Portmone одним з перших отримав оновлену ліцензію Нацбанку

Portmone одним з перших отримав оновлену ліцензію Нацбанку
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
2 273

З жовтня минулого року в Україні діють нові умови отримання ліцензії небанківськими установами, що працюють у сфері надання фінансових платіжних послуг. Старі дозволи припиняють дію з 1 травня 2023 року. Проте законодавчі зміни жодним чином не вплинули на нашу роботу. Завдяки прозорій діяльності та бездоганній репутації ТОВ «ФК МБК», що надає свої послуги під ТМ Portmone.com, успішно пройшла авторизацію НБУ, продовжує приймати та переказувати кошти.

У чому полягає суть нововведень

У серпні 2022 р. набрав чинності новий Закон «Про платіжні послуги», покликаний удосконалити український фінансовий ринок та наблизити його правове регулювання до норм європейського законодавства. З одного боку, прийняття нормативного акта спрощує діяльність платіжних операторів, надає їм можливість працювати самостійно та не зобов’язує здійснювати перекази за участю платіжних систем. З іншого — вимоги до отримувачів ліцензії стали жорсткішими та розширився перелік документів, що подаються до Національного банку.

Компанії, що раніше оформляли дозвіл НБУ та бажають продовжувати роботу, мають пройти авторизацію. Порядок процедури визначений Положенням, затвердженим постановою Правління НБУ № 217 від 7 жовтня 2022 р. Термін дії старих ліцензій (9 місяців з моменту набрання чинності Законом «Про платіжні послуги») збігає 30 квітня.

Під поняттям «авторизація» слід розуміти процедуру допущення небанківської організації до здійснення фінансових операцій шляхом оформлення ліцензії та/або включення компанії до Реєстру платіжної інфраструктури. 

Portmone — один з найстабільніших гравців ринку fintech

Дотепер ТОВ «ФК МБК» надавало послуги з переказу коштів на підставі ліцензії, виданої національним регулятором ринку фінансових послуг ще у 2011 р. Щоб мати змогу працювати згідно з новим законодавством, ми звернулися до Нацбанку для переоформлення дозволу. 

Регулятор довго тримав інтригу та не оголошував списки компаній, яким надане право займатися фінансовою діяльністю. Сьогодні рішення Нацбанку нарешті було оприлюднене. Як і очікувалося, Portmone й надалі працюватиме у звичному режимі та утримуватиме фінансовий фронт нашої країни. Ми вітаємо кожного члена нашої команди з отриманням ліцензії! Це є додатковим підтвердженням відповідності бізнес-процесів компанії чинному законодавству та високої якості послуг. 

Вплив нововведень на фінансовий ринок

Отримання відповідей на звернення з великим переліком зауважень, а також численні відмови НБУ у розгляді заявок на видачу нових ліцензій спричинили побоювання щодо можливого припинення роботи багатьма гравцями ринку. Втім занепокоєння були розвіяні. Принаймні Portmone, що вже багато років поспіль перемагає в номінації «Найкращий сервіс для онлайн-платежів» за версією PSM Awards, очікувано отримав нову ліцензію і продовжує діяльність на фінансовому фронті.

Отже, наші користувачі, як і раніше, можуть сплачувати комуналку, переказувати гроші близьким, купувати речі в інтернет-магазинах, донатити на кіберсили ЗСУ, реалізовувати інші благодійні ініціативи. Ми дбаємо про клієнтів, а діяльність Portmone відповідає тенденціям фінансової галузі та законодавчим вимогам. 
Впроваджуючи інноваційні рішення, наша команда намагається спростити життя українців у непрості воєнні часи. Бажання зробити сервіс онлайн-платежів Portmone максимально зручним для приватних, корпоративних клієнтів і партнерів — наш стимул невпинно рухатися вперед. Тож продовжуємо працювати та наближаємо перемогу разом!

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі (1)
фінік
25 Березня 2024 19:43
Круто, вітаю.
0
Відповісти