проєктом щодо звільнення від податку на доходи надходжень, отриманих у рамках програми.
Вже оформили картку, підтримуєте українських виробників і очікуєте на надходження кешбеку? Завдяки зручним платіжним інструментам і зрозумілим алгоритмам нашої платформи ви маєте можливість витрачати отримані кошти абсолютно безпечно. Нагадуємо, що ми також пропонуємо вигідну cashback-програму, а отже, ви зможете отримати ще більше вигоди.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах