Як отримати переказ «Вестерн Юніон»

Як отримати переказ «Вестерн Юніон»
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 350

«Вестерн Юніон» — найбільша міжнародна система швидких грошових переказів, що має близько 500 тис. представництв у всьому світі та щорічно обслуговує мільйони користувачів. Українці надають перевагу сервісу, коли потрібно переказати кошти з-за кордону або отримати їх від рідних чи друзів, що перебувають в іншій країні. 

З’ясуймо, як отримати гроші Western Union, де і в якій валюті це можна зробити, які дані та документи для цього потрібні.

Де можна отримати переказ «Вестерн Юніон»

Отримати платіж в Україні можна готівкою, на поточний банківський рахунок у форматі IBAN або на картку. Пункти Western Union, в яких можна забрати готівкові кошти, знаходяться у відділеннях:

 • банків;
 • головного партнера «Вестерн Юніон» у нашій країні ПАТ «Українська фінансова група» (окремі самостійні філії);
 • «Укрпошти»;
 • «Нової пошти».

Переказ певних сум на банківський рахунок доступний цілодобово і здійснюється шляхом введення контрольного номера та інших платіжних реквізитів на сайті платіжної системи, в онлайн-банкінгу (зокрема, в застосунках «Приват24», «Ощад», «monobank — банк у телефоні», чат-боті «Райффайзен онлайн»).

Готівка видається отримувачам у будь-якій валюті. Грошові перекази в доларах і євро зараховуються на відповідні валютні або гривневі картки з конвертацією. Щоправда, клієнти monobank можуть отримувати іноземну валюту лише на валютний рахунок. Перекази P2P у гривні між картками українських банків простіше та вигідніше здійснювати через сервіс Portmone.

Що таке контрольний номер переказу Western Union

Пред’явлення MTCN (Money Transfer Control Number) є обов’язковою умовою для отримання коштів від «Вестерн Юніон». Контрольний номер застосовується також у переказах через інші подібні грошові системи, зокрема MoneyGram і RIA. 

За десятизначним набором цифр, який отримувачеві має повідомити відправник, здійснюється видача готівки та надходження грошей на рахунок. Крім того, саме за MTCN можна відстежити статус платежу в режимі реального часу.

В якому банку можна отримати переказ «Вестерн Юніон»

Банками — партнерами популярної системи миттєвих переказів, що надають послуги з видачі готівки або надходження коштів на картку, є:

 • «Ощадбанк»;
 • «ПриватБанк»;
 • Raiffeisen Bank;
 • «Акцент-Банк»;
 • «Укргазбанк»;
 • «ТАСкомбанк»;
 • OTP Bank;
 • ПУМБ.

Цей перелік є неповним: зняти гроші, переказані за допомогою сервісу, українці можуть також в інших банках. Проте важливо, що в нашій країні не приймаються платежі з росії та білорусі.

Які дані потрібні для одержання переказу «Вестерн Юніон»

Для отримання грошей на руки варто звернутися з паспортом до найближчого пункту обслуговування та крім свого ПІБ назвати:

 • очікувану суму;
 • повне ім’я та країну відправника;
 • контрольний номер переказу Western Union.

Як отримати переказ Вестерн Юніон на картку? Для одержання коштів через сайт міжнародної системи необхідно зареєструватися на вебресурсі за номером телефону та вказати:

 • повне ім’я відправника;
 • країну його перебування;
 • суму;
 • номер MTCN;
 • реквізити картки, на яку мають бути зараховані кошти.

У банківських мобільних застосунках вводиться майже така сама інформація. Для здійснення операції потрібно насамперед знайти відповідну функцію (в «Приват24» це «Сервіси» — «Перекази» — «Міжнародні перекази» — Western Union, у monobank — «Поповнити свою картку» — Western Union).

Як відстежити платіж «Вестерн Юніон»

Перевірити статус переказу можна на офіційному сайті системи Western Union. Щоб відстежити платіж, потрібно лише вказати MTCN: жодних інших даних вводити не потрібно.

Яка комісія за грошовий переказ Western Union

Комісію за надсилання грошей через «Вестерн Юніон» зазвичай оплачує відправник, для отримувачів відрахування та додаткові платежі не передбачені. Тарифи залежать від суми, країни та банку, що приймає платіж. Наприклад, послуга «ПриватБанку» та monobank з відправлення коштів за кордон коштує від 25 грн, OTP Bank — від $1,5. У разі переказу великих сум комісія розраховується у відсотках від суми платежу (зазвичай 0,75–1,5%).

Комісія з відправників стягується також у разі здійснення переказів у гривнях у межах країни. Для тих, хто бажає заплатити мінімальний процент, значно вигіднішими варіантами будуть P2P-платежі з картки на картку або оплата за реквізитами на «Портмоне».

Переваги системи Western Union

Коли переказ грошей в Європу через мобільний застосунок банку або платіжний сервіс є неможливим або проблематичним, «Вестерн Юніон» допоможе надіслати кошти близьким швидко і безпечно. 

Компанія надає послуги з грошових переказів понад століття та охоплює близько 200 країн і територій. Її надійність не викликає сумнівів. Платформа Western Union повністю захищена та використовує найсучасніші протоколи безпеки. Отже, з приводу можливого шахрайства можна не хвилюватися.

Насамкінець зазначимо, що платежі через «Вестерн Юніон» вигідні, коли йдеться про великі суми та міжнародні транзакції. Для переказу невеликих сум у межах нашої країни та між картковими рахунками українських банків краще скористатися Portmone.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах