
Постійний контроль розрахунків з постачальниками за комуналку дозволяє уникнути накопичення заборгованості. Отже, споживач, що вчасно переказує кошти на користь комунальних компаній, може не хвилюватися щодо штрафів, пені, відкриття виконавчих проваджень і відключення від певних послуг. Сім’ї, що через війну опинилися в скрутному фінансовому становищі, мають змогу погашати борги поступово. Для них відстеження стану рахунків за комунальні послуги є особливо важливим.
Отже, у цій статті ми поговоримо про способи перевірки заборгованості. Зокрема, розповімо, як дізнатися про наявність несплачених рахунків онлайн без необхідності виходити з дому.
Перевірка заборгованості по комунальним платежам
Інформація про борги зазвичай міститься в паперових платіжках, однак постачальники не гарантують стовідсоткового надходження їх до споживачів. Щоб дізнатися, чи є у вас несплачені рахунки або ж чи вдалося нарешті повністю закрити борги, ви можете скористатися старим перевіреним способом, тобто відвідати особисто:

- керівну компанію або місцевий центр комунального сервісу. Мешканцям квартир у будинку, що закріплений за ОСББ, варто звернутися до керівника об’єднання;
- відділення «Укрпошти»;
- філію «Ощадбанку» або «ПриватБанку».
Отримати потрібну інформацію ви зможете в усіх перелічених установах. Попередньо у вас запитають прізвище, ім’я та по батькові власника житла (або іншого платника), адресу, а також номери особових рахунків. Інше питання — скільки часу і зусиль це займе. Плануючи візит у банк, на пошту або до комунальної установи, варто бути готовими до черг, «зависання» програм та інших незручностей. Щоправда, якщо наявність боргу підтвердиться, ви матимете змогу оплатити його на місці, отримавши на руки квитанцію про розрахунок.
Традиційні офлайн-способи — єдиний вихід для тих, хто не має доступу в інтернет, або для літніх людей, що невпевнено користуються новітніми технологіями. Для споживачів, що мають смартфон, планшет, ноутбук чи ПК, підключений до всесвітньої мережі, передбачені наступні методи перевірки боргів за комуналку.
- Особистий кабінет на сайті або мобільний застосунок надавача послуг
Це може бути ресурс електромережі, водоканалу, газо- чи теплопостачальника, компанії, що займається вивезенням побутових відходів, тощо. Для перевірки боргів споживачеві варто створити обліковий запис, вказавши ПІБ, адресу, номер телефону та особового рахунку, а також за необхідності надати інші відомості. В особистому кабінеті ви знайдете дані про нарахування і здійснені перекази коштів (розділ може іменуватися «Платежі», «Мої рахунки» або мати іншу схожу назву). У профілі користувача зазвичай передбачена можливість онлайн-оплати за надані послуги. Втім, мінусом такого способу є необхідність реєструватися на великій кількості вебресурсів, що займає достатньо часу.
- Банківський застосунок або вебсайт
Онлайн-банкінг — ще один спосіб відстеження нарахувань та оплат за комуналку. Розділ, в якому показуються комунальні рахунки, слід шукати у вкладці «Платежі» (назва може бути іншою — це залежить від вашої фінустанови). Зазвичай до нього підтягуються платіжки за адресою, що була вказана як місце проживання під час відкриття рахунку. Втім, ви можете самостійно додати у свій застосунок іншу адресу, наприклад, житло батьків чи квартиру, яку здаєте в оренду. Аналогічна функція доступна в особистому кабінеті клієнта на сайті банку.

- Єдиний реєстр боржників
До електронної бази вносяться дані про фізичних та юридичних осіб, котрі:
- мають непогашену заборгованість за кредитами;
- накопичили чималі борги за комуналку;
- не сплатили штраф за адмінправопорушення;
- ухиляються від виплати аліментів.
Одним з найзручніших варіантів моніторингу оплат за всі види комуналки та перевірки заборгованості є платформа Portmone. На пошуку неоплачених рахунків на нашому вебмайданчику ми зупинимося окремо.
Як перевірити борг за комунальні послуги на Portmone
Щоб дізнатися про наявність боргів, вам необхідно:
- зареєструватися та/або авторизуватися на сайті;
- знайти в особистому кабінеті блок з потрібною адресою;
- відкрити вкладку «Рахунки» та вибрати категорію «Несплачені»;
- передивитися інформацію та за можливості одразу сплатити заборгованість.

Перевірка в мобільному застосунку Portmone здійснюється за аналогічним алгоритмом. Для швидкого доступу до всіх платіжок потрібно попередньо створити адреси та знайти виставлені за ними рахунки (система здійснює пошук автоматично). Електронні рахунки надходитимуть в особистий кабінет, а отже, ви зможете відстежувати, які з них оплачені, а які — ні.
Як дізнатися про борг в Yasno
Енергопостачальник Yasno пропонує на вибір одразу декілька способів перевірки заборгованості. Знайти потрібну інформацію можна:
- в особистому кабінеті на офіційному сайті компанії. До речі, на вебресурсі також можна замовити отримання електронного рахунку у Viber;
- у мобільному застосунку Yasno;
- передивившись повідомлення від представників компанії, що надходять абонентам через email або в SMS.
Крім того, кияни мають змогу звернутися до контакт-центру Yasno, зателефонувавши за номером (044/067/066/093) 277–18–18, написавши на email [email protected] чи в месенджер Facebook. Для отримання відповіді на запит варто назвати прізвище, ім’я, адресу і номер особового рахунку. Щоб оплатити електроенергію Ясно, рекомендуємо скористатися можливостями Portmone.
Перевірка боргу за газ Нафтогазу

Перевірити нарахування за споживання блакитного палива і наявність заборгованості клієнти компанії «Нафтогаз України» можуть:
- в особистому кабінеті на сайті my.gas.ua;
- через чат-бот GASUA у Viber і Telegram;
- у терміналах самообслуговування;
- використовуючи онлайн-банкінг.
Оплата за газ Нафтогаз на Portmone може здійснюватися у два кліки одночасно з розрахунками за інші комунальні послуги, а разом з ними також за інтернет і телебачення. Для цього потрібно лише зареєструватися на платформі та створити шаблони для всіх видів оплат або знайти рахунки за адресою.
Використання нашої платформи — це рішення, що допомагає заощадити час, дає змогу не пропускати надходження рахунків, вчасно сплачувати кошти та контролювати витрати. Зауважимо, що на нашому сайті та в застосунку ви можете також швидко передати показники лічильників для подальших коректних нарахувань згідно зі спожитими обсягами води, електроенергії та газу.
Досі розраховуєтеся за комуналку на пошті, в банку чи терміналі або використовуєте різні сервіси? Обирайте простіший та зручніший спосіб — сплачуйте за спожиті ресурси за допомогою Portmone!