Де та як краще відкрити рахунок ФОП

Де та як краще відкрити рахунок ФОП
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
401

Приватним підприємцям, що планують отримувати карткові платежі та здійснювати пов’язані з комерційною діяльністю грошові перекази, не обійтися без бізнес-рахунку. Відкрити його в Україні можна в одному з популярних банків. Обираючи вигідну пропозицію, важливо звернути увагу на вартість послуг, тарифні плани та наявність професійної цілодобової підтримки. Отже, з’ясуємо, яка фінансова установа пропонує найкращі умови та розповімо в деталях, як відкрити рахунок ФОП у «ПриватБанку» і monobank.

Відкриття банківського рахунку ФОП: порівняння тарифів

Відкриття рахунку фізособи-підприємця може здійснюватися офлайн і онлайн. Для цього потрібно подати наступні документи:

  • заяву, що заповнюється в електронному вигляді або безпосередньо під час візиту до відділення;
  • виписку з ЄДР;
  • паспорт чи інший документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • картку зі зразком підпису і печатку — якщо вона є.
У разі, якщо підприємець веде діяльність понад 12 місяців, йому може знадобитися звітність за минулий рік.

Щоб ви могли зорієнтуватися, де краще відкрити рахунок ФОП, порівняємо умови, які пропонують українські банки.

БанкПакетВартість відкриття рахункуМісячна вартість обслуговування
«ПриватБанк»«Бізнес Стандарт» (до березня 2024 року — «Бізнес старт»)безоплатно — онлайн;100 грн — у відділенні150 грн
monobank«ФОП»безоплатно, оформлення пластикової картки — 100 грн0
Sense Bank«Head»

безоплатно

99 грн
ПУМБ«всеМІНІМУМ»0 грн — протягом першого місяця;200 грн — починаючи з другого місяця
Ощадбанк«Моя справа»*199 грн
* Представникам малого бізнесу банк пропонує 6 пакетів, що різняться за вартістю та умовами. Тариф «Моя справа» є найдешевшим. 

Крім цін за обслуговування і відкриття варто звертати увагу на вартість зняття готівки з бізнес-рахунку. З розміром комісії за зняття ви можете ознайомитися в таблиці.

БанкКомісія за зняття грошей, %
«ПриватБанк»1 (за кордоном — 2)
monobank0,9
«Сенс Банк»1
ПУМБзняття у касі — 1;отримання готівки в банкоматі — 0,75;
«Ощадбанк»0,75

Отже, бачимо, що в більшості випадків комісія не перевищує 1%. З карток «Монобанку» дозволяється знімати без комісії до 50 тис. грн. З рахунків ПУМБ — до 500 тис. грн (у банкоматах або через касу відділення — не більше ніж двічі на місяць) і переказувати на особистий рахунок до 60 тис. грн (якщо сума більша, комісія становить 0,35%).

Новоствореним суб’єктам підприємницької діяльності, а також ФОПам, котрі давно працюють на ринку, варто знати, що можна користуватися виключно рахунком або прив’язати до нього ключ-картку. Наявність картки дозволяє легко здійснювати розрахунки, пов’язані з комерційною діяльністю, а також знімати гроші. Поточні рахунки бувають гривневими, валютними та мультивалютними. 

Закон не забороняє малому бізнесу мати кілька рахунків у різних банках. Повідомляти ДПС про відкриття рахунку не потрібно. Банки передають податківцям інформацію про нових клієнтів самостійно.

З рахунку ФОП можна переказувати гроші рідним і близьким. Щоправда, в такому разі закон розцінює переказ як дарунок, тому під час здійснення транзакції банк утримує 18% ПДФО, а також військовий збір, що з 1 жовтня 2024 року становить 5%. Також підприємець має можливість вивести потрібну суму на особисту картку і далі вже переказати гроші адресатові. 

До речі, поповнити картку ПриватБанку або рахунок, відкритий в будь-якій іншій українській фінустанові ви можете за допомогою Portmone. Для здійснення операції необхідно лише ввести номер картки, ПІБ отримувача і суму, а також, якщо ви не авторизувалися на платформі, свої платіжні дані. Якщо плануєте регулярно скидати гроші на рахунок будь-кого з членів сім’ї, рекомендуємо зареєструватися, увійти в особистий кабінет і створити шаблон. Надалі ви зможете переказувати гроші на сайті чи в мобільному застосунку за два кліки.

Комісія за поповнення та платежі з рахунку ФОП

Під час переказу коштів з бізнес-рахунку фізособи-підприємця на особисту картку комісія не стягується. Проте якщо гроші переказуються на будь-який інший рахунок, банк бере оплату. Її розмір залежить від установи, що обслуговує рахунок, та обраного тарифного плану. Наведемо інформацію про тарифи, що пропонуються банками в рамках пакетів для ФОПів, які ми розглядали вище.

БанкКомісія під час переказу з рахунку
«ПриватБанк»на рахунки в «Приваті» — 0;в інших банках:до 100 тис. грн — 5 грн;від 100 тис. — 15 грн
monobank0
Sense Bank0
ПУМБдо 10 платежів — 0;понад цю кількість:до 5000 грн — 2 грн;до 100 тис. включно — 3 грн;більше ніж 100 тис. — 12 грн
«Ощадбанк»на рахунки, відкриті в цій самій установі — 0;клієнтам інших банків:до 100 тис. грн включно (в операційний час) — 3 грн;понад 100 тис. і будь-яка сума в позаопераційний час — 12 грн

Власникам підприємницьких рахунків слід зауважити, що за їхнє поповнення також може стягуватися комісія. Про її розміри в найпопулярніших банках можна дізнатися з таблиці.

БанкКомісія під час поповнення
«ПриватБанк»через касу — 0,1% від суми зарахування (min 20 грн);з термінала — 0,05% (min 5 грн)
monobank0
Sense Bankчерез термінал — 0;через банківську касу — 0,2% (min 20 грн)
ПУМБ «всеМІНІМУМ»з термінала самообслуговування — 0;через касу — 0,2% (мінімум 10 грн)
«Ощадбанк»0,1% (min 20 грн)

Проаналізувавши цифри, можна дійти висновку, що поповнювати рахунок підприємця готівкою з термінала вигідніше, ніж через касу фінустанови. Якщо вам потрібно поповнити картку Сенс Банк онлайн, рекомендуємо скористатися можливостями Portmone. Щоб закинути гроші на рахунок іншій особі, потрібно лише мати доступ в інтернет, а також картку, видану будь-яким українським банком. Транзакція займає лічені хвилини, гроші на баланс зазвичай надходять миттєво.

Як відкрити рахунок ФОП в ПриватБанку онлайн

Отже, ми розглянули головні умови користування бізнес-рахунками. Далі розповімо, як відкрити рахунок ФОП онлайн у «ПриватБанку». Обов’язкові умови — наявність ФОП, реєстрація в банку фізособи, встановлення застосунку «Приват24» та створення електронного підпису. Алгоритм дій дуже простий.

  • На головній сторінці офіційного вебсайту установи знайдіть розділ «Бізнесу» і у вкладці «Платежі» виберіть функцію «Рахунок у банку».
  • Натисніть кнопку «Відкрити рахунок».
  • Оберіть тип суб’єкта підприємницької діяльності та натисніть «Відкрити рахунок ФОП».
  • Пройдіть авторизацію через «Приват24».
  • Оберіть тип рахунку і тарифний пакет.
  • Заповніть анкету.
  • Підпишіть заяву за допомогою Smart ID, згенерованим для фізособи.
Якщо виникли якісь проблеми, що унеможливлюють створення рахунку в онлайн-форматі, ви завжди можете звернутися до банківського відділення і заповнити анкету. Про всяк випадок варто мати з собою паспорт, реєстраційну картку платника податків, а також інші документи, про які ми згадували вище.

Як відкрити рахунок ФОП в Монобанку

Для відкриття бізнес-рахунку monobank, як і в попередньому випадку, потрібно мати статус підприємця та встановити на гаджеті застосунок. Процедура передбачає виконання кількох простих кроків.

  • Проведіть пальцем вниз по екрану та виберіть у меню функцію «Відкриття рахунку ФОП».
  • Надайте банку інформацію про ваш бізнес, підтвердьте згоду на передачу даних.
  • Після запиту фінустанови погодьтеся з відкриттям підприємницького рахунку.

Після здійснення перелічених кроків одразу буде створений рахунок з реквізитами. На нього ви зможете приймати платежі від клієнтів і партнерів, з цього рахунку здійснюватимуться грошові перекази та сплачуватимуться податки. 

Один з найзручніших способів поповнення картки Монобанк — використання функцій Portmone. Крім того, на нашій платформі приватні підприємці мають змогу швидко сплачувати податки та збори. Щоб отримувати свіжу інформацію про фінансовий ринок, стежте за публікаціями в блозі, приєднуйтеся до нас у соцмережах і підписуйтеся на розсилку.

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах