Які документи потрібні для оформлення закордонного паспорта

Які документи потрібні для оформлення закордонного паспорта
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
278

Українці, що планують виїхати за межі держави, обов’язково, незалежно від країни та мети поїздки повинні мати закордонний паспорт. У разі його відсутності або спливу терміну дії ви легко можете отримати документ на себе та дітей. Нині уповноважені органи оформляють біометричні картки, раніше оформлені паперові книжечки діятимуть до закінчення строку, на який вони видавалися.

Розповідаємо, куди потрібно звернутися, які документи потрібні для отримання закордонного паспорта в Україні, як довго чекати на картку і скільки коштує її виготовлення.

Необхідні документи для оформлення закордонного паспорта

Своєрідна «перепустка», необхідна для перетину кордону, ідентифікує особу власника і підтверджує його українське громадянство, право виїжджати за межі країни на відпочинок, навчання, роботу чи постійне місце проживання. Біометричні та паперові документи мають однакову юридичну силу. Згідно з законом, одна людина може мати не більше двох закордонних паспортів.

З 2015 року українцям видаються пластикові картки, цифрова версія яких зберігається в застосунку Дія. «Біометрика» відрізняється від паперового зразка наявністю мікрочипа, що містить персональні дані про подорожувальника, а також:

 • зацифроване фото;
 • підпис;
 • зразок відбитків вказівних пальців (для дітей — необов’язково).
Чи можна оформити паперову книжечку? Співробітники управління Міграційної служби стовідсотково відмовлять вам у цьому проханні. І якщо паспорт громадянина України ще є шанс отримати в паперовому вигляді після звернення до суду, позов щодо оформлення документа для виїзду за кордон такого формату — скоріш за все, програшна справа. Як показує практика, органи правосуддя не задовольняють подібні позови. 

Процедура отримання, видачі та зміни документа для виїзду за кордон у нашій країні регламентована Порядком, затвердженим постановою Кабміну № 152. Згідно з положеннями цього нормативно-правового акта для оформлення закордонного паспорта дорослій людині потрібно подати:

 • заяву-анкету (заповнюється на місці працівником установи, до якої звернувся отримувач. Останній лише здійснює перевірку правильності наданої інформації);
 • внутрішній паспорт (якщо є ID, його можна відкрити в Дії);
 • ідентифікаційний код (РНОКПП) — у разі наявності;
 • квитанцію про сплату адміністративного збору. Якщо є підстави для безоплатного надання послуги — варто надати відповідний документ, що це підтверджує.

Якщо заявник не має змоги прийти до уповноваженого органу самостійно (наприклад, через проблеми зі здоров’ям, коли виїзд пов’язаний з необхідністю лікування в закордонній клініці), його представник має надати фото для сканування та переведення у цифровий формат.

Важливо! Для перетину кордону та пред’явлення на території інших держав потрібен виключно фізичний документ — пластикова «біометрика» або паперовий документ, термін дії якого ще не закінчився. Електронна версія в Дії використовується лише для посвідчення особи на території України.

Вирушаючи в закордонну подорож, не забувайте про туристичне страхування. Обрати найкращий варіант страховки та придбати поліс ви можете на Portmone. Для цього потрібно зареєструватися та авторизуватися на нашій платформі.

Оформлення закордонного паспорта дитині

До 2015 року батько або мати могли вписати відомості про сина чи доньку у власний документ. Нині для малолітніх, неповнолітніх осіб і навіть новонароджених малюків потрібно оформлювати окремий паспорт. 

Основний список документів для оформлення закордонного паспорта дитині містить:

 • заяву від матері або батька, опікуна, піклувальника; 
 • внутрішній паспорт батька/матері, іншого законного представника — для заявника, котрому ще немає 16 років;
 • свідоцтво про народження;
 • документ, що підтверджує сплату адмінзбору або факт звільнення від неї.

Фото громадян, що досягли 12 років (за можливості також молодших) робиться на місці. Якщо змоги сфотографувати дитину немає, подається готова фотокартка, що має відповідати наступним вимогам:

 • розмір — 10х15 см;
 • білий фон;
 • матовий папір;
 • обличчя займає не менше 80% зображення.

Аналогічне правило поширюється на фотокартки дорослих осіб, що не можуть брати участь у процедурі особисто.

За певних умов можуть знадобитися:

 • довідка про отримання малолітньою, неповнолітньою особою українського громадянства (якщо один з батьків не є резидентом нашої держави). Цей документ видається ДМС за місцем реєстрації другого з батьків — громадянина України або дипломатичною установою за місцем народження дитини;
 • легалізація (апостилізація) виданого на території іншої країни документа з нотаріально посвідченим перекладом на українську мову;
 • визнання в судовому порядку факту народження та отримання громадянства України. Підтвердження може знадобитися в тому разі, якщо документ про народження виданий на окупованій території або в регіоні, що не визнається нашою державою.

У разі оформлення документа на малолітніх і неповнолітніх сиріт, дівчат і хлопців, позбавлених батьківського піклування, додатково подається копія одного з перелічених нижче документів:

 • посвідчення повноважень керівника дитячої держустанови;
 • договору про влаштування вихованця до названої родини, організацію роботи дитбудинку сімейного типу чи патронат;
 • рішення опікунського органу або суду про встановлення опіки чи піклування.
Неповнолітні особи, що досягли 14 років, замість свідоцтва про народження подають паспорт громадянина України.

Присутність дитини під час оформлення закордонного паспорта

Під час оформлення «дитячого» документу для здійснення подорожі, варто дотримуватися наступних правил:

 • Якщо дівчині чи хлопцеві ще не виповнилося 16 років, документи подає мати, батько або законний представник. Фізична присутність під час подання заявки дитини до 12 років не є обов’язковою (в такому разі потрібна фотокартка). В інших випадках малолітня, неповнолітня особа має прийти до установи, що оформлює «біометрику», особисто.
 • Після досягнення 16-річчя діти можуть займатися оформленням паспорта для виїзду за кордон самостійно. Дозвіл будь-кого з батьків або піклувальників не вимагається.

Усім, хто виїжджає до іншої країни, зокрема з дітьми, на власному транспортному засобі, потрібна Зелена карта на авто. Наявність міжнародної автоцивілки є обов’язковою умовою перетину кордону. Обрати компанію та замовити страхову послугу ви можете на сайті Portmone. Договір підписується шляхом введення коду з SMS. Свій примірник в електронному вигляді страхувальник отримує на email.

Які документи потрібні для поновлення закордонного паспорта після втрати чи крадіжки

У разі викрадення паперової книжечки або «пластику» їхній власник має звернутися до відділку поліції та взяти витяг з ЄРДР. Якщо паспорт було втрачено, відповідна заява складається в уповноважених органах або закладах, що підпорядковуються Міграційній службі. 

Які документи потрібні для біометричного закордонного паспорта у випадку його відновлення? Їхній перелік такий самий, а процедура отримання здійснюється за зазначеним вище алгоритмом. У разі пошкодження книжечки чи картки, а також необхідності в заміні документа у зв’язку зі спливом строку дії подається також старий екземпляр.

Важливо! У разі, якщо документ було втрачено або він зазнав пошкоджень, крім основної вартості сплачується державне мито — 34 грн.

Якщо разом з закордонним втрачений чи вкрадений внутрішній паспорт, для ідентифікації громадянина можуть знадобитися:

 • свідоцтва про шлюб і про народження дітей;
 • довідка ВПО;
 • диплом про закінчення вишу;
 • судове рішення щодо встановлення особи.

Де та як оформити закордонний паспорт

Українці можуть подати заяву до:

 • так званого паспортного столу — регіонального або територіального органу, підрозділу ДМС;
 • місцевого ЦНАПу;
 • паспортного сервісу ДП «Документ» — державного закладу, що перебуває у сфері управління Міграційної служби, має відділення у 21 області України, а також у Польщі, Чехії, Іспанії, Словаччині та Німеччині.

У разі відсутності представництва паспортного сервісу на території іншої країни документи подаються до посольства чи консульства.

Ціна і термін виготовлення документа

Строк, робочих днівВартість послуги, грн
Органи ДМС, ЦНАПДП «Документ»
208561396
714962036
31496

Повна вартість складається з адміністративного збору і ціни бланка (504 грн). За сервіс ДП «Документ» додатково сплачується 540 грн.

Розрахувати суму і знайти реквізити для оплати можна на офіційному сайті ДМСУ, вказавши свої дані та установу, до якої плануєте звернутися. Рахунки оплачуються у відділенні банку або на місці карткою через платіжний термінал (за умови його наявності).

Оплата за реквізитами також доступна на «Портмоне». Крім того, на нашому сайті можна здійснити переказ грошей з картки на картку, оплатити комунальні та телекомунікаційні послуги, штрафи та податки, придбати страховий поліс для здійснення туристичної поїздки, оформити автоцивілку тощо.

Наголошуємо, що в Україні паспортні послуги надаються виключно на підконтрольній державі території. Одночасно з закордонним є змога замовити ID-картку. Якщо оформлюється лише «біометрика» для виїзду за межі країни, адреса реєстрації не має значення. По ID-картку варто звертатися виключно за місцем прописки або до офісу ДП «Документ». Щоправда, в останньому випадку документи обійдуться вам дещо дорожче.

Стан готовності паспорта можна перевірити на офіційному ресурсі ДМСУ в розділі «Електронні сервіси», натиснувши іконку «Перевірка стану оформлення документів». Після цього варто обрати тип послуги та вказати дані документа, що надавався разом із заявою.

І наостанок зауважимо: дитячий паспорт діє 4, дорослий — 10 років. Це стосується як «біометрики», так і паперового зразка. Втім, зверніть увагу, що документ має бути дійсним щонайменше три місяці після запланованої дати подорожі. Якщо термін дії вашого закордонного паспорта спливає, радимо не зволікати та вчасно звернутися до органів ДМС.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі